اجرای دیوار خزه ای + مدرن ترین طرح ها

ماس وال یا موس وال (moss wall) به معنای دیوار خزه‌ای می‌باشد و به هرگونه دیوار سبزی گفته میشود که از خزه استفاده شده باشد. دیوار خزه‌ای به نوعی از چینش و یا متریال طبیعی گفته می‌شود که بر روی دیوار نصب می‌شود. ماس وال با ترکیبی از خزه های زنده و یا حفظ شده ساخته می‌شود. ساخت دیوار سبز خزه ای میتواند زیبایی بسیاری به دکوراسیون خانه و محیط کار شما بدهد.
اگر دیوار مناسبی جهت استفاده از موس وال دارید تیم گل چمن آریا با مناسب ترین قیمت جهت ساخت دیوار خزه‌ای همراه شما خواهد بود.
در این مقاله به صورت کامل در رابطه با دیوار خزه ای، قیمت و نحوه ی اجرای آن صحبت می‌کنیم.

طراحی و ساخت دیوار خزه ای

جهت پشتیبانی سفارش دیوار سبز خزه ای به همراه نصب و اجرا توسط تیم تخصصی گل چمن آریا با ما تماس بگیرید.

نمونه کار دیوار سبز خزه‌ای

در زیر انواع دیوار سبز خزه ای که توسط تیم گل چمن آریا نصب شده است را مشاهده می کنید:

قیمت دیوار سبز خزه ای

قیمت دیوار خزه ای به عوامل مختلفی بستگی دارد و به همین نمیتوان قیمت ثابتی را برای ساخت دیوار سبز خزه ای مشخص کرد.
برای مثال میزان مساحت و اینکه دیوار بر روی چه سطحی انجام شده و از چه خزه ای استفاده شده و آبیاری به آن به چه صورت بوده است، قیمت‌های متفاوت خواهد داشت. به صورت حدودی بسته به نوع خزه به کار رفته، قیمت دیوار سبز خزه ای در هر متر بیبن 2 تا 20 میلیون متغیر است.

به همین دلیل شما می‌توانید با ارتباط گرفتن با متخصصان شرکت گل چمن آریا از قیمت دقیق اجرای دیوار سبز خزه ای با خبر شوید.

مزایای ساخت دیوار خزه‌ای

همه ما می‌دانیم نگهداری از گیاهان سرسبز سبب تولید اکسیژن شده و حس فوق العاده ای را به انسان هدیه می‌دهد. استفاده و نگهداری از دیوار خزه‌ای سبب ایجاد یک فضای سرسبز و چشم نواز خواهد شد.
علاوه بر این‌ها موس وال می‌تواند کمک بسیار بزرگی در جهت افزایش میزان رطوبت٫ کاهش یا تعدیل دمای محیط شما داشته باشد. دیوار خزه‌ای (ماس وال) یک سیستم جدید و امروزی در جهت استفاده در خانه٫ محیط کار٫ آفیس٫ کافی شاپ های مدرن٫ بانک ها و هتل ها می‌باشد.
از جمله دلایل محبوبیت این سیستم نگهداری بسیار آسان از آن می‌باشد. دیوار خزه‌ای به گونه ای ساخته شده که در کمترین زمان و کمترین هزینه بتوان از آن نگهداری کرد و از فضای بصری بسیار زیبای آن بهره برد.

معایب دیوار خزه‌ای

دیوارهای سبز نیازمند زیرسازهایی همچون قاب، کانال برای آبیاری، گلدان و سیستم نوردهی می‌باشد. ‌ تمامی این زیر سازها برای ساخت دیوار خزه‌ای لازم هستند.
نگهداری و مراقبت از گیاهان مخصوصا در اندازه های بزرگ زمان‌بر است. چرا که مراقبت از گیاهان دیوار سبز نیازمند کوددهی، هرس، نور و آب مناسب می‌باشد. غفلت از رعایت هرکدام از موارد گفته شده آسیب جبران ناپذیری به گیاهان شما خواهد زد.
اگر سیستم آبدهی اتومات برقرار نباشد در زمانی که به مسافرت طولانی رفته اید یا دسترسی به گیاهان سبز خود ندارید خشک شدن طولانی مدت آنها باعث از دست رفتن زحماتتان خواهد شد.
دیوار خزه‌ای در کنار تمامی مزیت های فوق العاده ای که دارد به شما این امکان را می‌دهد در مکان مورد نظر خود از تازگی و زیبایی گیاهان لذت برده و بدون آسیب های احتمالی و هزینه های زیاد از آن بهره ببرید.

نصب دیوار سبز خزه‌ای

از جمله ویژگی های مثبت و بارز ماس وال نصب بدون زیرساخت و بی دغدغه آن می‌باشد. شما به راحتی می توانید با استفاده از چسب های حرارتی و یا چسب خمیری بر روی پارکت ها٫ سطح فلزات٫ شیشه٫ پلاستیک٫ گچ ‌ … و بطور کلی محیط مورد نظر خود نصب کنید.
سرعت اجرا و ساخت دیوار خزه ای توسط تیم گل چمن آریا بسیار بالا است و شما عزیزان در اسرع وقت می‌توانید سفارش خود را تحویل بگیرید. برای ارتباط با کارشناسان شرکت گل چمن آریا میتوانید با شماره تلفن 09121906282 تماس بگیرید.

دیوار سبز خزه ای Moss Wall

دیوار سبز خزه ای که طی چند سال اخیر استفاده از آن رونق گرفته است، در کشورهای مختلفی از جمله چین از زیر درختان استوایی جمع آوری می‌کنند. در مرحله ی بعد این خزه های طبیعی را توسط یک سری مواد شیمیایی تثبیت میکنند. در فرآیند تثبیت سازی حدود 99 درصد از چمن کشته می‌شود و مثل انسان های مومیایی شده، این چمن ها هم تثبیت می‌شوند. به همین دلیل گیاه در ظاهر زنده است ولی در حقیقت به خاطر فرآیند تثبیت سازی، زنده نیست.

در محیط هایی که رطوبت بالای 80 درصد باشد، احتمال بین 20 تا 30 درصد وجود دارد که این خزه ها رشد دوباره داشته باشند.

ماندگاری این نوع از چمن ها بسته به شرایط محیط بین 2 تا 8 سال متغیر است. این نوع از چمن ها در محیط های بیرونی اصلا استفاده نمی‌شود. وجود نور خوشید و گرمای زیاد باعث خرابی این نوع چمن می‌شود و به همین دلیل این چمن در محیط های داخلی، لابی و رستوران کاربرد دارد.

برای زیبایی هر چه بیشتر در این نوع دیوار سبز، خلاقیت مجری دیوار سبز حرف اول را می‌زند.

قیمت دیوار سبز مرده با ظاهر زنده بسته به نوع خزه به کار رفته در دیوار سبز خزه ای، در هر متر بین 2 تا 8 میلیون متغیر است.

انواع خزه برای طراحی دیوار خزه‌ای

زمانی که نام خزه به گوش ما می‌خورد، بیشتر یک فضای سبز یک دست در ذهن خود تصور می‌کنیم. این در حالی است که خزه‌ها تنها یک شکل نیستند و از گونه‌های مختلف و متفاوتی تشکیل شده‌اند و همه ی گونه های خزه به عنوان پوشاننده زمین مورد استفاده قرار نمی گیرند.
در بین گونه‌های مختلف خزه تنوع بسیار زیادی وجود دارد. با اینکه اکثر گونه های خزه‌، دارای اندازه میلی متری و سانتی متری می‌باشند، اما بعضی از انواع خزه‌ها وجود دارند که می‌توانند تا ارتفاع ۶۰ سانتی متر نیز رشد کنند.
از سوی دیگر، همه‌ی خزه‌ها به رنگ سبز نیستند، و گونه های از خزه وجود دارند که به رنگ زرد و قرمز هستند. خزه‌ گیاهی غیر آوندی است و ریشه ای و گلی ندارد. معمولاً خزه‌ها در مکان های مرطوب و خنک، به صورت خود به خودی رشد می‌کنند.
تعداد گونه‌های خزه‌ تا ۱۴۵۰۰ گونه مختلف می‌رسد. اما با این وجود برای ساخت دیوار سبز خزه ای، چهار گونه اهمیت بیشتری دارند و در ادامه، آنها را توضیح می دهیم.

جدای از تقسیم بندی گفته شده، خزه‌ها به صورت کلی به دو گروه اساسی و مهم هم تقسیم بندی می‌شوند. (خزه های تثبیت شده و خزه های تثبیت نشده)
خزه های تثبیت نشده همان شکل طبیعی خزه بوده و هیچ تغییر شکلی روی آنها صورت نمی‌گیرد. خزه تثبیت شده تا چندین سال در همان سایز اولیه باقی مانده و نگهداری آنها از خره های تثبیت نشده بسیار راحت تر می باشد.

انواع-خزه

مراحل نصب و اجرای دیوار سبز خزه‌ای

موس وال به دو صورت گیاهی پایه و پنل گیاهی طراحی شده صورت می‌گیرد. تفاوت این دو روش در مراحل آماده سازی و نصب آن می‌باشد. ابتدا باید متراژ و طرح دیوار خزه ای را به سازنده دیوار سبز خزه ای ارائه کنید. انتخاب این دو روش به اندازه و نوع طراحی مدنظر شما بستگی دارد.
در مرحله اول با توجه به طرح مدنظر مواد اولیه تهیه می‌شود. این مواد اولیه ترکیبی از سنگ های تثبیت شده می باشد.
در مرحله دوم باید از پنل متریالی به عنوان پایه استفاده کرد. این بستر باید برای چسبیدن خزه مناسب باشد.
در مرحله سوم مواد گیاهی بر اساس الگوی چیدمان و چسب گیاهی مخصوص به پایه متصل شده و مورد استفاده قرار می گیرد و پنل ساخته شده بعد از تکمیل بر روی دیوار نصب می‌گردد. استفاده از پنل آماده شده یا همان روش دوم بسیار کاربردی و راحت می‌باشد. نصب دیوار خزه‌ای در صورتی که کوچک باشد با استفاده از دیوار کوب انجام خواهد گرفت. اما دیوار های بزرگ‌تر طراحی پیچیده تری دارند و با استفاده از زیرساز انجام می گیرند.
در پایان کار با استفاده از قیچی خزه ها را هرس کرده تا شکل و بافت تمیز تر و منظم تر بخود بگیرند.

در صورتی که در انتخاب طرح دیوار خزه ای دچار سردرگمی شده اید، میتوانید مقاله عکس دیواره خزه ای را مشاهده فرمائید.

تفاوت خزه مصنوعی و تثبیت شده

شاید شماهم گمان میکنید خزه های تثبیت شده همان خزه های مصنوعی هستند، اما در واقعیت اینطور نیست. خزه های مصنوعی کاملاً از عناصر انسانی ساخته شده و اصلا طبیعی نیستند. در صورتی که خزه های تثبیت شده کاملا طبیعی بوده و حتی هنوز نیز زنده می‌باشند. برای اطلاع دقیق از نحوه نصب و اجرای خزه تثبیت شده میتوانید مقاله ای که در سایت گل چمن آریا تهیه شده است را مشاهده کنید.

ویژگی های دیوار خزه‌ای

ماس وال دارای ویژگی های منحصر به فردی می‌باشد. مهم ترین آن این است که به هیچ مراقبت٫ نگهداری و یا سرویس دهی نیازی ندارد. از دیگر ویژگی های بارز دیوارهای خزه‌ای عایق صوتی بودن آنها است که ویژگی بسیار مناسبی است. همچنین این دیوارها باعث تصفیه هوا٫ کاهش آلودگی و کاهش ذرات معلق در هوا می شوند.

 انعطاف پذیری موس وال ها  به شما این موقعیت را می دهد تا بتوانید هر گونه طرحی را درهر اندازه ای به خوبی اجرا سازی کنید. طراحی و اجرای دیوار سبز خزه‌ای باعث می‌شود تا طراحان قدرت ابتکارعمل خود را بکار گیرند و بتوانند طراحی های خاص و جدید ارائه دهند.

عمر مفید دیوار سبز خزه ای

دیوار خزه ای به صورت معمول تا ده سال دوام دارد. اگرچه مراقبت در نگهداری و استفاده کردن از اسپری های محافظ،می­تواند عمر مفید دیوار خزه ای را تا ۲۵ سال افزایش دهد. حفظ رطوبت مهمترین نکته در نگهداری از دیوارهای خزه ای می‌باشد. برای حفظ رطوبت دیوار سبز، این دیوارها نباید در نزدیکی منابع گرم مانند بخاری­ها نصب شوند. همچنین استفاده از یک دستگاه تولید کننده رطوبت در کنار دیوار سبز میتواند بسیار موثر باشد.

مراقبت های دیوار خزه‌ای

ماس وال از خزه و گیاهان طبیعی تولید می‌شود. این گیاهان پس از برداشت از زمین طی فرآیندی تثبیت و سپس آماده نصب بر روی سطوح مدنظر می شوند. محصولات تثبیت شده به محیط مرطوب و خنک نیاز دارند. همچنین باید از تابش مستقیم نور خورشید دور بمانند. در انتخاب محیط مناسب برای نصب دیوار خزه‌ای بسیار دقت کنید.
چنانچه قصد نصب دیوار خزه‌ای (موس وال) را دارید تیم گل چمن آریا با مناسب ترین قیمت و در کوتاه ترین زمان در خدمت شما می باشد.

سوالات متداول

اگر فرآیند تثبیت خزه به صورت اصولی اجرا شده باشد، هرگز این اتفاق رخ نخواهد داد. خزه‌ تثبیت شده که کیفیت پایینی داشته باشد می‌تواند بوی ناخوشایندی را ایجاد کند. به همین خاطر مهم است که خزه به چه روشی تثبیت شده است و یا از کجا تهیه نمودید.

قیمت دیوار خزه ای بر اساس چند فاکتور اساسی محاسبه می‌شود. مهم از هر چیز ابعاد دیوار خزه ای است که بر روی قیمت دیوار خزه ای تاثیر زیادی میگذارد. ابعاد بیشتر، مواد اولیه، زمان، انرژی و نیروی کار بیشتری نیاز دارد. در نتیجه قیمت آن نیز بالاتر خواهد شد. از سوی دیگر قیمت دیوار سبز خزه ای به عواملی همچون قیمت خزه، سبک اجرای کار و سختی های طرح بستگی دارد. بنابراین اگر قصد خرید دیواز خزه ای دارید، برای اطلاع از قیمت میتوانید با کارشناسان گل چمن آریا مشورت کنید.

تجهیزات دیوار سبز شامل: پنل، گلدان ها، سیستم آبیاری و نورپردازی است. برای جزئیات دقیق تجهیزات مورد نیاز برای ساخت دیوار سبز و قیمت تجهیزات میتوانید با شماره 09121906282 تماس حاصل فرمائید.

4 دیدگاه دربارهٔ «دیوار خزه ای (0 تا 100 ساخت دیوار خزه ای)»

 1. سعید بیابانی

  نمونه کار های دیوار خزه ای شما خیلی عالی بود
  اگه بخوام یک دیوار سبز با خزه به ابعاد 3 * 3 داشته باشم چقدر باید هزینه کنم؟

  1. ممنون از لطفتون اقای بیابانی
   برای اطلاع دقیق از قیمت ساخت دیوار خزه ای لطفا با شماره 09121906282 تماس بگیرید.
   متشکرم

  2. سلام هر متر مربع دیوار سبز بستگی دارد به نوع حدود قیمت بین 2م تا 7م متغیر هست

  3. سلام هزینه دیوار سبز خزه ای از متری 2م تا 6م بسته به نوع کار ونوع ماس وال متفاوت هست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن