عایق کاری با فایبرگلاس + قیمت 1402

برای اطلاع از قیمت عایق کاری استخر با فایبرگلاس با ما تماس بگیرید

استفاده از توری فایبرگلاس برای آب بندی استخر ها، یکی از بهترین و کار آمد ترین روش های عایق کاری استخر و سازه های آبی است. همچنین از عایق فایبرگلاس به دلیل مقاومت و کیفیت بالا، برای عایق بندی پشت بام و مخازن و … نیز استفاده های زیادی می شود. ایزولاسیون استخر با فایبرگلاس باعث می شود که دیواره استخر در برابر جریان های الکتریکی، فشار آب، اجسام، تغییر دما و … بسیار مقاوم شود. عایق فایبرگلاس طول عمر بالایی دارد و با گذشت زمان دچار ترک خوردگی یا از دست دادن ویژگی های مکانیکی خود نمی شود. بسیاری از مصالحی که برای ساخت انواع استخر ها استفاده می شود در برابر اب و عوامل محیطی مقاومت ندارند. به همین دلیل نمی توان بدون آب بندی از سازه اینگونه استخر ها محافظت کرد. در این مطلب بهترین مجری برای اجرای آب بندی استخر با فایبرگلاس را به علاوه قیمت عایق فایبرگلاس برای همه استخر ها در کنار مراحل اجزا و مزایا توری فایبرگلاس بیان می کنیم.

استعلام هزینه عایق کاری با فایبرگلاس

در صورت هر گونه سوال در مورد نحوه اجرا و قیمت عایق کاری با فایبرگلاس میتوانید با کارشناسان شرکت گل چمن آریا تماس حاصل نمائید.

تلفن تماس

هزینه عایق کاری استخر با فایبرگلاس

قیمت عایق کاری استخر با فایبرگلاس

برخی از عوامل هستند که روی قیمت عایق فایبرگلاس تاثیر گذاشته و باعث ایجاد نوسان در آن می شوند. به همین دلیل نمی توان یک هزینه و ملبغ ثبات برای این خدمات بیان کرد. در ادامه مزلب برخی از این عوامل اثر گذار روی قیمت عایق فایبرگلاس را بیان می کنیم.
یکی از مهم ترین دلایل و عوامل برای تغییر قیمت عایق بندی فایبرگلاس ، مساحت و ابعاد استخر است. زیرا هر چه ابعاد استخر بزرگ تر باشد، قیمت عایق فایبرگلاس نیز به دلیل افزایش حجم آن بیشتر می شود.
همچنین نوع کاربری استخر نیز روی قیمت اجرای توری فایبرگلاس استخر تاثیر می گذارد. زیرا هر استخری با توجه به نوع و کاربرد، میزان و طراحی متفاوتی برای توری فایبرگلاس استخر نیاز دارد.
میزان عمر استخر نیز روی قیمت عایق فایبرگلاس تاثیر زیادی می گذارد. به این صورت که هزینه عایق کاری استخر با توری فایبرگلاس در استخر های نو ساز با قیمت توری فایبرگلاس آب‌بندی در استخر های قدیمی تر متفاوت است. زیرا استخر های قدیمی قبل از اجرای آب بندی استخر با فایبرگلاس نیاز به بازسازی و تعمیر دارند.
بهترین راه حل برای اجرای ایزولاسیون استخر با فایبرگلاس با کمترین هزینه، استفاده از خدمات انواع عایق کاری استخر مجموعه گل چمن آریا است. شرکت گل چمن آریا با بالا ترین میزان کیفیت و کم ترین قیمت عایق فایبرگلاس، به یکی از معتبر ترین و پر طرفدار ترین شرکت های فایبرگلاس استخر برای آب بندی تبدیل شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان می توانید با شماره تلفن 09121906282 تماس حاصل فرمایید.

نوع عایق کاری قیمت (تومان)
عایق کاری با فایبرگلاس متری از 700,000 تا 2,000,000
آب بندی پشت بام متری 300,000 تا 700,000

برای استعلام دقیق قیمت میتوانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

مراحل عایق کاری با فایبرگلاس توسط شرکت گل چمن آریا

انتخاب طرح

در مرحله ابتدایی کارفرما از میان طرح های موجود طرحی را انتخاب کرده و برای شرکت ارسال میکند.

بازدید از محل

بعد از انتخاب طرح مهندسین شرکت برای بازدید از محل و برآورد قیمت به محل ساخت مراجعه میکنند.

اجرا و ساخت

پس از خرید تجهیزات و انتقال ابزارآلات به محل، پروژه طبق زمان مشخص شده تکمیل میشود.

عایق کاری استخر با توری فایبرگلاس چیست؟

به صورت کلی آب بندی و عایق کاری در هر سازه آبی که حجم بالایی از آب را درون خود نگه می دارد مانند استخر، جکوزی و … جزو الزامات است. استفاده از عایق فایبرگلاس استخر برای آب بندی یک روش جدید و مدرن است که با روش های سنت و زمان بر و غیر مقاوم آب بندی استخر ها جایگزین شده است.
برای تولید عایق فایبرگلاس از ماده FRP یا فایبر گلاس استفاده می شود که یک ترکیب محکم از الیاف و رزین است. در ساخت کامپوزیت توری فایبرگلاس الیاف برای استحکام بخشیدن استفاده می شوند. همچنین رزین نیز برای ماتریس در کنار الیاف استفاده می شود. عایق بندی فایبرگلاس به دلیل ساختار ویژه و خاص خود باعث شده تا کاربرد های آن در صنایع مختلف بالا رود و در اکثر مکان های نیازمند به عایق بندی استفاده شود.

مزایای عایق فایبر گلاس

روش های مختلفی برای عایق کاری و آب بندی استخر ها با کاربری های مختلف وجود دارد. ولی یکی از بهترین روش ها عایق کاری با فایبرگلاس است که ویژگی ها و مزایای بی شماری دارد.

  • طول عمر ایزولاسیون مخازن با فیبرگلاس یا استخر ها بسیار بالا است.
  • توری فایبرگلاس کاملا ضد رطوبت و ضد آب است. زیرا از رزین و پلیمر هایی تشکیل شده که کاملا ضد اب هستند.
  • عایق فایبرگلاس در برابر مواد شیمیایی مقاومت بالایی دارد و تاثیر شیمیایی بر مایعات نیز ندارد. همچنین در محیط های قلیایی و اسیدی مقاومت بالایی از خود نشان می دهد.
  • عایق فایبرگلاس استخر در برابر تنش های دمایی مانند انبساط و انقباض مقاومت بالایی دارد و دچار ترک خوردگی نمی شود.
  • توری فایبرگلاس آب‌بندی در برابر عبرو جراینات الکتریکی مقاوم است و یک عایق الکتریکی خوب به حساب می آید.
  • توری فایبرگلاس استخر در برابر اشعه UV خورسید مقاومت بسیار بالایی دارد و دچار خوردگی و شکستگی نمی شود.
  • قیمت عایق فایبرگلاس نیز نسبت به سایر روش ها مقرون به صرفه تر است و نیاز به پرداخت هزینه های زیاد برای تعمیر نیز ندارد.

نحوه عایق کاری استخر با توری فایبرگلاس

به صورت کلی عایق فایبرگلاس توسط پشم شیشه، مواد نفتی و کامپوزیت های پلیمری مثل رزین ها ساخته می شوند. الیاف تقویت کننده ای توری فایبرگلاس را تشکیل می دهند که استحکام عایق به آن ها بستگی دارد. یکی از متداول ترین الیاف های تقویتی برای ساخت توری فایبرگلاس آب‌بندی الیاف های شیشه ای هستند. انواع مختلفی از رزین ها مانند رزین مصنوعی که از مواد شیمیایی تشکیل شده و در آزمایشگاه ها تولید می شود در ساخت توری فایبرگلاس نقش دارند.
همچنین رزین های دیگری مانند رزین طبیعی، رزین پلی استر، رزین وینل استر و … در ساخت عایق فایبرگلاس استفاده می شوند.
رزین های اپوکسی نیز در تولید عایق فایبرگلاس استخر به کار برده می شوند که مقاومت الکتریکی بالایی داشته و بدون رنگ و بو هستند.

مشاوره رایگان عایق کاری استخر با فایبرگلاس

شرکت گل چمن آریا با بیش از یک دهه فعالیت حرفه ای آماده همکاری با مهندسین، موسسات ، شرکت ها و مراکز اداری جهت آب بندی انواع سازه های استخر، دیوار و پشت بام میباشد. کیفیت در ساخت تمامی محصولات رکن اصلی  شرکت گل چمن آریا است.

اجزای تشکیل دهنده فایبرگلاس

یکی از مهم ترین سازه های عمرانی و ساختمانی که نیازمند مراقبت های ویژه در برابر نفوذ و نشت آب است، استخر ها در انواع مختلف هستند. تمام سطوح استخر باید به دقت در برابر فشار و برخورد با آب مقاوم سازی و عایق بندی شود. برای ساخت انواع استخر ها به طور معمول از بتن و سیمان استفاده می شود. این دو متریال علیرغم مقاومت و ویژگی های خوبی که دارند، به دلیل تخلخل در برابر نفوذ و نشتی آب مقاوم نیستند. همچنین در اکثر مواقع به دلیل ایجاد ترک در بتن میزان زیادی از اب از دست رفته و فرسایش استخر افزایش می یابد. در این مواقع بهترین و به صرفه ترین راه برای آب بندی استخر ها، استفاده از عایق فایبرگلاس است.
روش اجرای این توری فایبرگلاس به این صورت است که مش های فایبر گلاس در ابعاد مورد نظر مطابق با ابعاد استخر برش داده می شوند. سپس در مکان مورد نظر با استفاده از میخ یا پیچ به صورت موقت قرار داده می شوند. بعد از این مرحله در یک ماتریس سیمانی دفن می شوند و پس از محکم شدن، یک سازه تقویت شده برای آب بندی استخر بتنی با پوشش فایبرگلاس به وجود می آید.

مراحل عایق بندی فایبرگلاس

همانطور که گفتیم عایق بندی بسیاری از انواع استخر ها مخصوصا استخر های بتنی با استفاده از توری فایبرگلاس استخر انجام می شود. ولی از آن جایی که اجرای آب بندی استخر یک کار حساس است، حتما همه انواع عایق کاری مخصوصا عایق کاری استخر با توری فایبرگلاس باید توسط افراد حرفه ای و مجرب انجام شود تا استخر در هر کاربردی، بیشترین بازدهی را داشته باشد. در ادامه مطلب مراحل انجام ایزولاسیون استخر با فایبرگلاس را به صورت کلی بیان می کنیم.
1. قبل از اجرای آب بندی استخر با فایبرگلاس ابتدا باید بتن کاری جداره استخر را انجام داد. بتنی که برای این کار استفاده می شود باید تا حد امکان بدون تخلخل و کاملا متراکم باشد. همچنین سطح بتن کاری شده نیز باید به طور کامل یکدست و صاف باشد.
2. در این مرحله توری فایبرگلاس روی سطح بتن قرار داده می شود. این مرحله باید با دقت زیاد و تبحر انجام شود.
3. پس از نصب توری فایبرگلاس استخر یک لایه دیگر بتن با دقت کامل باید روی آن ها زده شود تا بتن بتواند به طور کامل داخل شبکه های توری فایبرگلاس نفوذ کند.
4. پس از خشک شدن و اجرای این مرحله، می توان سطح استخر را با کاشی یا مواد مد نظر پوشاند تا برای استفاده آماده شود.

اجرای عایق کاری استخر با فایبرگلاس

عایق کاری استخر

دقت کنید که با اینکه اجرای این مراحل کاری آسان به نظر می آید، ولی حتما باید برای بازدهی بیشتر و مقاومت بالا تر توسط افراد و تیم های متخصص در زمینه آب بندی انواع استخر ها انجام شود تا به خوبی بتوان از استخر بهره برد و طول عمر استخر نیز بالا رود.
یکی از بهترین و معتبر ترین شرکت های اجرای انواع آب بندی استخر در تمامی کاربری ها مخصوصا اجرای آب بندی استخر با فایبرگلاس، مجموعه بزرگ و با سابقه گل چمن آریا است. این شرکت با بهره گیری از بهترین متریال روز دنیا و استفاده از دانش مهندسین و کارشناسان مجرب، توانسته به یکی از بزرگ ترین و پر طرفدار ترین شرکت های اجرای انواع ایزولاسیون استخر با فایبرگلاس و مواد دیگر در کل کشور تبدیل شود. همچنین وجه تمایز این مجموعه دریافت کمترین و مناسب ترین قیمت عایق فایبرگلاس است که در کنار کیفیت بالا، رضایت تمامی مشتریان خود را در چندین دهه فعالیت خود به دست آورده است.