تجهیزات دیوار سبز (راهنمای کامل وسایل دیوار سبز)

اخیراً دیوار سبز با استقبال زیادی روبه‌رو شده و روند روبه‌رشدی در دیزاین‌های ساختمانی داشته‌اند. بطور کلی گرین وال طبیعی برای نمای بیرونی و داخلی ساختمان استفاده می‌شوند و سبب زیباتر شدن دکوراسیون ساختمان خواهد شد. برای ساخت گرین وال نیازمند خریداری تجهیزات دیوار سبز هستیم. دیوار سبز بصورت عمودی نصب شده و متناسب با شرایط اقلیمی منطقه میزان و نوع گیاهان متفاوت خواهد بود.

گرین وال گستره‌ی وسیع و زیادی دارد. تنوع لوازم دیوار سبز در این بخش بسیار گسترده بوده و کیفیت آنها نیز متفاوت خواهد بود.

اصلی‌ترین تجهیزات دیوار سبز از دو بخش تشکیل یافته:

  • پنل یا استندکه به دیوار متصل شده و انواع فلزی و پلاستیکی دارد. هر کدام درجایگاه و محل مخصوص برای – مورد مصرف دارد.
  • گلدان یا باکس که در سایز و اندازه ها و قالب های متفاوتی ارائه می‌شود.

برای اجرای دیوار سبز نیاز به تجهیزات داریم که در ذیل به صورت اجمالی به تجهیزات دیوار سبز خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید تا در مورد لوازم دیوار سبز به صورت مفصل توضیح دهیم.

استند دیوار سبز

شاسی و پنل یا استند دیوارسبز که به نام‌های مختلفی گفته می‌شود. در اصل پایه نگهدارنده باکس‌ها و گلدان‌های دیوارسبز بر روی دیوار خواهد بود و دارای تنوع بسیار زیادی است. بهترین نوع آنها که تقریباً کاربردی‌تر هستند، از جنس فلز فولادی و جنس پلاستیکی فشرده خواهد بود که هر کدام برای جایگاه خاصی از دیوارها مناسب می باشند.

مثلاً برای داخل منزل و داخل مناطق سرپوشیده و برای مناطق مرطوب مثل شمال پیشنهاد می گردد که از نوع پنل پلاستیکی مورد استفاده قرار بگیرد ولی برای مناطق خشک یا گرم و یا روف گاردن و پشت بام می توان از نوع پنل فولادی رنگ شده اپوکسی نیز بهره برد.

ولی به صورت کلی بهترین پنل نوع پلاستیک فشرده UV دار خارجی که دارای گارانتی بالای ۵ سال می‌باشد،است. با توجه به کیفیت بیشتر پنل های پلاستیک فشرده دیوار سبز، شرکت گل چمن آریا برای اجرای دیوار سبز طبیعی از این پنل ها استفاده می‌کند.

در صورت داشتن هر گونه سوال در مورد پنل سبز میتوانید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمائید.

گلدان دیوار سبز

دیوارسبز در بخش باکس یا گلدان، دارای تنوع بسیار گسترده و زیادی است. انواع گلدانی که در دیوار سبز استفاده می‌شود شامل: گلدان بدون پنل، گلدان‌های نمدی، گلدان های پارچه ای و گلدان های پلاستیکی با سایز های متفاوت. در نتیجه تنوع زیادی را در بخش باکس دیوارسبز خواهیم داشت.

انتخاب نوع گلدان دیوار سبز بستگی به سلیقه و محل مورد استفاده دارد و هر کدام کاربرد خاص خود را دارد.اما با توجه به تجربه ما بهترین گلدان استفاده شده در دیوار سبز میتواند گلدان‌های پلاستیکی UV دار باشد که ماندگاری و کیفیت بالاتری نسبت به سایر گلدان ها دارند و دوام و ماندگاری بسیار بالایی در مقابل عوامل محیطی و جوی دارند.

این نوع از گلدان ها بیشتر وارداتی بوده و ماندگاری و دوام بالای 20 سال را دارند. به همین توصیه می‌شود برای ساخت دیوار سبز طبیعی از این گلدان ها استفاده کنید. در صورت داشتن هر گونه سوال در مورد گلدان گرین وال میتوانید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمائید.

مراحل ساخت دیوار سبز طبیعی

مرحله اول:

پس از انتخاب محل اجرای گرین وال، باید محل مورد نظر روی دیوار را ایزوله نموده و از نفوذ آب به محل دیوار مطمئن شوید. با توجه به محل اجرا، تنوع زیادی در انتخاب مواد ایزولاسیون وجود دارد.

مرحله دوم:

پنل یا استند دیوار سبز را بر روی دیوار ثابت نموده و به وسیله پیچ و رول‌پلاک محکم می کنیم. این استند در اصل خود شاسی دیوارسبز خواهد بود و می توانیم گلدان‌ها و باکس‌های دیوارسبز را بر روی آن سوار کنیم.

مرحله سوم:

آبیاری دیوار سبز. یکی از مهم ترین مشکلات در نگهداری دیوار سبز طبیعی چون گل و گیاه موجود زنده هستند به همین دلیل مرتب نیاز به رسیدگی و آبیاری یکنواخت دارند بنابراین نیاز به طراحی سیستم آبیاری اتوماتیک قطره چکانی داریم که آب قطره قطره وارد گلدان‌ها شود.

اجرای سیستم آبیاری دیوار سبز به روش‌های مختلفی امکان پذیر است. و با توجه نوع گیاه میتوان به صورت ردیفی و خطی یکسان، یک در میان، روش یک خط در میان اجرا کرد.

گیاهان دیوارسبز:

برای ایجاد دیوارسبز، تنوع گیاهان بسیار خواهد بود و باتوجه به محل مورد استفاده، می توانیم از انواع مختلفی از گیاهان استفاده کنیم.

برای انتخاب گیاه مناسب برای دیوار سبز اگر در داخل منزل باشد باید از گیاهان آپارتمانی رونده مانند (پتوس، گندمی، برگ بیدی، سینگونیم، سینوسی، ناز رونده و …) که هرکدام واریته‌های مختلف دارد استفاده کنیم.

اگر دیوارسبز در پشت بام یا روف گاردن باشد، از  گیاهان رونده  استفاده می‌شود. مانند ناز آفتابی، کنتی استر، آبشار طلایی، یاس رونده، ساناز رونده، گلهای فصلی و …

اگر چنان که گرین وال در جای کم نور و سایه ایجاد شود، بسته به محل مورد استفاده از گیاهان سایه پسند مانند پاپیتال هدرا سبز و ابلق، سینوسی، پتوس سبز، لیزماکیا و … می توانیم استفاده کنیم. پس در نتیجه تنوع گیاهی در دیوارسبز به صورت کامل به شرایط آب و هوا و محل قرارگیری آن بستگی دارد و سعی می‌شود بیشتر گیاهان کم ریشه و رونده مورد مصرف قرار گیرد.

همچنین میتوان به کمک گیاه خزه، دیوار سبز خزه ای درست کنید که زیبایی فراوانی به دکوراسیون خانه شما می افزاید.

نوردهی و نورپردازی دیوار سبز

برای زیبایی و نوردهی گیاهان دیوارسبز در محل های کم نور و تاریک می‌توانیم از  نور مصنوعی بهره ببریم. از  نور مصنوعی به دو منظور استفاده خواهیم کرد: یکی برای تزئین و زیبایی، دوم برای رشد و نمو گیاهان.

برای دیوارسبزهای طبیعی زنده عموماً نورپردازی باعث رشد و نمو و دوام و ماندگاری گیاهان خواهد بود لذا بستگی به نوع گیاهان، نوع رنگ نور تامین می گردد ولی عموماً بهترین نور برای دیوارسبز، استفاده از نور سفید خواهد بود. چون نور سفید مخلوطی از تمام طیف‌های نوری می باشد. بنابراین بهترین نوع نور ترکیبی

سفید با وارم می باشد که توسط چراغ های مختلف می‌توان به دیوارسبز تاباند.

آبیاری دیوار سبز

سیستم آبرسانی و آبیاری قطره ای و آبیاری اتوماتیک در دیوارسبزهای طبیعی و زنده مطرح خواهد بود و در دیوارسبزهای مصنوعی آبیاری کاربردی ندارد. لذا برای زنده ماندن گیاهان در دیوارسبز معمولا از سیستم آبیاری اتوماتیک استفاده می شود که خود دارای مراحل متفاوتی بوده و لوازم و لوله‌کشی مخصوص به خود را دارد.

برای لوله‌گذاری و نصب لوله عموماً از نوع لوله های پلی اتیلن سایز ۱۶ استفاده شده که به صورت افقی و عمودی اجرا می‌شود و از آنها قطره چکان به داخل گلدان‌ها انتقال پیدا می‌کند. سایز قطره چکان‌ها، عموماً ۲ لیتر می باشند.

برای یکنواختی آن بهتر است از قطره چکان خارجی نوع مرغوب استفاده شود یا پخش آب به صورت یکنواخت در کل دیوارسبز باشد. در صورت هرگونه سوال در رابطه با آبیاری دیوار سبز می توانید با کارشناسان ما مشاوره رایگان داشته باشید حتماً شما عزیزان را یاری خواهند نمود.

خاک دیوارسبز:

برای دیوار سبزهای طبیعی که با گیاهان زنده اجرا می شود؛ خاک مخصوصی مورد نیاز می باشد لذا بهترین

خاک استفاده از خاک سبک با چگالی پایین خواهد بود یا از خاک‌های آماده که با خاک کوکوپیت و پیت ماس

و غیره درست می‌شوند، استفاده می‌کنیم.

و یا می‌توانیم خودمان با توجه به نوع گل و گیاه مورد استفاده، خاک مخصوص به آن گیاه را درست کنیم (چون تمام گیاهان خاک یکسان نیاز ندارد). در این خصوص می توانیم از خاک برگ، خاک چای، خاک پرلیت و پیت ماس و مقدار کمی خاک کشاورزی و ماسه استفاده کنیم و خاک مخصوص خود را تهیه کنیم.

حتماً باید این خاک با مواد ضدعفونی کننده استفاده شود. در این میان از انواع سموم کشاورزی می توان کمک گرفت و یا اینکه خاک مورد نظر را با دمای ۱۸۰ درجه سانتی‌گراد به مدت نیم ساعت گرمادهی کنیم که این خاک بهتر خواهد بود.

بهتر است در داخل خاک از لایه فیلتراسیون برای تصفیه آب استفاده کنیم. پس بهترین خاک با توجه به نوع گل و گیاه تامین می‌شود. در صورت هر گونه سوال در مورد خاک گیاه میتوانید با کارشناسان شرکت تماس حاصل فرمائید.

نگهداری دیوارسبز یا گرین وال:

یکی از مهمترین بخش های گرین وال، نگهداری دیوار سبز خواهد بود. چنانکه اگر دیوار سبز طبیعی و زنده باشد. اولین شرایط نگهداری راحت آن، استفاده از سیستم آبیاری اتوماتیک خواهد بود؛ در این صورت نگهداری کار بسیار راحتی خواهد بود.

هر ماه یک‌بار، نیاز به چیدن برگ های زرد و خشک و یا هرس و تنظیم گیاهان خواهد بود.

هر ماه یکبار نیاز به کود دهی داشته و با انواع کودهای کشاورزی و محلول در آب می توانید آنها را تقویت کنید. اگر قطره چکانی مشکل داشت تعویض نمایید پس در نتیجه مشکل نگهداری ندارد. نگهداری دیوارسبزها با سیستم آبیاری فعال و اتوماتیک کار بسیار راحتی خواهد بود.

ایجاد دیوارسبز را به همه توصیه می‌کنیم چون شما را از آلودگی محیط دور خواهند نمود و حداقل اکسیژن محیط زندگی شما را زیادتر خواهند نمود و تنوع و زیبایی و شادابی را به محیط شما وارد خواهند کرد.

فروش تجهیزات دیوارسبز:

در شرکت گل چمن آریا تمامی لوازم و متریال‌های دیوارسبز  موجود است.  چون اعتقاد داریم برای اجرای گرین وال از بهترین‌ها استفاده می کنیم. بنابراین برای بهترین نوع دیوارسبز (گرین وال) را از ما بخواهید.

تمامی پنل‌ها و استند دیوار سبز موجود با متریال خارجی اصلی و مرغوب با گارانتی و ماندگاری بالا تضمین

می گردد چون تمامی لوازم ما از کشور ترکیه وارد می شود بنابراین از جنس پلاستیکی فشرده با UV بالا استفاده خواهیم کرد که نسبت به نوع ایرانی آن قیمت بالاتری دارند.

جهت اجرا و خرید و هماهنگی می توانید با شرکت گل چمن آریا ارتباط برقرار کنید و با این شماره ۰۹۱۲۱۹۰۶۲۸۲ تماس حاصل فرمائید. این شماره به صورت دایم فعال بوده و برای راهنمایی و مشاوره شما عزیزان ارائه خدمت رسانی می کند.

 

قیمت دیوارسبز:

برآورد قیمت دیوارسبز بستگی کامل به نوع و جنس لوازم و تجهیزات آن داشته و بسیار متفاوت می‌باشد. دیوارسبزهای خارجی که بسیار مرغوب بوده و دارای UV بسیار بالایی می‌باشند و در مقابل آفتاب و اشعه خورشید خراب نمی شوند ؛بهترین خواهند بود و نسبت به نوع ایرانی و چینی ارجحیت دارند.

قیمت دیوار سبز از متری حدود ۸۰۰ هزار تومان تا متری ۲ میلیون تومان می‌تواند باشد. در این میان قیمت نصب و اجرا و سیستم آبرسانی که حتماً قطره‌ای خواهد بود و خاک مخصوص و لایه فیلتر و گل و گیاهان نیز به آن اضافه خواهد شد؛ در نتیجه هر متر مربع دیوارسبز از دو میلیون تا چهار میلیون، می تواند قیمت داشته باشد.

در مورد قیمت دیوار سبز با کارشناسان ما مشاوره رایگان داشته باشید ولی به طور کلی پیشنهاد ما استفاده از نوع مرغوب با UV بالا بوده چون ماندگاری بالای ۲۰ سال دارند که این نوع حتماً نوع مرغوب خارجی خواهد بود و خودمان تامین کننده آن هستیم.

سخن آخر

با گسترش آپارتمان نشینی و شهرنشینی و کم شدن فضای سبز در محیط اطراف و به منظور تنوع بخشیدن به درون ساختمان و آپارتمان، ایجاد دیوارسبز طبیعی با گیاهان زنده را پیشنهاد می‌کنیم. شما عزیزان به راحتی با تنوع بسیار زیاد به وسیله ایجاد دیوار سبز می‌توانید بیشتر گیاهان را در اطراف محیط زندگی خود داشته باشید. این دیوارها مزیت‌های زیادی داشته و ما می‌توانیم شما عزیزان را در زمینه اجرای گرین وال یاری کنیم بنابراین با ما در ارتباط باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن