ساخت آلاچیق فلزی

یکی از انواع آلاچیق که میتوان در فضای سبز یا محوطه ها اجرا نمود، آلاچیق فلزی است. آلاچیق های فلزی تنوع بسیار زیادی دارند و می توان این نوع آلاچیق را در سبک ها و طرح های متنوعی اجرا نمود. ساخت آلاچیق فلزی نسبت به آلاچیق چوبی قیمت مناسب تری دارد. از مزایای ساخت آلاچیق فلزی می توان به مقاومت بالای آن، قیمت مناسب تر و تنوع طرح آن اشاره کرد. همچنین در صورتی که آلاچیق فلزی رنگ و لعاب قبلی خود را از دست داد، میتوانید با یک رنگ آمیزی ساده آلاچیق فلزی خود را مثل روز اول نو کنید.
فلز به کار رفته در این نوع آلاچیق می تواند رنگ های متنوعی داشته باشد. از جمله رنگ های جذاب که در آلاچیق چوبی استفاده می‌شود، رنگ چوب است که باعث طبیعی تر جلوه شدن آلاچیق می‌شود. همچنین میتوانید بر روی سازه فلزی، روکش چوب طبیعی قرار دهید و با این کار ساخت آلاچیق چوبی ارزان تر خواهد شد و همینطور نمای زیبای چوب طبیعی را خواهد داشت.

 اگر قصد طراحی و ساخت آلاچیق را دارید کافیست تنها با شماره‌ی 09121906282 تماس حاصل فرمائید. شرکت گل چمن آریا با 30 سال سابقه در طراحی و ساخت آلاچیق، آماده‌ی خدمت رسانی به شما عزیزان است.

آلاچیق فلزی

طراحی و ساخت آلاچیق

جهت پشتیبانی سفارش آلاچیق به همراه نصب و اجرا توسط تیم تخصصی گل چمن آریا با ما تماس بگیرید.

نمونه کار آلاچیق فلزی

در ادامه مطلب تعدادی از نمونه کارهای آلاچیق فلزی که توسط تیم متخصص گل چمن آریا اجرا شده است را مشاهده می کنید.

قیمت آلاچیق فلزی

به دلیل اینکه قیمت آهن بسیار نوسان دارد، نمی‌ توان قیمت دقیقی را برای ساخت آلاچیق های فلزی مشخص نمود. همچنین در برآورد قیمت ساخت آلاچیق فلزی عوامل دیگری مثل نوسانات بازار ارز و دلار، میزان آهن استفاده شده، نوع فلز، میزان تزیینات و ترکیب متریال به کار رفته تاثیرگذار است.
به همین دلیل نمیتوان قیمت دقیقی را برای ساخت آلاچیق فلزی تعیین نمود. برای اطلاع از قیمت دقیق ساخت آلاچیق فلزی میتوانید با شرکت چمن آریا با شماره 09121906282 تماس حاصل فرمائید.

آلاچیق فلزی کلاسیک

انواع آلاچیق های فلزی

معمولا برای نامگذاری انواع آلاچیق فلزی، از نام‌های هندسی متناسب با شکل ظاهری آلاچیق استفاده می‌شود و از انواع آلاچیق فلزی می‌توان به موارد پایین اشاره کرد :

آلاچیق فلزی کلاسیک

آلاچیق‌ فلزی کلاسیک یکی از سازه های محبوب‌ در حیاط باغ ویلا، باغ‌های عمومی و خصوصی است. شکل هندسی آلاچیق های کلاسیک منظم است و ظاهری چوبی دارند. سقف شیروانی در این نوع آلاچیق بسیار رایج است. برای ساخت سقف این نوع آلاچیق می‌توان از متریال مختلفی همچون چوب، نی، سفال و الیاف طبیعی استفاده کرد. اجرای نورپردازی در این نوع آلاچیق‌ها باعث جذابیت دوچندان آلاچیق می‌شود.

آلاچیق فلزی کلاسیک

آلاچیق تلفیقی سنتی کلاسیک

این نوع آلاچیق تلفیقی از سیمان، فایبرگلاس، سنگ و مصالح بسیار سبک است و به‌صورت سقفی درهم‌تنیده ساخته می‌شود. همچنین این آلاچیق به آلاچیق اسپانیایی نیز معروف است.

آلاچیق سنتی فلزی

آلاچیق سنتی فلزی به آلاچیق معمولی یا ساده نیز معروف است. برای ساخت آلاچیق سنتی فلزی باید خلاقیت زیادی داشته باشید زیرا انتخاب نوع مناسب و طرح آلاچیق سنتی ایرانی، یکی از چالش های مهم پیش از طراحی این آلاچیق ها است. آلاچیق سنتی صرفا سایه‌بانی است که در آن از پوشش سقف‌های پلاستیکی یا فلزی استفاده شده است.

آلاچیق تلفیقی سنتی کلاسیک

آلاچیق فلزی مدرن

برای ساخت آلاچیق فلزی مدرن سعی می‌شود سازه در قالب‌های گونیا و یا سایر اشکال هندسی ساخته شود و معمولا از مصالح پهن استفاده می‌شود. همچنین در ساخت این نوع آلاچیق از عملیات خمشی بر روی فلز جلوگیری می‌شود. آلاچیق فلزی مدرن از یک سازه فلزی با دیواره ای شیشه‌ای در اطراف آن ساخته شده است. این نوع آلاچیق سقف ثابتی ندارد و برای سقف آن از پارچه استفاده می‌شود. همچنین میتوان آلاچیق فلزی مدرن را به صورت سقف ثابت نیز اجرا نمود.

آلاچیق فلزی مدرن

آلاچیق فلزی ساده

این نوع از آلاچیق ها ساختار ساده ای دارند و برای ساخت آنها می توان از هر نوع فلزی، چه سبک و چه سنگین استفاده کرد. آلاچیق فلزی ساده، شکل یا استایل مشخصی ندارند و این نوع آلاچیق تنها از یک سقف پلیت فلزی سبک که بر روی چهارپایه سوارشده ساخته می‌شود.

آلاچیق فلزی ساده

آلاچیق فلزی گرد

آلاچیق فلزی گرد انتخاب بسیار جذاب برای خانه باغ، ویلا، حیاط و … است. آلاچیق های فلزی می توانند ساختاری ثابت یا قابل حمل داشته باشند. این نوع از آلاچیق ها تهویه بسیار خوبی دارند، زیرا از تمام جهت ها باز و قابل دسترسی است. آلاچیق فلزی گرد دوام خوبی در برابر عوامل محیطی دارد و استحکام خود را طی چندین سال حفظ می‌کند.

آلاچیق فلزی گرد

آلاچیق فلزی مستطیلی

این نوع آلاچیق در مکان هایی ساخته می‌شود که محدودیت مساحت و ابعاد را داشته باشیم.

آلاچیق فلزی آماده

آلاچیق فلزی آماده نیازی به اجرا در محل ندارد و از محل ساخت آن به صورت آماده به محل مورد نظر منتقل می‌شود. البته ساخت این نوع آلاچیق برای ویلا های شخصی مناسب نمی‌باشد و بیشتر در پارک های شهر اجرا می‌شود.

آلاچیق فلزی آماده

آلاچیق فلزی چهارگوش

این نوع آلاچیق از به صرفه ترین انواع آلاچیق است که تنوع طرح بسیار زیادی نیز دارد.

مزایای آلاچیق فلزی

از مزایای آلاچیق فلزی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • نصب و اجرا در محل های مختلف
  • تنوع شکل و طرح
  • وزن کم آلاچیق و استحکام بسیار بالای آن
  • مقاومت در برابر عوامل محیطی مختلفی مثل باد، باران، برف و آتش
  • نصب و اجرای آسان
ساخت آلاچیق فلزی ارزان
ساخت آلاچیق فلزی

ارتفاع آلاچیق فلزی

ارتفاع آلاچیق فلزی باید در حدود ۲.۵ تا ۳ متر باشد. اما به صورت کلی این ارتفاع به عوامل مختلفی همچون تزئینات سقف، دیزاین محیط و تعداد افراد بستگی دارد. پیشنهاد ما این است که آلاچیق با ارتفاع ۲.۷ متر ساخته شود.

قیمت آلاچیق فلزی

رنگ آلاچیق فلزی

رنگ آمیزی آلاچیق مهم‌ترین نکته در نگهداری و مراقبت از آلاچیق فلزی است. برای رنگ آمیزی آلاچیق باید نکات مهمی را رعایت کنیم. به دلیل اینکه جنس این نوع آلاچیق از آهن است و اجسام فلزی در برابر عوامل محیطی مثل رطوبت مقاوم نیستند، استفاده از ضد زنگ الزامی است. همچنین به علت اینکه آلاچیق های فلزی در محیط‌های رو باز استفاده می‌شوند، باید از رنگ‌های با کیفیت بالا استفاده کرد تا با گذشت زمان دچار تغییر رنگ نشوند و به راحتی بتوانیم آلاچیق را تمیز کنیم.
رنگ‌آمیزی آلاچیق فلزی، معمولا با رنگ‌های اپوکسی انجام می‌شود و با این کار یک لایه سخت بر روی فلزی تشکیل می‌شود و آن را در برابر عوامل محیطی و ضربه مقاوم‌ می‌کند.

طراحی و ساخت آلاچیق

جهت پشتیبانی سفارش آلاچیق به همراه نصب و اجرا توسط تیم تخصصی گل چمن آریا با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *