طراحی آلاچیق باغی ویلایی

در فضای باغ علاوه بر زمینی برای کشت گیاهان، برای استراحت اعضای خانواده به محیطی باز و طبیعی نیاز داریم. برای ساخت محیطی دنج و زیبا میتوان از آلاچیق های باغی استفاده نمود. آلاچیق باغی از تجهیزات متنوعی تشکیل شده و طراحی های مختلفی دارد.
از آلاچیق باغی برای استراحت و یا دورهمی خانوادگی میتوان استفاده نمود. ظرفیت آلاچیق های باغی به صورت معمول بین ۶ تا ۸ نفر در نظر گرفته می شود. در صورتی که شما متراژ کوچک تری دارید، بهترین راه استفاده از آلاچیق مربعی است.
به صورت معمول از آلاچیق باغی در مجاورت آبنما و استخر ساخته می‌شود. همچنین می توانیم با ساخت آبنمایی در مجاورت آلاچیق، از شنیدن صدای ریزش آب لذت ببریم .

آلاچیق باغی ویلایی

طراحی و ساخت آلاچیق

جهت پشتیبانی سفارش آلاچیق به همراه نصب و اجرا توسط تیم تخصصی گل چمن آریا با ما تماس بگیرید.

نمونه کار آلاچیق باغ ویلا

آلاچیق باغی سازه ای است که در فضاهای باز همچون باغ و ویلا ساخته می‌شود. در ادامه میتوانید آلاچیق های باغی و آلاچیق های ویلایی که توسط شرکت گل چمن آریا اجرا شده است را مشاهده کنید.

انواع آلاچیق باغی

در باغ و ویلا به علت فضای بیشتری که در اختیار داریم، میتوانیم از آلاچیق های چوبی در سایز و اندازه ای مختلف بهره ببریم. آلاچیق های باغی در انواع مختلفی همچون آلاچیق هشت ضلعی، آلاچیق شش ضلعی، آلاچیق چینی، آلاچیق دایره ای، آلاچیق دو نفره، آلاچیق چهار گوش و.. اجرا نمود.
یکی از موضوعات مهم و تعیین کننده در مدل و کاربرد آلاچیق باغی، سقف آلاچیق است. ساخت آلاچیق در محیط ها و مناطق مختلف به صورت متفاوتی اجرا می‌شود. برای مثال در شمال کشور به دلیل وجود ساقه های برنج، از سقف های پوالی استفاده شده است که زیبایی شگفت انگیزی دارد. همچنین به دلیل وجود شرایط مناسب در باغ ها، می توان از سقف های پوشیده از گیاهان استفاده کرد. در این نوع آلاچیق با عبور نور از میان گیاهان حس طراوت و تازگی به محیط داده می‌شود. از انواع دیگر سقف های آلاچیق می توان به نوع حصیری، مشبک و چوبی اشاره کرد.

انواع آلاچیق باغی

مدل آلاچیق باغ

آلاچیق باغی بر اساس نوع متریال به کار رفته در طرح های متفاوتی اجرا می‌شود. این طرح ها شامل:

آلاچیق ویلایی

همچنین بر اساس معماری که در ساخت این نوع آلاچیق ها پیاده شود میتوان آلاچیق های متفاوتی را طراحی کرد. بر این اساس انواع متفاوتی از آلاچیق ها را میتوان نامبرد:

آلاچیق در باغ ویلا

آلاچیق باغی سیمانی

آلاچیق باغی سیمانی در مقایسه با آلاچیق چوبی، به علت ماندگاری و دوام بالا و همچنین کیفیت خوبی که دارد، یک سایبان مقاوم و کاربردی محسوب می‌شود. از این سایبان سیمانی میتوانید در هر منطقه با هر شرایط آب و هوایی استفاده کنید. ساخت آلاچیق باغی سیمانی در فضاهایی همچون باغ، خانه، ویلا، فضای سبز اماکن عمومی و گردشگری کاربرد دارد.

آلاچیق باغی سیمانی

آلاچیق باغی ساده


در حال حاضر طرح ها و ایده های بسیار جذابی از ساخت آلاچیق باغی ساده وجود دارد. این مدل آلاچیق ها علاوه بر کیفیت بالایی که دارند، هزینه ی ساخت پایین تری نسبت به سایر آلاچیق ها دارند و در برابر عوامل طبیعی مثل رطوبت، باران و برف مقاوم ترند.

آلاچیق باغی ساده

آلاچیق باغی ویلایی


اگر صاحب یک باغ یا ویلا هستید، ساخت یک آلاچیق باغی ویلایی می تواند فضای باغ شما را بسیار زیباتر کند. آلاچیق باغ و ویلا از لحاظ سبک و متریال دارای دسته بندی های متفاوتی است و بر اساس طرح باغ و بودجه ای که در اختیار داریم، میتوانیم از انواع آلاچیق باغی ویلایی استفاده کنیم.
آلاچیق‌ باغ ویلا از جمله محصولات و تجهیزات باغی و ویلایی هستند که از سقفی نسبتا بزرگ ساخته شده اند و به خوبی از شما در برابر عوامل طبیعی همچون بارش باران و یا برف محافظت می‌کند. همچنین به علت عدم وجود دیوارهای کناری در آلاچیق باغی، گردش هوا به خوبی انجام می‌شود و فضای خنک و دلنشینی را برای ما در روزهای گرم سال فراهم می‌کند.

پرگولا در آلاچیق باغی
طراحی آلاچیق باغ ویلا
آلاچیق در باغ ویلا
مدل آلاچیق باغی

قیمت آلاچیق باغی

قیمت آلاچیق باغی به صورت کامل به جنس آلاچیق و تجهیزات مورد استفاده در آن بستگی دارد. برای همین نمی‌توان قیمت واحدی را برای ساخت آلاچیق باغ ویلایی تعیین کرد. برای اطلاع از قیمت دقیق ساخت آلاچیق باغی، میتوانید به صورت رایگان با شماره 09121906282 تماس حاصل فرمائید. شرکت گل چمن آریا با 30 سال سابقه نصب و اجرای آلاچیق آماده‌ی خدمت رسانی به شما عزیزان است.

طراحی و ساخت آلاچیق

جهت پشتیبانی سفارش آلاچیق به همراه نصب و اجرا توسط تیم تخصصی گل چمن آریا با ما تماس بگیرید.

طراحی و ساخت آلاچیق باغی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *