طراحی آلاچیق کلاسیک

در ساخت آلاچیق کلاسیک از معماری کلاسیک استفاده می‌شود. در این نوع معماری از عناصر و اجزای الهام گرفته از معماری دوران قدیم روم، ایران و یونان باستان استفاده شده ‌است. در معماری کلاسیک توجه ویژه ای به ستون ها و سر ستون ها شده است و معمولا این اجزا را با ارتفاع بلند میسازند.
آلاچیق کلاسیک یکی از زیباترین مدل های سایبان است که ساخت آن در همه‌ی محوطه های سبز پیشنهاد می شود. این نوع آلاچیق بسیار زیبا و لوکس است و جلوه ی بسیار زیبایی در حیاط‌های کوچک یا باغ‌های بزرگ دارد. در ساخت این نوع آلاچیق از المان های تجملاتی و لوکس استفاده می‌شود و این امر منجر به تقویت عظمت، ثروت و تمول می شود.
مهمترین بخش در این نوع معماری واقع ادغام کردن جزئیات زیاد در کلیات به جهت اشاره به چیزی خاص است و با این کار عظمت آن افزایش پیدا می‌کند.

اگر قصد طراحی و ساخت آلاچیق را دارید کافیست تنها با شماره‌ی 09121906282 تماس حاصل فرمائید. شرکت گل چمن آریا با 30 سال سابقه در طراحی و ساخت آلاچیق، آماده‌ی خدمت رسانی به شما عزیزان است. 

طراحی آلاچیق کلاسیک

طراحی و ساخت آلاچیق

جهت پشتیبانی سفارش آلاچیق به همراه نصب و اجرا توسط تیم تخصصی گل چمن آریا با ما تماس بگیرید.

ساخت آلاچیق کلاسیک

هر آلاچیقی بسته به شکل هندسی‌اش و متراژش، طراحی می شود و سبک طراحی و نوع آن نیز باید خاص باشد. به صورت معمول در ساخت آلاچیق کلاسیک از سایبان‌هایی با هندسه منحنی و گرد استفاده می‌شود. استفاده از گنبد و طاق به همراه ستون‌های یونانی و رومی، جذابیت آلاچیق کلاسیک را دوچندان می‌کند. برای طراحی آلاچیق های گرد و سایبان‌ها به صورت معمول از رنگ سفید استفاده می شود.

طراحی آلاچیق کلاسیک
آلاچیق-سنگی-کلاسیک

انواع آلاچیق کلاسیک

آلاچیق کلاسیک دارای انواع متفاوتی می‌باشد که در ادامه به بررسی انواع آلاچیق کلاسیک میپردازیم:

آلاچیق چوبی کلاسیک

همانطور که از نام آن مشخص است در ساخت آلاچیق چوبی کلاسیک، از متریال چوبی استفاده می شود و این کار باعث افزایش احساس صمیمیت و آرامش در محیط آلاچیق می‌شود.
آلاچیق های چوبی به سبک کلاسیک، بیشترین انطباق را با محیط طبیعی اطراف دارند. به صورت معمول تصوری که بیشتر افراد از آلاچیق چوبی دارند، مدل کلاسیک آن می باشد. طراحی و ساخت آلاچیق چوبی به سبک کلاسیک، زیبایی بسیار خاصی دارد و مشتری با توجه به سلیقه خود و میزان فضای دردسترس می تواند آن را انتخاب کند. آلاچیق های چوبی در سه سبک مختلف آلاچیق سنتی، آلاچیق مدرن و آلاچیق کلاسیک ساخته می شوند.
در ساخت آلاچیق های چوبی کلاسیک از کنده کاری‌ها، حکاکی‌ها و منبت کاری‌های بسیار زیبا استفاده می شود. به همین خاطر آلاچیق های چوبی کلاسیک معمولا قیمت بالاتری دارند.
این نوع آلاچیق به علت مقاومت و استحکام بالایی که در مقابل رطوبت هوا دارند، آسیب کمتری می‌بینند و به همین خاطر در در مناطقی که در معرض باد و باران می باشند از این نوع آلاچیق بیشتر استفاده می‌شود. از مزایای آلاچیق کلاسیک چوبی میتوان به افزایش احساس طبیعی بودن سازه می‌شود به علت استفاده از چوب و مقاومت و پایداری بالای این نوع آلاچیق اشاره کرد.
با این حال ذکر این نکته مهم است که چوب یک متریال طبیعی است و در برابر عوامل محیطی آسیب‌پذیر است و باید مراقبت هایی در ساخت و نگهداری از آن توجه کنیم.

آلاچیق چوبی کلاسیک

آلاچیق فلزی کلاسیک

در طراحی و ساخت آلاچیق‌ فلزی کلاسیک، از نقش و نگارهای کلاسیک استفاده می شود. آلاچیق فلزی کلاسیک مرزی بین معماری سنتی و مدرن است و از جذابیت بالایی برخوردار است. این نوع از آلاچیق ها به علت طراحی منحصر به فردی که دارند، تقاضای بسیار بالایی توسط افراد دارند.
از مزایای آلاچیق فلزی میتوان به سهولت در نظافت، مقاومت بسیار بالا در مقابل شرایط آب و هوایی مختلف، قیمت مناسب آن و طول عمر بالای آن اشاره کرد.
و از معایب آلاچیق فلزی میتوان به این مورد اشاره کرد که کمی خنک هستند و در فصل زمستان انتخاب مناسبی نیستند. همچنین نسبت به آلاچیق چوبی ظاهر ساده تری دارند و ممکن است مانند آلاچیق چوبی مجلل نباشند.

آلاچیق فلزی کلاسیک

آلاچیق سنگی کلاسیک

آلاچیق سنگی کلاسیک یکی از پر هزینه‌ترین انواع آلاچیق است. در آلاچیق سنگی نمای ظاهری آن از سنگ ساخته شده و در بطن آن از اسکلت فلزی استفاده شده است. به صورت معمول آلاچیق‌های سنگی را با سقف های گنبدی و ستون‌های گرد میسازند
ساخت آلاچیق سنگی به مهارت بالایی نیاز دارد و در ساخت آن باید به نکات مختلفی همچون سمت حرکت رگه ها، جنس و رنگ سنگ و چیدمان سنگ ها دقت کرد.
آلاچیق سنگ رومی یکی از با شکوه‌ترین انواع آلاچیق‌های سنگی کلاسیک است. آلاچیق سنگی رومی، معماری کلاسیک روم باستان را تداعی می‌کند. ساخت این آلاچیق همانند بناهای باشکوه روم است و بیشتر از سقفی گنبدی استفاده می‌شود. از این نوع آلاچیق می‌توان در مکان های مختلفی همچون فضای سبز ویلا و باغ استفاده کرد.
از مزایای این نوع آلاچیق میتوان به دوام و مقاومت بالای آن اشاره کرد. همچنین طراحی نقش‌های زیبا و ظریف روی آلاچیق، می تواند جذابیت بسیار زیادی به فضای محوطه اضافه کند. از معایب این نوع آلاچیق میتوان به قیمت بالای آن و زمان ساخت طولانی آن اشاره کرد.

آلاچیق سنگی کلاسیک

آلاچیق سیمانی کلاسیک

در طراحی آلاچیق سیمانی کلاسیک، سایبان‌های سیمانی با پلان مستطیلی و دایره به سبک کلاسیک اجرا می‌شود. در این نوع آلاچیق ها که با گچ و سیمان ساخته می شود، طراح نمی تواند خیلی بر روی طرح های ویژه مانور دهد و بیشتر در این آلاچیق از سبک های کلاسیک استفاده می کند. از سبک آلاچیق بیشتر به کلبه‌های سیمانی در باغ‌ها شبیه است تا آلاچیق های مدرن.
برای ساخت آلاچیق سیمانی کلاسیک از تجهیزاتی همچون ملات، آهن و سایر مصالح ساختمانی استفاده می‌شود و ساخت آن هزینه ی بالاتری نسبت به آلاچیق چوبی دارد.
از مزایای آلاچیق سیمانی میتوان به دسترسی آسان و راحت به مصالح، دوام و عمر بسیار بالا، مقاومت در برابر رطوبت، تنوع شکل و تنوع رنگ فراوان آن اشاره کرد. و از معایب ساخت آلاچیق سیمانی میتوان به تغییر ظاهر سیمان در طول زمان، وزن بالای آن و امکان ترک خوردگی آن در طی زمان اشاره کرد.

ساخت آلاچیق کلاسیک
آلاچیق سبک کلاسیک

قیمت آلاچیق کلاسیک

برای ساخت آلاچیق کلاسیک موارد زیادی از جمله نوع متریال به کار رفته، ابعاد پروژه، مصالح مورد استفاده، مبلمان آلاچیق، نوع طراحی آلاچیق، سقف مورد نظر و مدت زمان ساخت در قیمت اجرای آلاچیق کلاسیک دخیل است. به همین دلیل نمیتوان قیمت دقیقی برای ساخت آلاچیق کلاسیک مطرح کرد.
برای اطلاع از قیمت دقیق ساخت آلاچیق کلاسیک میتوانید با شرکت چمن آریا با شماره 09121906282 تماس حاصل فرمائید.

طراحی و ساخت آلاچیق

جهت پشتیبانی سفارش آلاچیق به همراه نصب و اجرا توسط تیم تخصصی گل چمن آریا با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *