نصب و اجرای چمن مصنوعی

کاشت و به ثمر رسیدن چمن طبیعی، کاری بسیار دشوار و زمان بر است. با وجود اینکه چمن در بسیاری از فضا ها مانند زمین های فوتبال و ورزش، حیاط خانه ها، مکان های تفریحی و گردشگری، پارک ها و… استفاده می شود، ولی برای به ثمر رسیدن چمن طبیعی باید زمان زیادی صبر کرد. همچنین نگهداری از آن کار دشواری است. بهترین جایگزین برای چمن طبیعی در همه ی محیط ها، چمن مصنوعی است. تیم گل چمن آریا با افتخار یکی از اجرا کننده های انواع طرح ها و مدل های اجرای چمن مصنوعی است و مطابق با سلیقه و خواست مشتری، در کم ترین زمان بهترین کیفیت در طراحی و اجرای چمن مصنوعی را به ارمغان می آورد.

اجرای چمن مصنوعی

اجرای چمن مصنوعی + قیمت 1401

جهت اجرای چمن مصنوعی به همراه نصب و اجرا توسط تیم تخصصی گل چمن آریا با ما تماس بگیرید.

نمونه کار چمن مصنوعی

در ادامه مطلب چند نمونه از کار های تخصصی تیم گل چمن آریا را مشاهده می کنید که توسط نصاب چمن مصنوعی حرفه ای اجرا شده است. برای اطلاع از قیمت نصب چمن مصنوعی می توانید با ما در ارتباط باشید.

قیمت نصب چمن مصنوعی

قیمت نصب هر متر مربع چمن مصنوعی را باید از فروشندگان مورد تایید و با تجربه استعلام کرد و نمی توان یک قیمت دقیق از نصب چمن مصنوعی را بیان کرد. هزینه نصب چمن مصنوعی به عوامل مختلفی مانند مساحت، جنس، نوع زمین و نوع فضا بستگی دارد. به عنوان مثال قیمت نصب چمن مصنوعی بین موزاییک بستگی به سایز موزاییک ها و ابعاد محیط دارد. هزینه چمن مصنوعی برای زمین فوتبال نیز بستگی به جنس زمین و نوع زیرسازی و … دارد. می توانید برای دریافت قیمت و مشاوره برای سفارش و اجرای چمن مصنوعی در همه ی محیط ها با کارشناسان گل چمن آریا در ارتباط باشید. جهت مشاوره رایگان میتوانید با شماره 09121906282 تماس حاصل فرمائید.

زمین چمن فوتبال مصنوعی

اجرای چمن مصنوعی

برای اجرای چمن مصنوعی، باید نکات مهمی مانند: قیمت نصب چمن مصنوعی، نصب چمن مصنوعی روی خاک، زیرسازی چمن مصنوعی فوتبال یا زمین های دیگر، اجرای چمن مصنوعی بین موزاییک، نصب چمن مصنوعی روی سیمان و… را در نظر بگیرید. زیرا نصب و اجرای چمن مصنوعی در هر محیطی با محیط دیگر تفاوت دارد و نیاز به نظارت افراد حرفه ای وجود دارد تا نتیجه ی کار قابل قبول باشد و از هزینه های اضافی صرف نظر شود. گروه گل چمن آریا با استفاده از دانش افراد حرفه ای، بهترین کیفیت مواد و مناسب ترین قیمت توانسته رضایت مشتریان خود را به طور کامل به دست بیاورد.

نحوه نصب چمن مصنوعی

نحوه نصب چمن مصنوعی

همانطور که گفته شد برای نصب و اجرای چمن مصنوعی باید نکات مهمی را رعایت کرد. نصب چمن مصنوعی مراحل خاصی دارد که در ادامه مطلب آن ها را شرح می دهیم. این نکته را نیز باید بدانید که نحوه نصب چمن مصنوعی در بالکن، اجرای چمن مصنوعی حیاط، نحوه نصب چمن مصنوعی بین سنگ و اجرای چمن مصنوعی بین موزاییک هر کدام تکنیک و روش های خاص خود را دارند که باید به آن ها توجه کرد. همچنین بسته به ابعاد فضای مورد نظر، باید قیمت نصب هر متر مربع چمن مصنوعی را از فروشندگان مورد اعتماد، استعلام کرد.

مراحل اجرای چمن مصنوعی

مراحل اجرای چمن مصنوعی

مراحل نصب چمن مصنوعی بر روی انواع محیط ها به صورت کلی با یکدیگر تفاوتی ندارند و در جزییات نصب روی فضاهای مختلف فرق دارند. مراحل کلی نصب و اجرای چمن مصنوعی شامل:

  • برشکاری: برای نصب چمن مصنوعی، ابتدا محیط مورد نظر اندازه گیری می شود. سپس برش های لازم روی ورق چمن مصنوعی از محل بند های چمن انجام می شود.
  • اورلب ( لب به لب ساختن چمن ها): در این مرحله باید ورق های چمن را به صورتی در کنار هم قرار داد که خواب رویش همه ی آن ها به یک سمت باشد. همچنین این مرحله برای تشخیص کمبود یا اضافات اندازه گیری نیز انجام می شود.
  • چسب کاری: پس از انجام برش و اورلب، مرحله ی چسب کاری چمن ها اغاز می شود. نصاب چمن مصنوعی در این مرحله، یک نوار اتصال 20 سانتی متری را به چسب مخصوص چمن آغشته کرده و در بین دو ورق چمن قرار می دهد. سپس لبه های چمن ها را روی آن قرار داده و ثابت نگه میدارد تا چسب به طور کامل خشک شود.
  • نصب نهایی روی محیط: در این مرحله از اجرای چمن مصنوعی، ورق های چسب کاری شده را روی محیط مورد نظر قرار داده و با چسب، میخ یا پیچ آن را محکم می کنیم.
مراحل اجرای چمن مصنوعی
مراحل اجرای چمن مصنوعی

نصب چمن بر روی سیمان، خاک و ایزوگام

همانطور که می دانید، نصب چمن مصنوعی روی محیط های نرم مانند خاک سخت تر از نصب و اجرای آن روی محیط های سختی مانند سیمان یا ایزوگام است. برای نصب چمن مصنوعی روی خاک باید ابتدا خاک را عاری از هر گونه گیاه و مواد درشت کرد. سپس ماسه یا شن های دانه بندی را روی خاک ریخته و آن را می کوبند. به این عمل کامپکت نیز گفته می شود. به عنوان مثال برای زیرسازی چمن مصنوعی فوتبال عمل کامپکت روی خاک انجام می شود. برای ساخت زمین فوتبال چمن مصنوعی باید کل زمین را تمیز و کامپکت ساخت تا محیط برای نصب چمن آماده شود.
همچنین برای نصب چمن مصنوعی روی سیمان یا محیط های سخت و محکم، فقط کافی است که محیط را تمیز کرده و سپس چمن مصنوعی را بر روی آن نصب کنند.

اجرای چمن مصنوعی
نصاب چمن مصنوعی

ساخت زمین فوتبال چمن مصنوعی

یکی از مهم ترین نکات برای احداث زمین فوتبال چمن مصنوعی، زیر سازی آن است. از آنجایی که زمین های ورزشی اغلب در متراژ خیلی زیاد ساخته می شوند، زیرسازی چمن مصنوعی اهمیت فراوانی دارد. زیرا با انجام یک زیرسازی غیر اصولی یا استفاده از مواد نا مرغوب و کمک گرفتن از افراد غیر متخصص، عمر زمین ورزشی بسیار کاهش می بابد و در نتیجه باعث اعمال هزینه های گزاف بر کارفرما خواهد شد.
زیرسازی چمن مصنوعی فوتبال را می توان به دو روش نفوذ پذیر و نفود ناپذیر اجرا کرد. روش نفوذ ناپذیر همانطور که از اسمش پیداست، بر روی زمین های سخت مانند سیمان و … اجرا می شود. در این نوع زیر سازی باید شیب زمین را به گونه ای ساخت تا آب از آن خارج شود که این نکته برای ساخت زمین های بزرگ با متراژ بالا مانند زمین فوتبال ممکن نیست.
ولی در روش نفوذ پذیر که زیر سازی روی زمین های نرم مانند خاک، شن و… انجام میشود، آب به داخل زمین نفوذ می کند. این روش تنها راه حل زیرسازی مورد تایید فیفا است و برای انجام آن نیز باید همه ی قوانین و ضوابط فیفا را رعایت کرد.

اجرای چمن مصنوعی + قیمت 1401

جهت اجرای چمن مصنوعی به همراه نصب و اجرا توسط تیم تخصصی گل چمن آریا با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *