آبنمای آب و آتش (نمونه کار + نحوه اجرا)

آبنمای آب و آتش از زمانی که سیستم معماری مدرن رونق گرفت، ساخت آن شروع شد. همانطور که از اسم آن  مشخص است، آبنمای آب و آتش تشکیل شده است از دو جزء اصلی آب و آتش.

آتش توسط یک سری مواد احتقانی همچون گاز، الکل جامد، الکل مایع یا نفت روشن می‌شود که این مواد احتقانی توسط لوله ای به آبنما هدایت می‌شود. سپس این مواد اشتعال آور توسط فولاد یا چدن روشن می‌شود و نمای زیبای آتش را در آبنما ایجاد می‌کند.

شکل آتش موجود در آبنما بسته به شکل و نوع آبنما می‌تواند خطی یا مشعلی باشد.

جنس آبنمای آب و آتش عموما از استیل بوده که به صورت پیش ساخته است و یا اینکه از سنگ های مختلفی همچون گرانیت، بازال یا سنگ های مختلف ساخته می‌شود.

 

طراحی و ساخت آبنمای آب و آتش

جهت پشتیبانی سفارش آبنما به همراه نصب و اجرا توسط تیم تخصصی گل چمن آریا با ما تماس بگیرید.

انواع آبنمای آب و آتش

انواع آبنمای آب و آتش شامل:

  • آبنمای آب و آتش طبیعی
  • آبنمای آب و آتش مدرن
  • آبنمای آب و آتش کلاسیک

در آبنمای آب و آتش، آب و آتش با همدیگر حرکت میکنند به صورتی که آب و آتش با یکدیگر مخلوط نمی‌شوند و جدا از یکدیگر هستند و عموما آتش بر روی آب حرکت میکند.

ساخت آبنمای آب و آتش مناسب چه مکان هایی است؟

آبنمای آب و آتش در مکان های مناسبی کاربرد دارد. میتوان از آبنمای آب و آتش در پارک ها، پارک های بازی، شهربازی، لابی ها و مکان های باز، رستوران ها استفاده کرد.

ساخت آبنمای آب و آتش میتواند به دو صورت طبیعی و مدرن ساخته می‌شود. آبنمای آب و آتش طبیعی حالتی طبیعی دارد و از سنگ های طبیعی ساخته می‌شود و آبنمای مدرن توسط سنگ های مدرن ساخته می‌شود

قیمت آبنمای آب و آتش

قیمت آبنمای آب و آتش بسته به نوع آن متفاوت است. قیمت آبنمای پیش ساخته در حدود 20 میلیون تومان به بالا است و در صورتی که آبنمای آب و آتش در محل ساخته شود، قیمت آبنمای آب و آتش از 10 میلیون تومان شروع می‌شود و بسته به جزئیات آبنما قیمت آن افزایش می‌یابد.

به صورت کلی قیمت آبنما کاملا به طرحی که استفاده می‌شود بستگی دارد، که این قیمت به صورت متوسط در حدود 30 الی 40 میلیون تومان است.

آبنمای-آب-و-آتش

ساخت آبنما آب و آتش

آبنما آب و آتش از دو جزء آب و اتش تشکیل شده که این آبنما هم در فضای خارجی استفاده می شود و هم میتوان از این آبنما در فضاهای داخلی همچون لابی متجمع های تفریحی و تجاری استفاده کرد.

معمولا آبنمای آب و آتش در فضاهای داخلی و یا در حیاط و در مکان هایی همچون استخر های روباز استفاده می‌شود. طراحی آبنمای آب و آتش به شکل مینیمال اجرا می شود. در محوطه های بزرگ و روباز ممکن است آبنمای آب و آتش به همراه آبنما موزیکال ساخته شود که این ترکیب نمای بسیار زیبایی را به خانه می‌افزاید.

در صورت هر گونه سوال در مورد نحوه اجرا و قیمت آبنمای آب و آتش میتوانید با کارشناسان شرکت گل چمن آریا تماس بگیرید. شماره تماس: 09121906282

آبنمای-آب-و-آتش-03

طراحی و ساخت آبنمای آب و آتش

جهت پشتیبانی سفارش آبنما به همراه نصب و اجرا توسط تیم تخصصی گل چمن آریا با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *