محوطه سازی ویلا مدرن + نمونه طرح های 2023

برای اطلاع از هزینه محوطه سازی ویلا با ما تماس بگیرید

در بدو ورود به هر ویلا و باغی، اولین نکته ای که نظر هر فردی را به خود جلب می کند محوطه سازی ویلا است. محوطه سازی ویلا مدرن فضای ویلا را بسیار خاص و شیک می کند، به آن روح می بخشد و تاثیر روانی زیادی روی انسان های اطراف نیز دارد.
یکی از مهم ترین نکاتی که هنگام طراحی محوطه ویلا باید در نظر گرفته شود، ساخت و اجرای یک فضای زیبا و دلنشین در رابطه و متناسب با سبک و محوطه سازی ویلا با کمترین هزینه است. برای طراحی محوطه ویلا مدرن یا کلاسیک باید نکات و تجهیزات خاصی را در نظر بگیرید تا بتوانید یک فضای ایده آل با قیمت کم بسازید. در این مطلب علاوه بر معرفی بهترین مجری طراحی حیاط ویلا، نکات تاثیر گذار روی قیمت محوطه سازی ویلا باغ را نیز به همراه انواع سبک های محوطه سازی ویلا معرفی می کنیم.

نمونه کار های محوطه سازی ویلا

استعلام هزینه محوطه سازی ویلا

در صورت هر گونه سوال در مورد نحوه اجرا، طرح ها و هزینه محوطه سازی ویلا میتوانید با کارشناسان شرکت گل چمن آریا تماس حاصل نمائید.

تلفن تماس

محوطه سازی ویلا با کمترین هزینه

محوطه سازی ویلا مدرن

طراحی محوطه ویلا باغ باید با توجه به سلیقه و بودجه مالک و در نظر گرفتن شرایط محیط در سبک های مختلف اجرا شود. در ایران و در قسمت های شمالی کشور اکثر ویلا ها به سبک طراحی محوطه ویلا مدرن یا کلاسیک ساخته شده اند. علاوه بر تاثیر سبک طراحی و محوطه سازی ویلا روی قیمت طراحی ویلا، عوامل دیگری نیز روی هزینه فضاسازی ویلا تاثیر دارند که در ادامه مطلب مهم ترین آن ها را بیان می کنیم.

مساحت و ابعاد فضای ویلا

یکی از اصلی ترین شاخصه های تاثیر گذار روی قیمت و هزینه محوطه سازی ویلا، مساحت و ابعاد ویلا و باغ است. بدیهی است که فضا های بزرگ تر با ابعاد بیشتر نیاز به استفاده از تجهیزات بیشتری دارند و به طبع هزینه بیشتری نیز برای اجرای محوطه سازی ویلا نیاز خواهند داشت. برای برنامه ریز درست و استفاده حداکثری از فضای ویلا در طراحی محوطه ویلایی باید ابعاد به درستی اندازه گیری شوند تا بتوان بیشترین بازدهی را از فضای محوطه داشت.

شیب زمین

توجه به میزان شیبی که محوطه باغ و ویلا دارا است، یکی دیگر از مهم ترین عوامل تاثیر گذار روی قیمت محوطه سازی ویلا ارزان است. برای مرز بندی درست بین فضا های محوطه، باید شیب به درستی اندازه گیری شود و تدبیرات لازم برای استفاده حداکثری از ان انجام شود. بهتر است که برای محوطه سازی ویلا مدرن که دارای زمین شیب دار هستند از طراحان و شرکت های مجرب کمک بگیرید. زیرا اجرا و طراحی محوطه ویلا این گونه زمین ها نسبت به زمین ها هموار و صاف دشوار تر و تخصصی تر است. همچنین با این کار می توانید محوطه سازی ویلا با کمترین هزینه را انجام دهید.

نوع کاربری ویلا

یکی دیگر از مهم ترین و اصلی ترین دلایل نوسان در هزینه محوطه سازی ویلا، نوع کاربری ویلا است. به عنوان مثال برخی از افراد به دنبال محوطه سازی ویلا با ایجاد فضای سبز بیشتر هستند. در حالی که برخی نیازمند فضای بازی کودک نیز هستند. به همین دلیل تجهیزات مورد استفاده در هر کدام از این انواع محوطه سازی ویلا متفاوت است و روی قیمت نهایی آن تاثیر می گذارد.
اگر به دنبال محوطه سازی ویلا با کمترین هزینه هستید و می خواهید در زمان کمی نیز محوطه سازی ویلای شما در سبک های مختلف انجام شود، بهترین راه حل تماس با مجموعه گل چمن آریا است که خدمات طراحی و محوطه سازی ویلا ارزان و زیبا را در کیفیت بالا و با متریال مرغوب انجام می دهد. برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره تلفن 09121906282 تماس حاصل فرمایید.

نوع قیمت (تومان)
اجرای فضای سبز بستگی به نوع طرح متری 1,000,000 به بالا
سم پاشی بسته به نوع و مسافت از 800,000 به بالا
باغبانی از 800,000 به بالا
محوطه سازی باغ میوه متری 800,000 به بالا
طراحی باغ رستوران از 3,000,000 به بالا
محوطه سازی ویلا متری از 700,000 به بالا

برای استعلام دقیق قیمت میتوانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

مراحل اجرای محوطه سازی ویلا توسط شرکت گل چمن آریا

انتخاب طرح

در مرحله ابتدایی کارفرما از میان طرح های موجود طرحی را انتخاب کرده و برای شرکت ارسال میکند.

بازدید از محل

بعد از انتخاب طرح مهندسین شرکت برای بازدید از محل و برآورد قیمت به محل ساخت مراجعه میکنند.

اجرا و ساخت

پس از خرید تجهیزات و انتقال ابزارآلات به محل، پروژه طبق زمان مشخص شده تکمیل میشود.

محوطه سازی ویلا مدرن چیست؟

طراحی محوطه ویلا مدرن به صورتی انجام می شود که با استفاده از گیاهان و ایجاد فضای سبز کافی، یک فضای لوکس، مدرن و وسیع ایجاد می شود. در محوطه سازی ویلا مدرن ابتدا باید مساحت و ابعاد ویلا به طور کامل اندازه گیری شود. سپس با استفاده از خطوط زاویه دار یا مورب طراحی محوطه ویلای مدرن را با توجه به فضای مورد نظر و بدون زیاده روی در طراحی انجام داد.
در محوطه سازی ویلا مدرن از متریال هایی مانند سنگ و چوب بیشترین استفاده را می شود. همچنین در این سبک طراحی از آلاچیق ها و پرگولا های مختلف، نرده های چوی، استخر، سنگ های تزیینی و … استفاده می شود.

طراحی محوطه ویلا

طراحی محوطه ویلا مدرن

محوطه سازی ویلا مدرن

یکی از ویژگی های مهم و اصلی در محوطه سازی باغ ویلا به سبک مدرن این است که محدودیتی در طراحی فضا های خارجی و داخلی وجود ندارد. زیرا می توان از طراحی های منحی یا زاویه دار بسته به سلیقه مشتری استفاده کرد. طراحی محوطه ویلای مدرن بسیار ساده است ولی در عین سادگی، زیبایی زیادی دارد و نظر همه بیننده ها را به خود جلب می کند.
همچنین در محوطه سازی ویلا مدرن می توان ار هر گونه محدودیتی که فضا را خسته کننده و کسل کننده می کند، دور و خارج شد. در طراحی محوطه ویلا مدرن از چیدمان های متفاوت، جزئیات کم ولی جلب توجه کننده، عناطر ساده ولی شیک استفاده می شود که طرفدراان زیادی دارد و همه افراد مخصوصا جوا ها، به دنبال این سبک طراحی و محوطه سازی ویلا هستند. از آن جایی که محوطه سازی ویلا مدرن یک کار تخصصی است، بهتر است کار را به شرکت هایی مانند گل چمن آریا بسپارید که طراحی پلان محوطه ویلا به سبک مدرن و اجرای آن را به صورت حرفه ای انجام می دهند.

طراحی محوطه ویلا کوچک

یکی از قدم های مهم و اولیه در طراحی محوطه ویلا کوچک این است که ابعاد فضا به درستی اندازه گیری شود و میزان فضای مد نظر برای زیبا سازی مشخص شود تا رضایت مشتری در مرحله نهایی محوطه سازی ویلا، به دست بیاید. در محوطه سازی ویلاهای کوچک باید طبق سلیقه مشتری از عناصر و مصالح مختلف استفاده کرد. همچنین محوطه سازی ویلاهای کوچک می تواند با سبک های مختلف مانند محوطه سازی ویلا کلاسیک، محوطه سازی ویلا ایرانی، محوطه سازی ویلا مدرن و … انجام شود. همچنین در ویلا های کوچک می توان محوطه سازی ویلا با سنگ قلوه را نیز انجام داد که زیبایی خاصی دارد. در طراحی محوطه ویلا کوچک حتما باید گیاهان مختلف و متناسب با شرایط محیط را به کار برد تا فضایی زیبا و آرامش بخش به وجود بیاید. طراحی محوطه ویلا کوچک همچنین باعث افزایش ارزش و قیمت ملک شما می شود. انتخاب گیاهان در محوطه سازی ویلاهای کوچک باید به گونه ای باشند که هزینه و زمان زیادی برای کاشت و نگهداری نیاز نداشته باشند.

مشاوره رایگان محوطه سازی ویلا

شرکت گل چمن آریا با بیش از یک دهه فعالیت حرفه ای آماده همکاری با مهندسین، موسسات ، شرکت ها و مراکز اداری جهت اجرای فضای سبز، محوطه سازی و باغبانی میباشد. کیفیت در اجرا رکن اصلی  شرکت گل چمن آریا است.

محوطه سازی ویلا باغ

همه ویلا و باغ ها دارای حیاط هایی از ابعاد کوچک تا بزرگ هستند که نیازمند به محوطه سازی ویلا حتی به صورت ساده هستند. زیرا محوطه سازی ویلا باغ باعث افزایش کاربرد و زیبایی محیط می شود. استفاده از بهترین طراحی محوطه ویلا باغ باعث می شود تا بتوان از فضای باغ و ویلا بیشترین استفاده را برد و فضای پرتی وجود نداشته باشد. در محوطه سازی ویلا باغ می توان از استخر، باربیکیو . استفاده کرد و فضا را کاربردی و شیک ساخت. فضاسازی باغ ویلا باید با توجه به سلیقه و نیاز مشتری انجام شود. برخی از مشتریان نیازمند و علاقه مند به کار گیری بیشتر گل و گیاه هستند و برخی دیگر قصد پر کردن فضا با المان های مختلف را دارند. در هر صورت باید برای محوطه سازی ویلا باغ از شرکت ها و تیم های مجرب کمک گرفت تا بتوان محوطه سازی ویلا با کمترین هزینه را انجام داد.

محوطه سازی ویلا کلاسیک

محوطه سازی ویلا کلاسیک باید به گونه ای انجام شود تا همه المان ها و فضا های داخلی و خارجی باغ، با یکدیگر هماهنگ باشند و یک سبک داشته باشند. زیرا فضای ویلا و جزئیات آن باید زیبا و شکیل به نظر برسند. طراحی محوطه ویلا کلاسیک باید به صورت حرفه ای و خاص انجام شود. زیرا محوطه ویلا اولین محیطی است که در چشم بینندگان به نظر می آید و باید جزئیات ان به خوبی اجرا شود.
در محوطه سازی ویلا کلاسیک از نرده هایی که اکثرا به رنگ های قهوه ای یا خاکستری هستند استفاده می شود. همچنین از پرچین های بلند و منظم برای حصار کشی در طراحی محوطه ویلا کلاسیک زیاد استفاده می شود. در کاشت و انتخاب گیاهان در محوطه سازی ویلا کلاسیک باید با مشورت و راهنمایی کارشناسان و متخصصان، بهترین نوع گیاهان را انتخاب کرد که هم با سبک محوطه سازی ویلا هماهنگ باشند و هم با شرایط محیطی و منطقه هماهنگ باشند.

اجرای محوطه سازی ویلا

پس از بررسی نکات، ویژگی ها و سبک های مختلف در محوطه سازی ویلا، دریافتیم که بهترین و آسان ترین راه برای طراحی محوطه ویلایی این است که کار اجرای محوطه سازی ویلا را به شرکت ها و تیم های معتبر و حرفه ای بسپارید. کار محوطه سازی ویلا در سبک های مختلف و ابعاد مختلف نیازمند تبحر و دانش است. زیرا با استفاده نا درست از فضا می توان فضای زیادی را به دلیل پرتی از دست داد. همچنین با انتخاب گیاهان نا درست، فضای سبز و سرمایه مشتری از دست می رود. همچنین نکاتی مانند شیب زمین، نوع خاک، میزان نور خورشید، رطوبت و … نیز روی طراحی محوطه ویلا باغ تاثیر زیادی می گذارند که باید توسط افراد کارشناس به صورت کامل بررسی شوند.
یکی از معتبر ترین و برترین شرکت های اجرای محوطه سازی ویلا در سبک های مختلف و در سرتاسر ایران، مجموعه گل چمن آریا است که با در نظر گرفتن سلیقه و میزان بودجه مشتری، محوطه سازی ویلا با کمترین هزینه را انجام می دهد و توانسته رضایت تمامی مشتریان خود را در سال های فعالیت خود، به دست بیاورد.
این مجموعه هچنین خدمات دیگری مانند محوطه سازی رستوران، استخر، سونا و جکوزی، روف گاردن، مه پاش، عایق کاری، قایبر گلس، دیوار سبز، چمن کاری، ابنما و … را در بهترین کیفیت و با مناسب ترین قیمت انجام می دهد.

پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن