طراحی فضای سبز باغ ویلا و حیاط (نمونه کار + قیمت 1402)

برای اطلاع از قیمت طراحی فضای سبز ویلا با ما تماس بگیرید

طراحی و اجرای فضای سبز به صورت اصولی و بر اساس قوانین فنی مهم ترین و اولین قدم برای رسیدن به یک اجرای فضای سبز زیبا و خاص است. به دلیل افزایش آپارتمان نشینی و گسترش شهر ها ابعاد و تعداد محیط های سبز و طبیعی که افراد بتوانند در آن آرامش خود را باز یابند، کاهش یافته است. به همین دلیل طراحی فضای سبز یکی از واجبات برای هر خانه و ویلایی است. انواع فضاهای سبز باعث ایجاد زیبایی ظاهری محیط و طراوت آن می شوند که برای محیط زندگی انسان مزایای زیادی دارد. به صورت کلی طراحی و اجرای فضای سبز شامل چند مرحله است که برای رسیدن به یک نقشه زیبا و نتیجه مطلوب باید مراحل آن را به درستی و طبق اصول پیش برد. اجرای فضای سبز و محوطه سازی می تواند در سبک های مختلف با توجه به بودجه و موقعیت فضا، انجام شود. اجرای فضای سبز در هر فضایی بدون طراحی اولیه، باعث ایجاد یک فضای بدون نظم و آشفته می شود. در این مطلب قیمت طراحی فضای سبز را به همراه تجهیزات و مراحل مورد نیاز برای ساختن فضای سبز به طور کامل بیان می کنیم.

استعلام قیمت طراحی فضای سبز

در صورت هر گونه سوال در مورد نحوه اجرا و قیمت طراحی فضای سبز میتوانید با کارشناسان شرکت گل چمن آریا تماس حاصل نمائید.

تلفن تماس

قیمت طراحی فضای سبز

قیمت طراحی فضای سبز

هزینه طراحی محوطه و فضای سبز به عوامل بسیاری بستگی دارد که روی قیمت نهایی آن برای مشتری تاثیر می گذارند. دقت کنید که قبل از اجرای فضای سبز ، از هزینه های کلی و مورد نیاز برای ساخت آن یک براورد کلی انجام دهید تا بتوانید در بهترین شکل ممکن با کیفیت بالا، فضای سبز مد نظرتان را بسازید. یکی از عوامل تاثیر گذار روی قیمت فضای سبز نوع طراحی آن است. همچنین کیفیت متریال اولیه و برند آن ها نیز روی قیمت طراحی و اجرای فضای سبز اثر می گذارد. نوع گیاهان و گل هایی که برای دیزاین و گل کاری فضا سبز به کار می رود نیز از مهم ترین عوامل تاثیر گذار روی هزینه نهایی ان است. سبک های طراحی فضای سبز نیز در قیمت متفاوت هستند. به صورتی که به عنوان مثال طراحی و اجرای باغ ژاپنی هزینه بیشتری نسبت به فضای سبز معمولی دارد.
یکی از هزینه های دیگر هنگام طراحی فضای سبز ویلا یا باغ و … این است که هزینه گل و گیاهان مورد نیاز فقط هنگام خرید پرداخت نمی شود. زیرا برخی گیاهان به هزینه تعمیر و نگهداری زیادی نیاز دارند. همچنین از طرف دیگر به دلیل نوسان در بازار اقتصاد و نا پایداری نمی توان قیمت ثابتی برای هزینه طراحی محوطه و فضای سبز و اجرای آن بیان کرد. پس بهترین راه حل برای اطلاع یافتن از هزینه های صفر تا صد طراحی تا اجرای این فضای زیبا و مهم در هر خانه، این است که کار اجرا و طراحی آن را به شرکت های معتبر و شناخته شده بسپارید.
بدیهی است که هر چه طراحی سازه و محیط فضای سبز پیچیده تر و خاص تر باشد، هزینه آن نیز به طبع بالا تر می رود. همچنین هر شرکت مجری این پروژه، قیمت ها و تعرفه های مخصوص به خود را دارند. از طرفی یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار روی قیمت طراحی فضای سبز شرایط منطقه، شرایط آب و هوایی و فصل های مختلف است. همچنین مراحل طراحی فضای سبز نیز به تنهایی شامل هزینه هستند. به عنوان مثال مراحل طراحی سه بعدی فضای سبز ، فاز های 1 و 2، نوع نرم افزار طراحی و … روی قیمت طراحی فضای سبز و اجرای آن تاثیر می گذارند.
همانطور که گفتیم بهترین راه حل برای رهایی از مشکلات نوسان در قیمت اجرای و طراحی فضا های سبز در هر ابعاد و موقعیتی، برون سپاری پروژه به شرکت های معتبر و با سابقه است. یکی از معتبر ترین و بهترین شرکت های طراحی و اجرای انواع فضاهای سبز مانند فضاهای سبز عمومی ، فضای سبز تالار و … مجموعه گل چمن آریا است. این مجموعه به عنوان بهترین شرکت طراحی فضای سبز در ایران خدماتی با بالال ترین کیفیت و زیبا ترین طراحی ها را مطابق با سلیقه و بودجه مشتری انجام می دهد. همچنین بهترین مزیت این مجموعه قیمت مناسب خدماتش است که آن را نسبت به سایر رقبا برتر ساخته است و رضایت تمام مشتریان خود را جلب کرده است. جهت مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر درباره قیمت و خدمات مجموعه بزرگ و معتبر گل چمن آریا می توانید با شماره تلفن 09121906282 تماس حاصل فرمایید.

نوع قیمت (تومان)
اجرای فضای سبز بستگی به نوع طرح متری 1,000,000 به بالا
سم پاشی بسته به نوع و مسافت از 800,000 به بالا
باغبانی از 800,000 به بالا
محوطه سازی باغ میوه متری 800,000 به بالا
طراحی باغ رستوران از 3,000,000 به بالا
محوطه سازی ویلا متری از 700,000 به بالا

برای استعلام دقیق قیمت میتوانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

مراحل طراحی فضای سبز ویلا توسط شرکت گل چمن آریا

انتخاب طرح

در مرحله ابتدایی کارفرما از میان طرح های موجود طرحی را انتخاب کرده و برای شرکت ارسال میکند.

بازدید از محل

بعد از انتخاب طرح مهندسین شرکت برای بازدید از محل و برآورد قیمت به محل ساخت مراجعه میکنند.

اجرا و ساخت

پس از خرید تجهیزات و انتقال ابزارآلات به محل، پروژه طبق زمان مشخص شده تکمیل میشود.

طراحی فضای سبز حیاط و ویلا

فضای سبز در محوطه سازی باید به صورت کاملا اصولی انجام شود. طراحی فضای سبز باغ ویلا نسبت به سایر انواع آن، تخصص بیشتری لازم دارد. به عنوان مثال در طراحی و اجرای فضای سبز حیاط باید گل و گیاهانی را به کار ببریم که طول عمر بالا تری داشته باشند. همچنین با توجه به موقعیت جغرافیایی باید از گونه های گیاهان مناسب استفاده کنیم و حتما یک سیستم آبیاری درست نیز در فضای سبز باغ تعبیه کنیم. توجه کنید که در طراحی فضای سبز باغچه یا باغ باید حتما به کیفیت سیستم آبیاری دقت کنید و قبل از اجرای گیاهان، آن را طراحی و اجرا کنید. سیستم آبیاری اصولی و کارامد باعث می شود تا فضای سبز باغ یک محیط زنده و طبیعی باقی بماند و آسیبی به طراوت و طول عمر گیاهان و محیط نرسد.
طراحی فضای سبز ویلا باید به صورت ایده آل و متناسب با محیط به صورت یک حالت میلانی از قرار دادن و کاشت گیاهان و در نظر گرفتن امکانات تفریحی باشد. به عنوان مثال در طراحی و ساخت فضای سبز ویلا باید صندلی و نیمکت برای نشستن تعبیه شود. همچنین آلاچیق و استخر نیز در اکثر فضا سبز های ویلایی به کار برده می شوند. با در نظر گیری مساحت و ابعاد ویلا، پتانسیل های ان و نیاز و سلیقه مشتری می توان بهترین فضای سبز ویلا را طراحی و اجرا کرد. ولی مهم ترین نکته این است که اجرای فضای سبز باغ ، فضای سبز حیاط یا طراحی فضای سبز ویلا را به افراد حرفه ای و تیم مجرب بسپرید تا بتوانید از محیطی زیبا و با کیفیت با طول عمر بالا و قیمت مناسب، بهره ببرید.

تجهیزات مورد نیاز برای طراحی فضای سبز در حیاط و ویلا

در طراحی فضای سبز در هر محیطی، ایجاد تعادل در بین میزان فضا های پر و خالی بسیار مهم است. به این صورت که در ساخت فضای سبز از تجهیزات مختلفی مانند گیاهان، گل کاری، چمن کاری، مبلمان، استخر،آلاچیق و پرگولا و …. استفاده می شود. ولی باید فضا های خالی را نیز به همان نسبت جای گذاری کرد که فضای سبز، دارای تعادل و زیبایی بصری باشد. در ساخت و طراحی فضای سبز کوچک یا بزرگ از یک سری تجهیزات مهم استفاده می شود که در کیفیت و جلوه نهایی محیط تاثیر بسیاری دارند. مهم ترین تجهیزات ساخت فضای سبز عبارت هستند از:

مصالح ساختمانی اولیه

کیفیت و نوع مصالح برای ساخت دیواره ها، آبنما، استخر و … مانند سیمان، سنگ، گچ و چوب بسیار مهم هستند و باید با دقت و به صورت اصولی انتخاب شوند تا با گذشت زمان کم، دچار آسیب و تحمیل هزینه های اضافی نشوند.

انواع گیاهان و گل ها

درصد زیادی از زیبایی و طراوت محیط فضای سبز، بستگی به نوع و میزان گیاهان آن دارد. به همین دلیل باید از گیاهان با طول عمر بالا و مناسب محیط فضای سبز استفاده کنید.

خاک مناسب

یکی دیگر از مهم ترین تجهیزات و بخش های اجرای فضای سبز زیبا و با کیفیت، خاک ان است. اگر محیط مورد نظرتان دارای خاک مناسب برای بستر سازی نیست، می توانید با تعویض خاک آن را برای رشد گیاهان مناسب کنید.

استخر مدرن خانگی

تجهیزات استخر

اگر قصد ساخت استخر در فضای سبز حیاط منزل یا ویلا را دارید، حتما صفر تا صد کار ساخت و خرید تجهیزات استخر را به افراد حرفه ای بسپرید. زیرا ساخت استخر خانگی در هر ابعاد و کاربری ای کاری حساس و مهم است.

مبلمان روف گاردن

مبلمان، نیمکت و میز

یکی دیگر از بخش ها و تجهیزات مورد نیاز برای هر فضای سبزی، فضا های نشستن مانند مبل، میز، نیمکت و صندلی هستند. دقت کنید که از جنس های با کیفیت مانند ترمووود برای ساخت آن ها استفاده کنید تا در فضای باز آسیب نبینند.

آب نما و حوضچه

ساخت آب نمای باغی، آبنمای دیواری، حوض و برکه ها نیز از بخش های مهم است که نیازمند تجهیزات با کیفیت و دانش و تخصص افراد حرفه ای برای ساخت است.

آلاچیق و پرگولا

آلاچیق و پرگولا محیط های برای دورهمی ها، نشستن و گذران اوقات فراغت هستند که از لحاظ بصری نیز، روی زیبایی محیط تاثیر می گذارند. برای ساخت آلاچیق میتوانید با شرکت گل چمن اریا تماس بگیرید.

تجهیزات نور پردازی

نور پردازی در فضای سبز بسیار حائز اهمیت است و مخصوصا در شب ها، باعث ایجاد یک فضای لوکس و زیبا می شود. برق کاری و نور پردازی محیط فضای سبز نیز باید توسط افراد حرفه ای انجام شود.

پیاده رو و کف سازی

همانطور که گفتیم میزان فضا های سبز و پربا فضا های خالی و رفت و آمد باید متعادل باشند. نوع و جنس متریال برای ساخت کف سازی و طراحی آن نیز از بخش های مهم ساخت و طراحی فضای سبز باغ ویلا است.

مشاوره رایگان طراحی فضای سبز ویلا

شرکت گل چمن آریا با بیش از یک دهه فعالیت حرفه ای آماده همکاری با مهندسین، موسسات ، شرکت ها و مراکز اداری جهت طراحی فضای سبز حیاط، باغ و ویلا میباشد. کیفیت در ساخت تمامی محصولات رکن اصلی  شرکت گل چمن آریا است.

مراحل طراحی فضای سبز حیاط و ویلا

طراحی فضای سبز یک تخصص و کار حرفه ای است که نیازمند تجربه و دانش برای اجرا است. خیلی از افراد تصور می کنند که طراحی و اجرای فضای سبز فقط با سلیقه انجام می شود. ولی این کار نیازمند رعایت قوانینی است که در نهایت نتیجه کار، رضایت بخش باشد. یکی از مهم ترین اصولی که هنگام طراحی فضای سبز حیاط یا هر محیط دیگری باید به آن توجه کرد، استفاده بهینه از فضا و مساحتی است که در دسترس داریم. همچنین انتخاب سبک طراحی و اجرای فضای سبز باید قبل از پلان طراحی فضای سبز انجام شود. زیرا باید در راستای سلیقه مشتری و سبک عمارت ویلا و دکوراسیون قبلی ساختمان باشد. با این کار همچنین مشتری تعرفه فضای سبز و هزینه طراحی محوطه و فضای سبز را به صورت تخمینی، به دست می اورد. ساخت و اجرای فضای سبز به صورت کلی در هر محیطی شامل موارد زیر است:

انجام بررسی های کامل قبل از طراحی

قبل از طراحی پلان و محوطه سازی ویلا یا باغ باید بررسی های کاملی از نوع خاک، جهت و میزان باد، سلیقه کار فرما، آب و هوای منطقه، نوع سازه ها، جهت و شدت نور خورشید و … انجام داد.

مشخص کردن میزان بودجه

در جلسات اول طراحی باید میزان بودجه مشخص شود. زیرا تاثیر مستقیمی بر نوع و برند مصالح، نعو گیاهان، میزان سازه های تفریحی و طراحی کلی فضای سبز دارد.

طراحی اولیه

بعد از انجام بررسی های لازم، طراحی اولیه به صورت یک بعدی و سپس طراحی سه بعدی فضای سبز انجام می شود. در این طراحی مسیر های رفت و آمد، میزان و شدت پراکندگی گیاهان، محل قرار گرفتن سازه ها و … مشخص می شود تا در هنگام روند ساخت، مشکلی پیش نیاید.

اجرای نهایی

پس از طراحی و توافق کامل بر سر نقشه فضای سبز، پروژه وارد مرحله اجرا می شود. همانطور که گفتیم در اجرای فضای سبز تجهیزات و المان های مختلفی به کار می رود.

گود برداری و خاک برداری

در این مرحله مناطقی که نیاز به ایجاد نا همواری مانند تپه یا چاله دارند، ایجاد می شود. همچنین در میحط هایی مانند استخر نیز، زیر سازی لازم انجام می شود.

لوله کشی

پس از انجام گود برداری لازم، مرحله لوله کشی برای مسیر یابی آب در قسمت های مختلف فضای سبز انجام می شود.

سیم کشی و برق کشی

نور پردازی و سیستم برق کشی برای زیبا شدن فضای سبز در شب، ایجاد روشنایی های مورد نیاز و به راه انداختن سیستم هایی مانند پمپ آب و … لازم است که باید توسط افراد حرفه ای انجام شود.

چمن کاری و کاشت گیاهان

زیبا ترین و اصلی ترین بخش فضای سبز، گیاهان و چمن آن هستند. به همین دلیل طبق طراحی از قبل انجام شده این مرحله با گیاهان مناسب انجام می شود.

ساخت مسیر رفت و آمد

با مصالح مد نظر مانند سنگ، چوب و … مسیر ها و پیاده رو ها دیزان و ساخته  می شوند.

آبیاری

آب در فضای سبز برای حس نشاط، طراوت، رشد گیاهان و … یک اصل ضروری است. برای استخر، برکه مصنوعی، حوضچه، آبنما و … نیز باید سیستم آبیاری به درستی تعبیه شود. همچنین آبیاری گیاهان برای طول عمر بالا و حفظ زیبایی محیط فضای سبز، ضروری است و باید به صورت اصولی انجام شود.

انواع فضاهای سبز

انواع فضاهای سبز با توجه به کاربرد ها و ویژگی های خاص خودشان به موارد زیر تقسیم بندی می شوند:

طراحی فضای سبز شهری

فضای سبز شهری

در طراحی این فضای سبز، اکثرا طراحی ها به صورت متقارن هستند. فضای سبز شهری به پارک ها، میادین، پیاده رو ها، فضای سبز جلوی ساختمان و .. تقسیم بندی می شود.

طراحی فضای سبز باغچه

طراحی فضای سبز باغچه به دلیل ابعاد کوچک تر، کاری حساس تر است ولی فضای خانه را هر چند کوچک، بسیار زیبا و متفاوت میسازد.

طراحی فضای سبز پنت هاوس

طراحی فضای سبز پنت هاوس

پنت هاوس ها به دلیل نداشتن حیاط، بهترین مکان برای داشتن فضای سبز هستند. طراحی فضای سبز پنت هاوس باید با توجه به متراژ و موقعیت خانه به صورت تخصصی انجام شود.

طراحی فضای سبز روف گاردن

طراحی فضای سبز روف گاردن

امروزه تعداد روف گاردن ها افزایش چشم گیری داشته است. طراحی فضای سبز روف گاردن برای ایجاد فضایی برای استراحت و آرامش ضروری است.

طراحی فضای سبز تالار

بدیهی است که هر چه محیط تالار شیک تر باشد، مشتریان بیشتر را به خود جذب می کند. طراحی فضای سبز تالار توسط تیم های مجرب مانند گل چمن آریا یکی از بهترین راه ها برای افزایش زیبایی و شیک شدن فضای تالار است.

طراحی فضای سبز حیاط

طراحی فضای سبز حیاط

یکی دیگر از انواع طراحی فضای سبز ، طراحی فضای سبز حیاط کوچک یا بزرگ است که تاثیر زیادی در زیبایی و بالا رفتن ارزش ملک شما نیز دارد.

طراحی فضای سبز تراس و بالکن

در خانه های آپارتمانی که فاقد حیاط و محیط سر سبز است، بهترین راه طراحی فضای سبز تراس و بالکن است که یک فضای زیبا و آرام را برای خانواده به ارمغان بیاورد.

طراحی فضای سبز در زمین های شیب دار

طراحی فضای سبز در زمین های شیب دار در ویلا، خانه، سطح شهر و … کاری تخصصی و حساس است که حتما باید زیر نظر تیم مجرب و مهندسین حرفه ای مانند مجموعه گل چمن آریا انجام شود.

طراحی فضای سبز در مناطق گرم و خشک

طراحی فضای سبز در مناطق گرم و خشک

برای ساخت فضای سبز در مناطق گرم و خشک، باید انتخاب گیاهان و مصالح به درستی و طبق شرایط محیط انجام شود تا آسیبی به سازه وارد نشود.

دقت کنید که ساخت و طراحی انواع فضاهای سبز باید زیر نظر افراد مجرب انجام شود. زیرا کیفیت ساخت و انتخاب مصالح و گیاهان و همچنین کیفیت سیستم آبیاری، تاثیر بسیار زیادی در میزان طول عمر و کیفیت نهایی فضای سبز دارند.

طراحی فضای سبز در تهران

شهر های پر جمعیتی مانند تهران، مشهد، کرج و … علاقه مندان بیشتری برای ایجاد و بهره بردن از فضای سبز دارند. شرکت های زیادی کار طراحی فضای سبز در تهران را انجام می دهند ولی تعداد بسیار کمی از کیفیت بالا و طراحی شیک برخوردار هستند. همچنین به دلیل گرانی قیمت در شهر هایی مانند تهران، بسیار مهم است که پروژه فضای سبز را به شرکت هایی بسپرید که کار طراحی فضای سبز در تهران را با قیمت مناسب ولی کیفیت عالی و طراحی های لوکس و شیک انجام می دهند.

اجرای فضای سبز حیاط و ویلا

مجموعه گل چمن آریا با استفاده از دانش مهندسین و متخصصان مجرب و حرفه ای در کنار تیم اجرایی خلاق و جوان، توانسته پس از چندین دهه فعالیت به یکی از معتبر ترین و بهترین شرکت های اجرای فضای سبز در ایران تبدیل شود. این مجموعه کیفیت خدمات را اولویت خود قرار داده است. بهترین ویژگی شرکت گل چمن آریا نسبت به سایر رقبا، قیمت مناسب برای هزینه طراحی محوطه و فضای سبز در هر ابعاد و کاربردی است. همچنین این شرکت خدمات دیگری مانند آبنما، مه پاش، استخر، سونا، جکوزی، دیوار سبز، محوطه سازی، روف گاردن، آلاچیق، فایبر گلاس و … را نیز به صورت تخصصی انجام می دهد.