نصب مه پاش گلخانه (آموزش + هزینه نصب)

برای اطلاع از هزینه نصب مه پاش در گلخانه با ما تماس بگیرید

رطوبت در گلخانه ها باید ثابت نگه داشته شود و یکی از اصلی ترین موارد در سلامت گیاهان است. اگر رطوبت گلخانه به زیر 30 درصد برسد، گیاهان از بین رفته و سرمایه فرد نیز نابود می شود. یکی از بهترین دستگاه های مورد استفاده در زمینه حفظ رطوبت مورد نیاز گلخانه ها، سیستم مه پاش گلخانه است. در تابستان برای خنک نگه داشتن گلخانه و در زمستان برای تامین گرمای مورد نیاز گیاهان از مه پاش گلخانه استفاده می شود. در این مطلب با ما همراه باشید تا اطلاعات جامعی از قیمت مه پاش گلخانه و کاربرد های مه پاش گلخانه بیان کنیم. همچنین انواع مه پاش گلخانه و بهترین مرکز خرید مه پاش گلخانه را معرفی می کنیم.

استعلام هزینه نصب سیستم مه پاش

در صورت هر گونه سوال در مورد نحوه اجرا و قیمت نصب سیستم مه پاش میتوانید با کارشناسان شرکت گل چمن آریا تماس حاصل نمائید.

تلفن تماس

هزینه نصب سیستم مه پاش گلخانه

مه پاش گلخانه

اصلی ترین دغدغه و سوال هر فرد گلخانه داری درباره قیمت مه پاش گلخانه است. از ان جایی که نصب سیستم مه پاش گلخانه یک کار تخصصی است، باید حتما زیر نظر افراد مجرب انجام شود تا بهترین عملکرد را داشته باشد. برخی عوامل روی قیمت مه پاش گلخانه تاثیر می گذارند که در ادامه مطلب ان ها را بیان می کنیم.

مساحت و متراژ فضای گلخانه

برای نصب مه پاش در گلخانه باید از سیستم پمپ کارواش صنعتی استفاده کرد. در گلخانه هایی که مساحت فضای آن ها زیر 1000 متر مربع است، هزینه نصب مه پاش گلخانه مبلغی بین 60 تا 80 درصد از قیمت مه پاش گلخانه را شامل می شود. ولی در گلخانه های بزرگ تر مانند 3 تا 5 هزار متری، هزینه نصب مه پاش و پمچ مبلغی از 25 تا 35 درصد را شامل می شود. به این صورت نصب مه پاش گلخانه برای فضا های بزرگ، صرفه اقتصادی بالا تری دارد.

میزان و تعداد تجهیزات

بدیهی است که هر چه تعداد تجهیزات مورد استفاده در ساخت مهپاش گلخانه بیشتر باشد، مبلغ و قیمت مه پاش گلخانه نیز بیشتر می شود. تعداد و نوع تجهیزات و قطعات مورد استفاده در ساخت مه پاش، به عواملی مانند مساحت، توان، سختی آب، ارتفاع گلخانه، جهت و ارتفااع از سطح دریا، درجه حرارت و میزان رطوبت منطقه، نوع پمپ ها و شیلنگ ها و … بستگی دارد.

برند و کیفیت تجهیزات

یکی دیگر از اصلی ترین عوامل تثایر گذار روی قیمت مه پاش گلخانه، میزان کیفیت و جنس قطعات مورد استفاده در ساخت سیستم مه پاش در گلخانه است. برند های مختلفی از شیلنگ ها، نازل های مه پاش و اتصالات فیتینگی در ایران وجود دارد که هر کدام کیفیت متفاوتی دارند و در نتیجه قیمت های مختلفی نیز دارند.

بهترین راه حل برای دریافت خدمات با کیفیت با بهترین قیمت نصب مه پاش گلخانه، تماس با مجموعه گل چمن آریا به عنوان بهترین و بزرگ ترین شرکت اجرای خدمات مه پاش گلخانه در ایران است. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان می توانید با شماره تلفن 09121906282 تماس حاصل فرمایید.

نوع مه پاش قیمت (تومان)
اجرای مه پاش گلخانه بستگی به مدل و نوع از 5,000,000 به بالا
اجرای مه پاش رستوران بستگی به مدل و نوع از 7,000,000 به بالا

برای استعلام دقیق قیمت میتوانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

مراحل نصب مه پاش توسط شرکت گل چمن آریا

انتخاب طرح

در مرحله ابتدایی کارفرما از میان طرح های موجود طرحی را انتخاب کرده و برای شرکت ارسال میکند.

بازدید از محل

بعد از انتخاب طرح مهندسین شرکت برای بازدید از محل و برآورد قیمت به محل ساخت مراجعه میکنند.

اجرا و ساخت

پس از خرید تجهیزات و انتقال ابزارآلات به محل، پروژه طبق زمان مشخص شده تکمیل میشود.

سیستم میست چیست؟ چگونه کار میکند؟

سیستم میست همان سیستم مه پاش است که در فضا هایی مانند گلخانه ها، مرغداری ها، رستوران ها و … در فضای باز یا بسته بسته به نوع کاربرد، تعبیه می شود و بدون خیس کردن، فضای اطراف را خنک و مرطوب می کند. استفاده از سیستم میست در گلخانه به دلیل ایجاد رطوبت مورد نیاز و خنک کردن فضا برای رشد بهتر گیاهان است. همچنین در فصل زمستان برای جلوگیری از خشک شدن هوا می توان از میست ساتفاده کرد و هوای گرم ایجاد کرد.
طریقه کار سیستم میست یا مه پاش گلخانه به این صورت است که ذرات پودری شکل و ریز آب از طریق نازل ها خارج شده و سپس رطوبت و گرمای هوا را گرفته و تبخیر می شوند. با تبخیر شدن باعث خنک شدن هوا می شوند. جنس نازل های استفاده شده در سیستم مه پاش در گلخانه از برنج است و آب از طریق شیلنگ های تحت فشار از آن ها خارج می شود.

سیستم مه پاش چیست؟

آموزش نصب مه پاش گلخانه

نصب مه پاش گلخانه باید توسط افراد حرفه ای و متخصص انجام شود. مخصوصا در ابعاد بالا برای کارایی بهتر و کمک به رشد و سلامت گیاهان، بهتر است که کار نصب سیستم مه پاش گلخانه را به افراد مجرب و تیم های اجرایی بسپارید.

  1. در مرحله اول از آموزش نصب مه پاش گلخانه باید یک لوله پی وی سی را به طول 24 اینچ برش دهید. همچنین نازل و لوله باید با چسب مخصوص پی وی سی پوشانده شوند.
  2. سپس باید نازل ها را که مهم ترین قسمت از مه پاش گلخانه هستند را به لوله توسط چسب پی یو سی بچسبانید و محکم کنید. بهترین جنس نازل برای ساخت و نصب مه پاش گلخانه فولاد است.
  3. سپس باید لوله را توسط گیره های محکم و مخصوص به سقف وصل کنید.
  4. در این مرحله حتما یک شیر تخلیه برای سیستم تعبیه کنید تا در صورت نیاز، آب اضافی خارج شود.
  5. سپس یک اداپتور را به شیر آب بچسبانید. دقت کنید که در هر مرحله چسب ها کاملا خشک شوند و نشتی نداشته باشند.
  6. در این مرحله باید مسیر عبور جریان آب و کارکرد مه پاش گلخانه را تست کنید. آب را باز کنید و همه نقاط مه پاش را چک کنید. اگر نیاز به چسب کاری یا تعمیر داشت، تعمیرات را انجام دهید تا سیستم مه پاش در گلخانه آماده استفاده شود.

مشاوره رایگان اجرای سیستم مه پاش

شرکت گل چمن آربا با بیش از یک دهه فعالیت حرفه ای آماده همکاری با مهندسین، موسسات ، شرکت ها و مراکز اداری جهت طراحی و ساخت انواع سیستم های آبیاری و مه پاش میباشد. کیفیت در ساخت تمامی محصولات رکن اصلی  شرکت گل چمن آریا است.

اجزای سیستم مه پاش گلخانه

یک سیستم مه پاش در گلخانه اجزای متفاوتی دارد که کیفیت هر کدام روی کیفیت نهایی دستگاه تاثیر می گذارد. در ادامه مطلب اجزای سیستم مه پاش گلخانه ای را معرفی می کنیم.

شیلنگ مه پاش

آب توسط شلنگ ها به صورت پر فشار به نازل می رسد و برای هدایت آب استفاده می شود. این شیلنگ ها از جنس های استیل، نانو یا پلی امید ساخته می شوند و در ابعاد متفاوتی نیز در بازار وجود دارند.

فن مه پاش

فن مه پاش

فن در مه پاش نیز یکی از اصلی ترین اجزای مه پاش گلخانه ای است که وظیفه خنک سازی محیط و گردش هوای محیط را بر عهده دارد. فن مه پاش غبار و قطرات ریز آب را به بیرون پرتاب کرده و باعث خنک شدن هوا می شود. این قطعه مزیتی دارد که می توان توسط آن فن یا مه را به صورت جداگانه یا همزمان فعال کرد.

پمپ مه پاش

پمپ نیز اصلی ترین قطعه یک سیستم مه پاش در گلخانه است که در فشار و توان و ابعاد مختلفی به بازار عرضه می شود. پمپ مه پاش فشار آب را تنظیم و زیاد می کند و باعث ریز شدن ذرات آبی می شود که توسط نازل به بیرون ریخته می شوند.

سیستم آبیاری مه پاش

سیستم آبیاری مه پاش از طریق آبیاری بارانی کار می کند و و خاک را نمناک کرده تا محیط رشد گیاهان مطبوع شود. سیستم آبیاری مه پاش در هر ابعاد و نوع زمینی قابل اجرا است و مزایی مانند آسانی نصب، طول عمر بالا، صرفه جویی در آب، مقاوم در برابر مواد شیمیایی و … دارد.

موتور مه پاش

موتور مه پاش

موتور مه پاش کار افزایش و ایجاد فشار در سیستم مه پاش را بر عهده دارد و اولین و مهم ترین قطعه در هر مه پاش گلخانه محسوب می شود. مزیت موتور های مه پاش قابل تعمیر بودن آن ها است. زیرا به راحتی جدا شده و می توان آن ها را سرویس و تعمیر کرد.

نازل دستگاه رطوبت ساز

انواع نازل های مه پاش در ابعاد، جنس، کیفیت، ابعاد دریچه و … با یکدیگر تفاوت دارند و کیفیت آنها، در کیفیت مه پاش و سلامت گیاهان گلخانه تاثیر مستقیم دارد. نازل مه پاش در جنس هایی مانند پلاستیک، فولاد، استیل، برنج و … ساخته می شود. سایز انتخابی نازل مه پاش نیز به سایز محیط بستگی دارد.

انواع مه پاش

از آن جایی که انواع مختلفی از مه پاش ها با خصوصیات متفاوت و برای کاربرد های خاص تولید و به بازار عرضه می شوند، برای بسیاری از افراد خرید مه پاش گلخانه مناسب و کاربردی دشوار است. رایج ترین مدل های مه پاش را در ادامه مطلب بررسی می کنیم.

مه پاش خانگی

در مه پاش های خانگی نیازی به استفاده از پمپ آب نیست. زیرا با آب شهری کار می کنند. قیمت دستگاه مه پاش خانگی نیز مناسب تر از انواع دیگر مه پاش است و برای سرمایش خانه، حیاط، ویلا، روف گاردن و … به کار برده می شود.

مه پاش صنعتی

نصب مه پاش صنعتی

حجم و فشار اب در این مه پاش ها از مدل های دیگر بیشتر است و برای فضا های صنعتی و بزرگ منانند گلخانه های هیدروپونیک، مرغداری ها و … به کار می روند. پمپ مورد استفاده در این دستگاه ها فشار قوی بین 50 تا 100 بار دارد.

نصب مه پاش چهار نازله

نصب مه پاش چهار نازله

مه پاش های 4 نازله تعداد نازل های پاشش آب بیشتری دارند و از 4 جهت، آب را به بیرون پرتاب می کنند. به همین دلیل محیط بیشتری را خنک و مرطوب می کنند.

نصب مه پاش اتوماتیک

مه پاش های اتوماتیک برای فضا های بزرگ که نیروی انسانی به صورت ثابت در آن جا فعال نیست، مناسب هستند. در ساخت این مهپاش ها از تابلو برق، کنترلر ها و شیر های برقی استفاده می شود.

نصب سیستم مه پاش در گلخانه

نصب سیستم مه پاش گلخانه مخصوصا در فضا های بزرگ و گلخانه هایی که کار فروش عمده محصول و صادرات را انجام می دهند، کاری تخصصی و نیازمند داشن و تجربه است. به همین دلیل حتما باید توسط افراد مجرب و کار بلد انجام شود. در غیر این صورت و با نصب مه پاش در گلخانه با کیفیت و عملکرد پایین، خسارت های زیادی به کار فرما و گیاهان وارد می شود.
یکی از معتبر ترین و بهترین شرکت های انجام کلیه خدمات نصب انواع مه پاش در همه فضا ها مخصوصا نصب مه پاش گلخانه، مجموعه بزرگ و با سابقه گل چمن آریا است. این شرکت با ارائه خدمات با کیفیت بسیار بالا و قیمت مقرون به صرفه و مناسب توانسته به یکی از بزرگ ترین و موفق ترین شرکت های اجرایی انواع خدمات نصب مه پاش، ساخت استخر، سونا، جکوزی، روف گاردن، دیوار سبز، آبنما، فایبر گلاس، چمن کاری، محوطه سازی، عایق بندی و … در ایران تبدیل شود.