آب بندی استخر (انواع روش ها + هزینه عایق کاری 1402)

برای اطلاع از هزینه آب بندی استخر با ما تماس بگیرید

آب بندی استخر در ابتدای ساخت یا پس از گذشت مدتی، یکی از الزامات برای حفظ و نگهداری استخر است. دیواره و فضای استخر ممکن است پس از مدتی به دلیل فشار، ساخت غیر اصولی و برخورد با اشیاء و … دچار ترک و آسیب شود. این آسیب باعث نشتی آب می شود و در پی آن آسیب های جبران ناپذیری به محیط اطراف استخر وارد می شود. نشت پیدا کردن آب ابتدا از طریق ترک های ریز است و با گذشت مدت زمان کمی، درز های بزرگ تری در فضای استخر و زمین به وجود می آورد. فرایند پیدا کردن ترک های استخر، آب بندی و عایق کاری استخر و … برای افراد کاری دشوار و زمان بر است. بسیاری از افراد نیز نمی دانند که در هر نوع استخری چگونه ترک ها را پیدا کنند و عایق کاری استخر را به صورت اصولی انجم دهند. در این مطلب به طور کامل نکاتی درباره هزینه عایق بندی استخر و انواع روش آب بندی استخر را بیان می کنیم. همچنین بهترین مجری خدمات آب بندی استخر را در هر نوع و ابعادی معرفی می کنیم.

استعلام هزینه آب بندی استخر

در صورت هر گونه سوال در مورد نحوه اجرا و قیمت آب بندی استخر میتوانید با کارشناسان شرکت گل چمن آریا تماس حاصل نمائید.

تلفن تماس

قیمت عایق کاری استخر

از آن جایی که اگر عایق رطوبتی استخر به صورت اصولی و درست انجام نشود، خسارت های بزرگی به محیط و فرد خواهد زد، بسیار مهم است که با توجه به بودجه خود، کار اجرای اندودکاری استخر یا آب بندی را به افراد و شرکت های مجرب بسپارید که علاوه بر کیفیت، با توجه به بودجه مشتری، بهترین قیمت عایق بندی استخر را نیز دریافت کند. همچنین به دلیل وجود برخی از عوامل نمی توان یک مبلغ مشخص و ثابت برای هزینه آب بندی استخر بیان کرد. برخی از مهم ترین این عوامل عبارت هستند از:

  • مساحت و ابعاد استخر
  • کیفیت مواد آب بندی و عایق کاری استخر
  • اجرت افراد برای اجرای آب بندی استخر
  • نوع روش جلوگیری نشت آب استخر مورد استفاده
  • موقعیت جغرافیایی محل استخر
  • میزان خسارت وارد شده
  • نوع مواد مورد استفاده برای آب بندی استخر

یکی از روش های رهایی از مشکلات نوسانات قیمت عایق بندی استخر این است که کار خدمات آب بندی استخر را به شرکت های معتبر و مجربی مانند مجموعه گل چمن آریا بسپرید که بهترین کیفیت و قیمت را برای خدمات خود در نظر گرفته تا آسایش مشتریان خود را حفظ کنند. برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره تلفن 09121906282 تماس حاصل فرمایید.

نوع عایق کاری قیمت (تومان)
عایق کاری با فایبرگلاس متری از 700,000 تا 2,000,000
آب بندی پشت بام متری 300,000 تا 700,000

برای استعلام دقیق قیمت میتوانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

مراحل آب بندی استخر توسط شرکت گل چمن آریا

انتخاب طرح

در مرحله ابتدایی کارفرما از میان طرح های موجود طرحی را انتخاب کرده و برای شرکت ارسال میکند.

بازدید از محل

بعد از انتخاب طرح مهندسین شرکت برای بازدید از محل و برآورد قیمت به محل ساخت مراجعه میکنند.

اجرا و ساخت

پس از خرید تجهیزات و انتقال ابزارآلات به محل، پروژه طبق زمان مشخص شده تکمیل میشود.

انواع روش های آب بندی استخر

در نظر بگیرید که اگر به تنهایی برای رفع نشتی و عایق رطوبتی استخر تلاش کنید، ممکن است مشکل را بیشتر کنید و کار فرد عایق کار و در نتیجه قیمت عایق بندی استخر را نیز افزایش دهید. آب بندی استخر به روش های مختلفی انجام می شود که برخی از رایج ترین انواع آن را در ادامه مطلب بیان می کنیم.

عایق کاری استخر با ایزوگام

عایق کاری استخر با ایزوگام

رایج ترین و در دسترس ترین راه حل برای آب بندی استخر روش ایزوگام کاری است. برای اجرای آب بندی استخر با ایزوگام باید سطح زیر، از جنس سیمان باشد. بعد از اینکه قیر گونی برای عایق کاری استخر با ایزوگام پهن شد، باید محل اجرای تجهیزات را برش داده و با دقت زیاد اندود کرد.
یکی از معایب روش آب بندی استخر با ایزوگام این است که در مقابل اشیاء نوک تیز مقاوم نیست. زیرا باعث سوراخ شدن و نشتآب از طریق آن می شود. همچنین عایق کاری استخر با ایزوگام در برابر فشار زیاد نیز مقاوم نیست و بیشتر برای آب بندی استخر خانگی کاربرد دارد.
از مزایای مهم این روش نیز در دسترس بودن و پایین بودن هزینه عایق بندی استخر است که برای بسیاری از افراد قابل اجرا است.

آب بندی استخر با مواد نانو

آب بندی استخر با مواد نانو

یکی دیگر از بهترین روش های آب بندی استخر، عایق کاری استخر با مواد نانو است که توسط چسب های نانو انجام می شود و رنگی شیری رنگ دارد. این چسب ها پس از اجرا خشک و بی رنگ می شوند.
از مزایای استفاده از عایق کاری استخر نانو این است که در برابر تغییر دما، گرما، سرما و آتش مقاوم است. همچنین به دلیل ساخت این مواد توسط پلیمر های تقویت کننده، این چسب ها به راحتی به همه سطوح می چسبند.
دقت کنید که قبل از اجرا و آب بندی استخر با مواد نانو سطح استخر را از رسوبات، جلبک ها و … پاک کنید.
یکی از معایب عایق کاری استخر با مواد نانو این است که با این روش قیمت عایق کاری استخر کمی بیشتر از سایر انواع روش آب بندی استخر تمام می شود. ولی به دلیل پیشرفته بودن و مقاومت بالا، کاربرد این مواد آب بندی و عایق کاری استخر بسیار بالا است.

آب بندی استخر به روش ژئوممبرین

آب بندی استخر به روش ژئوممبرین نیز طرفداران خاص خود را دارد. از این روش برای آب بندی استخر کشاورزی استفاده می شود. به همین دلیل آب بندی استخر به روش ژئوممبرین مناسب برای عایق کاری استخر باغ یا اب بندی استخر خانگی نیست.
یکی از بهترین مزیت های آب بندی استخر به روش ژئوممبرین این است که قیمت عایق بندی استخر در آن پایین و مقرون به صرفه است. زیرا بستر این نوع آب بندی استخر آهکی یا خاکی است و نیاز به هزینه های زیاد برای زیر سازی ندارد. همچنین ورق های ژئو ممبران در ضخامت های مختلف و ابعاد گوناگون متناسب با هر ابعاد استخری در بازار وجود دارند.
یکی از معایب استفاده و اجرای آب بندی استخر کشاورزی یا ژئوممبران، این است که نمی توان از آن ها در زاویه های 90 درجه یا زمین هایی با شیب تند استفاده کرد. همچنین ورق های ژئو ممبران در صورت شکستگی و آسیب قابل ترمیم نیستند و مکان خوبی برای رشد و تکثیر جلبک نیز هستند.

آب بندی استخر با چسب بتن

در روش آب بندی استخر با چسب بتن یک ترکیب از ملات های سیمانی و ریز دانه با چسب ایجاد می شود و مانند یک لایه پلاستری، روی سطح و دیواره استخر ها استفاده می شود. اجرای آب بندی استخر با چسب بتن باید با تخصص و مهارت انجام شود تا چسب دچار تخلخل و درز نشود.

عایق کاری استخر با فایبرگلاس

قیمت عایق کاری استخر با فایبرگلاس

یکی دیگر از روش های اندودکاری استخر استفاده از عایق کاری استخر با فایبرگلاس است که یک گزینه خوب و مناسب برای آب بندی استخر ها و مخازن مختلف به شمار می آید. مزیت استفاده از آب بندی استخر با فایبر گلاس این است که توان مقاومت بالایی در برابر مواد شیمیایی، اسیدی و عناصر بیرونی دارد.
از معایب استفاده از این روش عایق کاری استخر این است که برای همه انواع استخر ها قابل اجرا نیست. برای درک این موضوع بهتر است با کارشناسان و افراد ماهر مشورت کنید تا بتوانید بهترین مواد را برای عایق بندی استخر خود استفاده کنید.

آب بندی استخر با رنگ و روکش

عایق کاری استخر با رنگ

یکی از روش های کم هزینه و مقرون به صرفه برای اجرای عایق رطوبتی استخر استفاده از رنگ ها و روکش ها است. در این روش آب بندی استخر کل محیط استخر توسط رنگ پوشانده می شود. از معایب این روش این است که طول عمر کمتری نسبت به سایر روش ها دارد. به همین دلیل باید هر سال آن را تمدید کنید. همچنین برای عایق استخر سیمانی توسط رنگ و روکش باید قبل از اجرا رنگ ها قبلی و نا خالصی های موجود در سطح استخر مانند جلبک و … را از بین ببرید.

مشاوره رایگان آب بندی استخر

شرکت گل چمن آریا با بیش از یک دهه فعالیت حرفه ای آماده همکاری با مهندسین، موسسات ، شرکت ها و مراکز اداری جهت آب بندی انواع سازه های استخر، دیوار و پشت بام میباشد. کیفیت در ساخت تمامی محصولات رکن اصلی  شرکت گل چمن آریا است.

آب بندی استخر خانگی

آببندی استخر خانگی باعث ایجاد یک عایق قوی در برابر آسیب های احتمالی و نشت آب می شود. همچنین در اب بندی استخر خانگی نمای بیرونی استخر زیبا و جذاب می شود و باعث محافظت از استخر در برابر یخ زدگی و سرما زدگی می شود. در عایق کاری استخر باغ یا خانه باید به موقعیت استخر اعم از سر باز یا سر پوشیده بودن آن و روی زمین یا داخل زمین قرار داشتن آن، توجه کرد. همچنین عایق کاری استخر به نوع استخر از نظر سازه مانند آجری، فایبر گلاس، سیمانی و … نیز بستگی دارد. عمق و ارتفاع استخر نیز از نظر حجم آب استخر روی نوع روش آب بندی استخر خانگی اثر گذار است.

عایق کاری استخر کشاورزی

عایق کاری استخر کشاورزی

سازه استخر کشاورزی در صورت معمولی بودن با بلوک یا بتن ساخته می شود. ولی از آن جایی که سیمان خاصیت نفوذ پذیری و جذب آب بالایی دارد، باید در مواد ساخت آن از مواد آب بندی و عایق کاری استخر استفاده کرد. همچنین از روش روکش های واتر پروف نیز برای عایق کاری استخر کشاورزی استفاده می شود. از آن جایی که مصالح ساختمانی و بنایی به اندازه کافی در برابر فشار آب و شرایط آب و هوایی مقاوم نیستند و دچار ترک و نشتی می شوند، در آب بندی استخر کشاورزی علاوه بر یک لایه سیمان کاری، از روش آب بندی استخر با چسب بتن نیز استفاده می شود تا استقامت استخر بالا برود.

آب بندی استخر کاشی کاری شده

آب بندی استخر کاشی کاری شده

نشت آب به دلایلی مانند مشکلات در سازه و ساخت غیر اصولی، تاسیسات نا مناسب و آب بندی استخر کاشی کاری شده به صورت نادرست اتفاق می افتد. آب بندی کف استخر در استخر های کاشی، می تواند علاوه بر افزایش زیبایی، طول عمر سازه استخر را تا سال های طولانی بالا ببرد. اجرای آب بندی استخر کاشی کاری شده نیز مانند انواع دیگر استخر ها، نیازمند تخصص و مهارت است و باید توسط افراد حرفه ای و با تجربه انجام شود تا بازدهی استخر بالا رفته و مقاومت بیشتری نسبت به فشار و حجم آب بالا داشته باشد.

آب بندی استخر بتنی و سیمانی

از آن جایی که بتن یا سیمان جنس متخلخلی دارند، در اکثر مواقع مایعات و آب در آن نفوذ می کنند و باعث نشتی می شوند. سطوح استخر های بتنی و سیمانی در تماس با آلاینده های موجود در خاک قرار می گیرند و در صورت مرطوب شدن و نشت آب، در کنارخاصیت مویینگی آب، الاینده های خاک به داخل آب استخر نفوذ می کنند. در استخر های شنا، پرورش ماهی، نوشیدنی، بهداشتی، صنعتی و … این مشکل خطرات زیادی برای سلامتی انسان و حیوانات دارد. آب بندی سازه بتنی استخر در این مواقع بسیار مهم است و باید برای افزایش نفوذ نا پذیری استخر انجام شود. آب بندی و عایق کاری استخر بتنی یا سیمانی اگر به درستی و فقط در لایه داخلی استخر انجام شود، جلوی نشت آب و نفوذ آلاینده ها را گرفته و نیازی به آب بندی استخر بتنی در لایه خارجی وجود نخواهد داشت.

آب بندی استخر آجری

آب بندی استخر آجری

در ساخت انواع استخر ها باید سعی شود تا از مصالح محکم و بدون درز و تخلخل استفاده شود. با استفاده از آجر در ساخت استخر یک سری درز ها در بین آجر ها وجود خواهند داشت که علاوه بر کاهش مقاومت بدنه استخر، امکان نشتی آب نیز در آن ها وجود دارد. بسیاری از افراد به دلیل هزینه ساخت اولیه پایین استخر با آجر، این روش را انتخاب می کنند. ولی اگر آب بندی استخر آجری به درستی و تخصصی انجام نشود، امکان ایجاد خسارت های زیاد و نشتی آب و از بین رفتن سرمایه مخصوصا در سازه های بزرگ بسیار بالا می رود. به همین دلیل بسیار مهم است که حتی اگر استخر آجری برای هر کاربردی ایجاد کرده اید، آب بندی استخر آجری را به صورت اصولی به شرکت های معتبر و حرفه ای بسپارید تا در مقاومت سازه شما افزایش یابد.

عایق استخر خاکی

یکی از مهم ترین و اصلی ترین مراحل در ساخت استخر های خاکی، عایق استخر خاکی است. در ساخت استخر های خاکی یک لایه و آستر از جنس شن به خاک ریخته شده و باید کل سطح زیرین استخر خاکی با استفاده از انواع روش آب بندی استخر به صورت اصولی عایق کاری شود تا جلوی نشت آب و از طرف دیگر نفوذ آلاینده های موجود در خاک به آب گرفته شود.

آب بندی استخر

عایق کاری استخر

همانطور که گفتیم بهترین راه حل برای اجرای عایق رطوبتی استخر در هر ابعاد و نوع استخری، این است که کل اجرای مراحل صفر تا صد آب بندی استخر را به تیم ها و شرکت های مجرب و معتبر بسپارید.
یکی از بهترین و معتبر ترین شرکت های اجرای انواع روش آب بندی استخر در سرتاسر کشور، تیم حرفه ای گل چمن آریا است که با ارائه خدمات با کیفیت بسیار بالا ولی قیمت عایق کاری استخر بسیار مناسب، توانسته به یکی از بزرگ ترین و موفق ترین مجموعه های اجرای صفر تا صد خدمات آب بندی استخر در ایران تبدیل شود. این مجموعه همچنین علاوه بر اجرای آب بندی استخر، خدمات دیگری مانند محوطه سازی، آبنما، چمن کاری، مه پاش، فایبر گلس و … را در بهترین کیفیت و قیمت مناسب انجام می دهد.