هزینه ساخت پارک آبی + نمونه کار

برای اطلاع از هزینه ساخت پارک آبی با ما تماس بگیرید

یکی از بهترین اقداماتی که برای تفریح و دوری از فشار ها و دغدغه های روز می توان انجام داد، ساخت پارک آبی و گذراندن وقت در آن است. ولی برای ساخت پارک آبی نیاز به حضور متخصصان و معماران حرفه ای است. پس بهتر است تا بهترین و معتبر ترین مجری را برای اجرای پارک آبی انتخاب کنید که از نظر قیمت و کیفیت از پروژه مد نظرتان رضایت کافی را داشته باشید. در این مطلب یکی از بهترین مراکز ساخت سرسره آبی را به همراه مزایای ساخت پارک آبی معرفی می کنیم. همچنین هزینه ساخت پارک آبی را نیز برای افراد علاقه مند بیان می کنیم تا بتوانید با قیمتی مناسب در زمانی کم، بهترین پارک آبی را ساخته و از آن لذت ببرید.

نمونه کار ساخت پارک آبی

استعلام قیمت اجرای پارک آبی

در صورت هر گونه سوال در مورد نحوه اجرا و قیمت ساخت پارک آبی میتوانید با کارشناسان شرکت گل چمن آریا تماس حاصل نمائید.

تلفن تماس

هزینه ساخت پارک آبی

عوامل متعددی روی هزینه ساخت پارک ابی تاثیر می گذارند. به همین دلیل نمی توان یک قیمت مشخص و ثابت برای آن بیان کرد. ولی با دانستن این عوامل تا حد زیادی می توانید قیمت ساخت پارک آبی مورد نظرتان را تخمین بزنید. به صورت کلی هر پارک آبی امکانات و ویژگی های مخصوص به خود را دارد که روی قیمت نهایی آن تاثیر می گذارند. به عنوان مثال ساخت قسمت بازی کودک، سونا، جکوزی، سرسره آبی، استخر موج، حمام سنتی یا ترکی، اتاق باران و برف و … روی هزینه ساخت پارک ابی تاثیر زیادی می گذارند. به صورتی که با ساخت هر کدام، قیمت نهایی پارک آبی بیشتر خواهد شد. علاوه بر این عوامل زیر نیز روی هزینه ساخت سرسره آبی اثر می گذارند:

  • وسعت و ابعاد پارک آبی
  • نوع طراحی پارک آبی
  • نوع فضای مد نظر
  • تعداد و نوع امکانات
  • ساخت استخر جداگانه در پارک آبی
  • کیفیت دستگاه های موجود در پارک
  • تعداد دستگاه ها
  • امکاناتی نظیر رستوران، کافی شاپ، فروشگاه

همچنین یکی دیگر از عواملی که روی قیمت نهایی و هزینه ساخت پارک ابی تاثیر زیادی می گذارد، رو باز یا سر پوشیده بودن آن است. به صورتی که پارک ها و استخر های سر پوشیده هزینه بیشتری برای ساخت سقف نسبت به استخر های رو باز نیاز دارند. ولی هزینه تعمیر و نگهداری در استخر های رو باز از هزینه نگهداری استخر های سر پوشیده بیشتر است. همچنین نوع دستگاه های فیلتراسیون، تهویه، رطوبت گیر و … و برند و میزان کیفیت آن ها نیز در هزینه ساخت سرسره آبی اثر گذار هستند.
شرکت گل چمن آریا کلیه خدمات طراحی و ساخت پارک آبی از صفر تا صد را با بهترین قیمت و بالا ترین کیفیت ممکن انجام می دهد. این مجموعه با بهره گیری از دانش روز متخصصین، توانسته در کل کشور خدمات پارک و سرسره آبی خانگی یا عمومی را انجام دهد. برای مشاوره رایگان می توانید با شماره تلفن 09121906282 تماس حاصل فرمایید.

نوع استخر قیمت (تومان)
ساخت جکوزی متری 5,000,000 الی 12,000,000
ساخت سونا خشک و بخار متری 3,000,000 به بالا
ساخت استخر بتنی متری 6,000,000 به بالا
ساخت استخر کشاورزی متری 3,000,000 به بالا
ساخت استخر در باغ متری 3,000,000 به بالا
ساخت استخر خانگی متری 5,000,000 به بالا
ساخت پارک آبی متری 4,000,000 به بالا
ساخت استخر روی پشت بام بسته به نوع استخر متری 6,000,000 به بالا
ساخت استخر شیشه ای متری 5,000,000 الی 12,000,000
ساخت استخر عمومی متری 5,000,000 به بالا

برای استعلام دقیق قیمت میتوانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

مراحل اجرای پارک آبی توسط شرکت گل چمن آریا

انتخاب طرح

در مرحله ابتدایی کارفرما از میان طرح های موجود طرحی را انتخاب کرده و برای شرکت ارسال میکند.

بازدید از محل

بعد از انتخاب طرح مهندسین شرکت برای بازدید از محل و برآورد قیمت به محل ساخت مراجعه میکنند.

اجرا و ساخت

پس از خرید تجهیزات و انتقال ابزارآلات به محل، پروژه طبق زمان مشخص شده تکمیل میشود.

مراحل اجرای پارک آبی

اولین و مهم ترین نکته برای اجرای پارک آبی این است که مراحل طراحی سرسره آبی و ساخت آن را به یک تیم تخصصی و حرفه ای بسپارید تا نتیجه کار مهندسی شده و با کیفیت باشد. برای ساخت سرسره آبی باید چند مرحله را طی کرد. در ادامه مطلب مراحل کلی طراحی و ساخت پارک آبی را بیان می کنیم تا اگر به دنبال آموزش ساخت پارک آبی هستید بتوانید مراحل اولیه را فرا بگیرید.

1- طراحی بیزنس مدل و نقشه های ساخت پارک آبی

در طراحی بیزنس مدل پارک آبی های بزرگ که برای استفاده عموم ساخته می شوند هدف کلی پروژه، مخاطب هدف استفاده از پارک آبی، موقعیت و مکان، رقبای پروژه، فعالیت های مورد نیاز، میزان بودجه، منابع انسانی و … مشخص می شود. سپس کلیه نقشه های ساختمان پارک آبی اعم از نقشه های تاسیسات، نقشه های سازه های نظری، نقشه ساخت سرسره آبی ، ستون های نصب برای مهار سرسره و ابعاد دقیق کاسه سرسره و استخر مورد نیاز تهیه می شود.

2- کف سازی

در این مرحله از اجرای پارک آبی کف استخر گود برداری، بتن ریزی و آماده سازی می شود.

دیوارچینی استخر

3- دیوار چینی

پس از ساخت و اجرای کف مجموعه پارک آبی، دیوار ها ساخته می شوند و ساختمان کلی پارک آبی اماده سازی می شود.

تاسیسات پارک آبی

4- تاسیسات و لوله کشی

تمامی لوله های استخر، سیستم عبور آب در حوض ها و سرسره ها، تاسیسات تصویه آب و تصویه خانه، تهویه، گرمایش و سرمایش، پمپ ها و … نصب می شوند.

روشنایی و سیستم برق پارک آبی

5- سیستم برق

پس از آن سیستم برق کشی و کلیه سیم کشی های مجموعه نصب می شوند. این مرحله حتما باید زیر نظر برق کار ماهر انجام شود تا خطراتی مانند برق گرفتگی، اتصالی، شوک الکتریکی و … برای کاربران استخر آبی اتفاق نیفتد.
پس از انجام این مراحل، مرحله تست آزمایشی پارک آبی انجام می شود. در این مرحله استخر به صورت آزمایشی توسط نصاب ها و متخصصان بررسی می شود و اگر هیچ مشکل ایمنی وجود نداشت، از پروژه پارک آبی بهره برداری می شود و برای عموم قابل استفاده خواهد بود.

مشاوره رایگان ساخت پارک آبی

شرکت گل چمن آریا با بیش از یک دهه فعالیت حرفه ای آماده همکاری با مهندسین، موسسات ، شرکت ها و مراکز اداری جهت طراحی و ساخت انواع استخر، جکوزی و سونا میباشد. کیفیت در ساخت تمامی محصولات رکن اصلی  شرکت گل چمن آریا است.

تجهیزات مورد استفاده در پارک آبی

برخی از افراد علاقه به ساخت پارک آبی در خانه خود دارند. همچنین در مجموعه های بزرگ، شرکت هایی که ساخت پارک آبی در تهران یا ساخت پارک ابی مشهد را انجام می دهند، در تمامی انواع پارک های آبی با هر ابعادی امکانات و تجهیزات مختلفی را برای استفاده خانگی یا استفاده عموم در پارک آبی تعبیه می کنند که باعث کاربردی تر شدن و زیبا تر شدن فضای پارک می شود. برخی از این تجهیزات عبارت اند از:

سونای خشک در استخر

سونا

در استخر ها و پارک های آبی، سونای خشک یا بخار طرفداران زیادی دارد. همچنین در پارک آبی که در خانه ساخته می شود، در اکثر مواقع ساخت سونا خشک خانگی نیز انجام می شود که افراد می توانند به راحتی اوقات فراغت خود را در آنجا بگذرانند. ساخت سونا خشک خانگی در پارک آبی خانگی یا در ویلا ها هر چند کوچک، محیط مناسب و زیبایی را برای دورهمی ها و مهمانی های دوستانه یا خانوادگی فراهم می کند.

جکوزی در استخر

جکوزی

یکی دیگر از بهترین و اصلی ترین تجهیزاتی که در پارک های آبی مخصوصا پارک آبی خانگی ساخته می شود، جکوزی خانگی است. از آن جایی که جکوزی مزایا و فواید بسیاری برای سلامتی انسان دارد افراد زیادی علاقه مند به طراحی و ساخت آن در پارک آبی خانگی خود هستند. اگر کار ساخت جکوزی را به یک شرکت معتبر بسپارید، هزینه ساخت جکوزی خانگی نیز در کنار هزینه کلی پارک آبی بسیار مناسب و مقرون به صرفه تمام خواهد شد.

سازه ها و نگهدارنده های سرسره آبی

در پارک های آبی، تجهیزاتی برای اسکلت سرسره ها، نگهدارنده های سرسره ها و سیستم جریان آب ان ها تعبیه می شود که باید طول عمر و استقامت بالایی داشته باشند.

سیستم جریان ساز

برای برقراری جریان آب در سرسره ها باید یک سری پمپ ها و سیستم های جریان ساز تعبیه کرد تا بتوانند با توجه به حجم آب و ابعاد استخر و سرسره ها، به خوبی آب را در بین سرسره ها به جریان بیندازند.

سیستم تولید و کنترل برق

برای برقراری جریان یا هدایت آب در سرسره ها، نور پردازی فضای استخر و پارک آبی، به کار افتادن سیستم های دیگر نظیر پمپ ها، تصفیه آب و … نیاز به تعبیه کردن سیستم های برق و سیم کشی های تخصصی و حرفه ای در اجرای پارک آبی است.

طراحی پارک آبی

ساخت استخر

طراحی پارک آبی باید توسط تیم حرفه ای و خلاق انجام شود تا محیطی چشم نواز و جذاب داشته باشد. همچنین مهم ترین قسمت در طراحی و اجرای پارک آبی، برقراری ارتباط درست در بین سیستم ها و بررسی سلامت سیستم ها است تا به درستی کار کنند و با مرور زمان مشکلی برای آن ها به وجود نیاید.
یکی از بهترین و معتبر ترین شرکت های طراحی و ساخت پارک آبی مجموعه گل چمن آریا است که با ارائه بهترین طرح ها برای سرسره های آبی و در نظر گرفتن سلیقه مشتری در کنار کیفیت بالای اجرا و قیمت مناسب خدمات، توانسته رضایت تمامی مشتریان خود را در سر تا سر کشور به دست بیاورد.
همچنین مجموعه گل چمن آریا ساخت انواع دیوار سبز، استخر، سونا، جکوزی، محوطه سازی، مه پاش، آب نما و … را در بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت زیر نظر مهندسین و تیم اجرایی خلاق انجام می دهد.