اجرای آبنمای شیشه ای (نمونه کار + قیمت)

طی چند سال اخیر ساخت آبنمای شیشه ای محبوبیت زیادی در بین همگان پیدا کرده است. این نوع آبنما معمولاً را در پارک ها، اتاق‌های انتظار آپارتمان‌های مجلل، مکان های سقف دار و لابی هتل‌ها می‌توان مشاهده کرد که زیبایی دو چندانی به این محل‌ها می‌دهد. آبنمای شیشه ای از صفحه ای شیشه ای تشکیل شده که به وسیله پمپ‌های مختلف موجود در آن، آب به قسمت های بالایی شیشه هدایت می‌شود و سپس با سرازیر شدن از بالا، جلوه‌های بسیار زیبایی را به آبنما می‌دهد.

طراحی و ساخت آبنما

جهت پشتیبانی سفارش آبنما به همراه نصب و اجرا توسط تیم تخصصی گل چمن آریا با ما تماس بگیرید.

ساخت آبنمای شیشه ای

آبنمای شیشه ای تشکیل است از یک شیشه و حوضچه ای در پایین آن، که از چند نوع شیشه در ساخت آبنمای شیشه ای استفاده می‌شود. انواع شیشه‌ی مورد استفاده در این نوع آبنما شامل شیشه های رنگی، معمولی، شطرنجی و ساده

شیشه های مورد استفاده در آبنما میتوانند به صورت دوبل باشند که آب از میان دو صفحه ی شیشه ای عبور میکند و یا از یک شیشه تشکیل شده باشد که آب از روی سطح شیشه ای عبور کند.

در نوع آبنمایی که آب از میان دو شیشه عبور میکند، در طی زمان به علت رسوب املاح آب و جرم ها نگهداری و پاک کردن آن دشوار تر است ولی تمیز کردن آبنمایی که از یک شیشه تشکیل شده بسیار آسان است. به همین علت توصیه می‌شود برای ساخت آبنمای شیشه ای از نوعی که آب روی یک صفحه شیشه عبور می‌کند، استفاده شود.

سایز آبنمای شیشه ای عموما 2 در 3 متر یا 5 در 2 متر ساخته می‌شود.

عوامل مختلفی همچون باد، باران، اشعه خورشید، سرما و گرما برای آبنمای شیشه ای مضر هست و باعث خرابی این نوع از آبنما ها می‌شوند.

عمق حوض آبنمای شیشه ای عموما 30 تا 40 سانتی متر است. اما در مواردی عمق حوض تا یک متر هم میرسد. اما عموما عمق بین 30 تا 40 سانتی متر کافی است. 

مکان های ساخت آبنمای شیشه ای

از آبنمای شیشه ای عموما در فضاهای بسته و سقفدار ساخته می‌شود و برای فضاهای باز معمولا استفاده نمی‌شود. چون ممکن است به علت تغییرات هوا و آلودگی هوا، این آبنما دچار مشکل شود.

از آبنمای شیشه ای در مکان های مختلفی همچون لابی، داخل خانه، پاساژ ها، رستوران ها، تالار ها استفاده می‌شود.

اجرای-آبنمای-شیشه-ای-منزل-خانم-ابراهیمی

نورپردازی آبنمای شیشه ای

نورپردازی آبنمای شیشه ای به دو صورت انجام میگیرد. یک نورپردازی از پایین آبنما است و نورپردازی دیگر از بالا صورت می‌گیرد. در نورپردازی آبنمای شیشه ای از LED های متفاوتی همچون LED های تک رنگ، یا چراغ های هفت رنگ استفاده می‌شود. نورپردازی در آبنمای شیشه ای بسیار مهم است و خلاقیت در اجرای آن میتواند زیبای آبنما را دوچندان کند. 

معمولا توصیه می‌شود در آبنماهای شیشه ای از چراغ های 12 ولتی استفاده شود تا در صورت قطعی یا اتصالی برق، مشکلی در آبنما ایجاد نگردد.

معایب آبنمای شیشه ای

در کنار زیبایی های آبنمای شیشه‌ای که گفته شد، اجرای آبنمای شیشه ای مشکلاتی دارد که نیازمند پیگیری و مراقبت دوره ای است. برای مثال طی گذشت زمان آب از اطراف آبنمای شیشه‌ای به بیرون ریخته می‌شود و تبخیر آب روی شیشه باعث ایجاد لکه‌هایی بر روی شیشه ی آبنما می‌شود. به دلیل نور خوشید، طراحی و اجرای آبنمای شیشه‌ای در فضای باز پس از گذشت مدتی باعث تغییر رنگ آب خواهد شد و باعث تولید جلبک در طی گذشت زمان می‌شود. طراحی و اجرای آبنما شیشه‌ای در فضای بسته به علت کمبود اکسیژن، باعث گندیده شدن آب و ایجاد بوی بد می‌شود.

قیمت آبنمای شیشه ای

قیمت آبنمای شیشه ای به تجهیزات مورد استفاده در آن بستگی دارد که برای سال 1401 قیمت آبنمای شیشه ای در حدود 20 تا 40 میلیون تومان است. برای اطلاع دقیق از قیمت آبنمای شیشه ای و نحوه ی اجرای آن میتوانید با مشاوره‌ی رایگانی با کارشناسان شرکت گل چمن آریا داشته باشید. برای تماس میتوانید با شماره 09121906282 تماس حاصل فرمائید.

طراحی و ساخت آبنما

جهت پشتیبانی سفارش آبنما به همراه نصب و اجرا توسط تیم تخصصی گل چمن آریا با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن