عایق پشت بام ارزان (اجرای آب بندی پشت بام)

برای اطلاع از قیمت آب بندی پشت بام با ما تماس بگیرید

عایق کاری پشت بام برای مراقبت و محافظت از پشت بام خانه و ساختمان در مقابل تخریب، رطوبت و بارش باران و برف است و یکی از مرسوم ترین و رایج ترین روش های محافظتی ساختمان است. انواع مختلفی از آب بندی پشت بام وجود دارد که در هر نقطه از کشور و با شرایط آب و هوایی متفاوت، باید به صورت اصولی انجام شود. با توجه به شرایط آب و هوایی، نوع ساختمان و نیاز های خاص هر پروژه باید به صورت اصولی و مناسب انواع مختلف اجرای عایق نانو پشت بام را انتخاب کرد. همچنین نصب و نگهداری صحیح این عایق ‌ها بسیار مهم است و باید توسط کارشناسان مجرب و با استفاده از تجهیزات و مواد با کیفیت انجام شود تا بهترین عملکرد و ماندگاری را داشته باشند. در این مطلب علاوه بر ارائه عوامل تاثیر گذار روی قیمت عایق رطوبتی پشت بام، انواع روش های آب بندی پشت بام و بهترین مجری برای اجرای عایق کاری پشت بام را بیان می کنیم.

استعلام قیمت عایق بندی پشت بام

در صورت هر گونه سوال در مورد نحوه اجرا و قیمت عایق کاری پشت بام میتوانید با کارشناسان شرکت گل چمن آریا تماس حاصل نمائید.

تلفن تماس

قیمت عایق کاری پشت بام

قیمت عایق کاری پشت بام

عایق رطوبتی پشت بام یکی از عوامل مهم در حفظ دمای مناسب و مطبوعی است که داخل ساختمان قرار دارد. قیمت عایق بندی پشت بام می‌تواند تحت تأثیر عوامل مختلفی قرار گیرد که در زیر به برخی از این عوامل اشاره می‌کنیم:

 1. نوع عایق: نوع عایق کاری پشت بام می‌تواند تأثیر قابل توجهی بر روی قیمت آن داشته باشد. عواملی مانند مواد اولیه استفاده شده در ساخت عایق، کیفیت ساخت و تولید آن و همچنین میزان عمر مفید آن می‌تواند به قیمت انواع عایق پشت بام تأثیر بگذارند.
 2. اندازه و متراژ سطح بام: اندازه سطح بام نیز یکی از عوامل مهم در تعیین قیمت عایق رطوبتی پشت بام است. بزرگی و مساحت بیشتر در سطح بام به معنای نیاز بیشتر به عایق کاری و در نتیجه افزایش قیمت آن است.
 3. شیب بام: شیب بام نیز می‌تواند به عنوان یکی از عوامل تأثیر گذار بر روی قیمت عایق بندی پشت بام محسوب شود.
 4. شرایط آب و هوایی: شرایط آب و هوایی نیز می‌تواند به عنوان یکی از عوامل تأثیر گذار بر روی قیمت ایزوگام عایق کاری پشت بام محسوب شود. در مناطقی با آب و هوای سرد، نیاز به عایق کاری بیشتر است و در نتیجه قیمت آن نیز افزایش می‌یابد.
 5. هزینه نصب و نگهداری: هزینه نصب و نگهداری آب بندی پشت بام نیز می‌تواند به عنوان یکی از عوامل تأثیر گذار بر روی قیمت آن محسوب شود. هزینه نصب و نگهداری با توجه به پیچیدگی کار و نیاز به تخصص و تجهیزات خاص، باعث افزایش قیمت قیمت انواع عایق پشت بام می‌شود.

در کل، عوامل ذکر شده می‌توانند به صورت ترکیبی روی قیمت عایق کاری پشت بام تاثیر بگذارند. بنابراین برای تعیین قیمت عایق بندی پشت بام به صورت دقیق، باید همه این عوامل را به صورت جامع در نظر گرفت و با توجه به شرایط و نیازهای خاص هر پروژه قیمت مناسبی را تعیین کرد. همچنین برای انجام آب بندی پشت بام با یک قیمت مشخص و مقرون به صرفه بهترین راه برون سپاری پروژه عایق بندی به شرکت ها و افراد مجرب و کار بلد است. یکی از بهترین شرکت های اجرای عایق کاری پشت بام مجموعه گل چمن آریا است که با کیفیت بالا و قیمت بسیار مناسب کلیه خدمات عایق بندی را انجام می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان می توانید با شماره تلفن 09121906282 تماس حاصل فرمایید.

نوع عایق کاری قیمت (تومان)
عایق کاری با فایبرگلاس متری از 700,000 تا 2,000,000
آب بندی پشت بام متری 300,000 تا 700,000

برای استعلام دقیق قیمت میتوانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

مراحل عایق کاری پشت بام توسط شرکت گل چمن آریا

انتخاب طرح

در مرحله ابتدایی کارفرما از میان طرح های موجود طرحی را انتخاب کرده و برای شرکت ارسال میکند.

بازدید از محل

بعد از انتخاب طرح مهندسین شرکت برای بازدید از محل و برآورد قیمت به محل ساخت مراجعه میکنند.

اجرا و ساخت

پس از خرید تجهیزات و انتقال ابزارآلات به محل، پروژه طبق زمان مشخص شده تکمیل میشود.

اهمیت عایق کاری پشت بام

انجام عایق بندی پشت بام باید در هر نوع ساختمانی انجام شود. استفاده از انواع مختلف عایق‌ها شامل حرارتی، صوتی و رطوبتی در هر فصلی از سال ضروری است. به همین دلیل آشنایی با انواع عایق‌ها، قوانین اجرایی و نحوه اجرای آن برای افرادی که در این حوزه فعالیت می‌کنند بسیار مفید است. در مناطق سرد و بارانی، بهتر است از عایق‌های رطوبتی با ضخامت بالا و پوشش ‌هایی مانند روکش ‌های پلی ‌اتیلنی استفاده کرد. در مناطق گرم و مرطوب، عایق ‌هایی با خاصیت تنفسی و صرفه ‌جویی در انرژی می ‌توانند برای کاهش رطوبت و حفظ دمای مناسب در داخل ساختمان مفید باشند.
عدم عایق کاری پشت بام ساختمان به صورت اصولی و مناسب می تواند باعث نفوذ رطوبت و آب به داخل ساختمان شود و در نتیجه آسیب های جدی به ساختمان و تجهیزات داخلی آن مانند سقف، دیوار ها، کف و آسانسور ها وارد شود. همچنین عدم استفاده از عایق های مناسب می تواند باعث افزایش هزینه های انرژی در ساختمان شود و در نتیجه ساکنین مشتریان باید هزینه های بیشتری را برای گرمایش و سرمایش ساختمان پرداخت کنند. بنابراین استفاده از عایق های مناسب و اجرای صحیح عایق کاری پشت بام به منظور حفاظت از ساختمان و کاهش هزینه های انرژی بسیار حیاتی است. همچنین در انتخاب عایق های مناسب باید به شرایط آب و هوایی منطقه توجه شود تا عایق ها بهترین عملکرد را داشته باشند.

انواع روش های آب بندی پشت بام

در ادامه مطلب برخی از رایج ترین و مرسوم ترین انواع روش های آب بندی پشت بام را معرفی می کنیم تا بتوانید بسته به نوع ساختمان و شرایط آب و هوایی منطقه، بهترین روش عایق کاری پشت بام را انتخاب و اجرا کنید.

عایق کاری پلیمری

 این نوع عایق کاری پشت بام با استفاده از پلیمر های مختلف انجام می شود و برای جلوگیری از نفوذ رطوبت و آب به داخل ساختمان استفاده می شود. این نوع عایق کاری به دلیل ویژگی های مانند مقاومت بالا در برابر رطوبت، حرارت، هزینه کم و نصب آسان در بسیاری از ساختمان ها و پروژه های صنعت ساختمان سازی کاربرد دارد.

عایق پشم شیشه

این نوع عایق برای جلوگیری از نفوذ رطوبت، صدا، حرارت و انتقال دمای ساختمان استفاده می شود. عایق پشم شیشه بسیار سبک و قابل انعطاف است و نصب آسانی نیز دارد و همچنین به دلیل مقاومت بالا در برابر حرارت و آتش، از نظر ایمنی برای ساختمان های مختلف بسیار مناسب و کاربردی است.

عایق پشم سنگ

 این نوع عایق و مواد آب بندی پشت بام نیز برای جلوگیری از نفوذ رطوبت، حرارت و صدا استفاده می شود. عایق پشم سنگ ویژگی ها و مزایایی مانند مقاومت بالا در برابر آتش و حرارت، سبک بودن، قابل انعطاف بودن و نصب آسان در بسیاری از پروژه های ساختمانی به کار می رود.

قیر و گونی برای پشت بام

قیر و گونی

یکی دیگر از انواع بهترین روش عایق کاری پشت بام با استفاده از قیر و گونی برای جلوگیری از نفوذ رطوبت و آب به داخل ساختمان انجام می شود. این نوع عایق کاری بسیار مقاوم در برابر رطوبت و حرارت است و به دلیل نصب و اجرای آسان و هزینه نصب پایین کاربرد زیادی در ساختمان های مختلف دارد.

آب بندی پشت بام با ایزوگام

آب بندی پشت بام با ایزوگام

 ایزوگام یک نوع عایق است که برای جلوگیری از نفوذ رطوبت و آب به داخل ساختمان استفاده می شود و طرفداران زیادی دارد. این نوع عایق با استفاده از فوم پلی یورتان انجام می شود. همچنین آب بندی پشت بام با ایزوگام ویژگی هایی مانند مقاومت بالا در برابر حرارت، رطوبت، نفوذ آب، هزینه نصب پایین و نصب راحت دارد که برای استفاده در ساختمان های مختلف کاربردی است.

عایق کاری پشت بام نانو

عایق کاری پشت بام نانو

عایق کاری پشت بام نانو با استفاده از تکنولوژی نانو انجام می شود و مانند بقیه انواع روش های آب بندی پشت بام برای جلوگیری از نفوذ رطوبت و آب به داخل ساختمان کاربرد دارد. عایق نانو پشت بام بسیار نازک و قابلیت نفوذ هوا را دارد. همچنین عایق بندی پشت بام با مواد نانو ویژگی هایی مانند هزینه نصب مناسب و مقرون به صرفه نسبت به کیفیت بسیار بالا، نصب و اجرای آسان و سریع تر در برابر سایر روش های عایق کاری دیگر پشم بام، مقاومت بسیار بالا در برابر رطوبت و نفوذ اب حاصل از بارش باران و برف و … کاربرد های بسیاری مخصوصا در ساختمان های جدید دارد.

آب بندی پشت بام موزاییک

آب بندی پشت بام موزاییکی

آب بندی پشت بام موزاییک به این صورت است که با استفاده از تکه‌ های کوچک موزاییک سطح پشت بام پوشش داده می شود و به دلیل قابلیت چسباندن به سطوح مختلف در انواع ساختمان ها جزو بهترین روش عایق کاری پشت بام محسوب می شود. آب بندی پشت بام موزاییکی نیز مقاومت بسیار بالایی دارد و باید توسط افراد حرفه ای و مجرب انجام شود.

آب بندی پشت بام با فایبرگلاس

آب بندی پشت بام با فایبرگلاس

آب بندی پشت بام با فایبرگلاس با استفاده از مواد فایبر گلاس و محکم و پیشرفته برای افزایش نفوذ ناپذیری سطح پشم بام و نشت رطوبت و آب به داخل ساختمان استفاده می شود. آب بندی پشت بام با فایبرگلاس جزو روش های آب بندی پشت بام بدون تخریب محسوب می شود و دارای مقاومت بالا در برابر رطوبت، حرارت و آتش است. همچنین اجرا و نصب راحتی دارد ولی باید توسط افراد مجرب و عایق کاران متخصص انجام شود تا با گذشت زمان آسیبی نبیند.

آب بندی پشت بام بدون تخریب

 این نوع آب بندی پشت بام بدون تخریب همانطور که از اسمش پیدا است آسیبی به اختمان نمی رساند و بدون اجرای عملیات تخریبی و کندن سطح پشت بام انجام می شود. این روش ها شامل استفاده از فوم پلی یورتان، روکش های پلیمری و سیمانی، مواد بازیافتی و … است. آب بندی پشت بام بدون تخریب به دلیل عدم نیاز به تخریب ساختمان و نصب آسان، در بسیاری از پروژه های ساختمانی به کار می رود.

آب ‌بندی دو جزئی الاستومری

یکی دیگر از روش های عایق رطوبتی پشت بام با استفاده از مواد الاستومری انجام می شود که جلوگیری و مقاومت بالایی در برابر نفوذ رطوبت و آب به بافت ساختمان انجام می دهد. این نوع عایق کاری پشت بام دارای دو لایه است که یک لایه مواد الاستومری است و لایه دیگر مواد پوشش دهنده هستند. این نوع آب بندی پشت بام دوام و مقاومت بالایی به ساختمان و پشت بام در برابر حرارت، رطوبت و … به ساختمان می بخشد.

مشاوره رایگان عایق کاری پشت بام

شرکت گل چمن آریا با بیش از یک دهه فعالیت حرفه ای آماده همکاری با مهندسین، موسسات ، شرکت ها و مراکز اداری جهت آب بندی انواع سازه های استخر، دیوار و پشت بام میباشد. کیفیت در ساخت تمامی محصولات رکن اصلی  شرکت گل چمن آریا است.

عایق پشت بام ارزان

استفاده از عایق رطوبتی پشت بام در قسمت بالای ساختمان و روی پشت بام که در معرض مستقیم بارش و رطوبت و نور خورشید قرار دارد، ببراه منظور جلوگیری از نفوذ رطوبت به داخل ساختمان انجام می شود. این عایق ‌ها به عنوان یک لایه با ساختار محافظتی از نشت آب جلوگیری می کنند. اجرای عایق کاری پشت بام با استفاده از عایق رطوبتی در کنار مواد و مصالح مناسب و راهکار های ساخت و ساز اصولی، یک سیستم پایدار در ساختمان ایجاد می کند که علاوه بر جلوگیری از نفوذ رطوبت، از سایش و فرسودگی مصالح ساختمانی ناشی از انقباض و انبساط تحت تاثیر اختلاف دمای داخل و خارج ساختمان نیز محافظت می کند. همچنین عایق بندی پشت بام از هدر رفت انرژی و تبادل حرارت بین دمای خارج و داخل در شرایط تغییر آب و هوایی جلوگیری می کنند که آسایش زیستی برای ساکنان را به همراه دارد. با توجه به این ویژگی ها بسیاری از افراد به دنبال خرید و استفاده از عایق پشت بام ارزان ولی با کیفیت هستند. برای این منظور بهتر است از مجموعه معتبر گل چمن آریا کمک بگیرید که با ارزان ترین قیمت، خدمات با کیفیت بالا را انجام می دهد.

نحوه عایق کاری پشت بام

عایق کاری پشت بام ساختمان با توجه به ویژگی هایی مانند نوع عایق و روش نصب آن بسته به نوع ساختمان، شرایط اقلیمی، بودجه و سلیقه مالک متفاوت است. در ادامه مطلب مراحل کلی آب بندی پشت بام ساختمان را بیان می کنیم تا بیشتر با این روش آشنا شوید.

 1. بررسی و تعیین نوع عایق: انواع عایق‌ های مختلف شامل عایق پلیمری، پشم سنگ، پشم شیشه، فوم پلی یورتان و … هستند که در بالا به آن ها اشاره کردیم. انتخاب بین نوع عایق بندی و جنس عایق باید با توجه به نوع ساختمان، شرایط آب و هوایی، میزان بودجه و نیاز های محیط انجام شود
 2. آماده سازی سطح پشت بام: قبل از نصب عایق سطح پشت بام باید به دقت بررسی شود. این بررسی شامل نوع سطح پشت بام، تعیین میزان صافی و شیب پشت بام و بررسی وضعیت گردش هوا در آن ناحیه است.
 3. نصب پانل ‌های عایق: بعد از پیش‌ آماده سازی سطح فضای پشت بام پانل ‌های عایق بر روی سطح پشت بام نصب می شوند. در این مرحله، پانل‌ های عایق به دقت به هم متصل می شوند تا هیچ شکافی در سطح عایق وجود نداشته باشد.
 4. نصب پوشش‌ های محافظ: پس از نصب پانل ‌های عایق پوشش ‌های محافظی برای آن ها نصب می شوند. این پوشش ‌ها می توانند شامل لایه‌ های مختلفی از جمله چسب، روکش پلیمری و پوشش فلزی باشند.
 5. بررسی کیفیت نصب: در این مرحله، کیفیت نصب عایق باید با دقت بررسی شود تا اطمینان حاصل شود که هیچ شکافی در سطح عایق وجود نداشته باشد و هیچ گونه ماده ای نمی تواند از داخل آن نفوذ کند.
 6. نصب سیستم تهویه: در انتها، سیستم تهویه مناسب برای پشت بام باید نصب شود تا هوای تازه به داخل ساختمان رفته و هوای رطوبتی از آن خارج شود و تهویه درست اتفاق بیفتد.

به صورت کلی عایق کاری پشت بام در هر نوع و متراژ ساختمانی، از مراحل بسیار مهم در ساخت و ساز ساختمان ها است که باید با دقت و مهارت کافی انجام شود تا از نفوذ رطوبت و آب به داخل ساختمان جلوگیری کرده و طول عمر مفید ساختمان نیز افزایش یابد.

نکات مهم برای آب بندی پشت بام

آب بندی پشت بام

برای آب بندی پشت بام به صورت اصولی و با طول عمر بالا، باید یک سری نکات رعایت شود. در ادامه مطلب این نکات و فاکتور ها را بیان می کنیم.

 • مسطح سازی سطح

برای اجرای عایق بندی در دیوار های سیمانی، بلوکی و سایر سطوحی که دارای خلل و فرج هستند لازم است ابتدا سطح روی آنها را صاف و مناسب کنید. برای این کار می‌توانید از یک لایه نازک ملات سیمان استفاده کنید.

 • تمیز کردن سطح

قبل از عایق کاری پشت بام حتما باید سطح مورد نظر را به صورت کامل تمیز کنید و هیچ گونه آشغال، ملات، تکه ‌های سنگ و بتن، نخاله و غیره نباید در آن وجود داشته باشد. در غیر این صورت چسبندگی عایق به سطح کاهش می‌یابد و با گذر زمان ممکن است عایق به راحتی از سطح بلند شود.

 • کیفیت بالا

مواد تشکیل دهنده عایق برای آب بندی پشت بام باید بسیار با کیفیت باشند و بهترین گزینه استفاده از مواد پلاستیکی با تکنولوژی نانو است. همچنین سیستم آب بندی سقف باید در صورت بروز آتش سوزی باید مقاومت بالایی داشته باشد و از انتقال آتش به سایر قسمت‌های سقف جلوگیری کند.

 • ماندگاری بالا 

اینکه عایق کاری پشت بام ساختمان ماندگاری بالایی داشته باشد، بسیار مهم است. زیرا هزینه تعمیر و نگهداری آن بسیار بالا است. بنابراین باید از متریال با ماندگاری بالا برای عایق کاری پشت بام بدون ایزوگام استفاده کرد.

 • وزن سبک

عایق رطوبتی پشت بام باید سبک بوده و وزن اضافی به ساختمان وارد نکند. این ویژگی باعث می ‌شود تا ساختمان زیر بار سنگین قرار نگیرد و مشکلاتی مانند ترکیدگی دیوار ها و شکستن سازه را به وجود نیاورد.

اجرای عایق کاری پشت بام

عایق کاری استخر

برای اجرای آب بندی پشت بام باید از مواد با کیفیت استفاده شود. همچنین کار عایق کاری پشت بام را باید به شرکت های معبتر و با سابقه ای مانند گل چمن آریا بسپارید. این مجموعه با چندین دهه سابقه و تجربه کاری، کلیه خدمات عایق بندی نقاط مختلف ساختمان ها از جمله عایق بندی پشت بام را در بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت انجام می دهد.
این مجموعه همچنین خدمات دیگری مانند مه پاش، آبنما، محوطه سازی، چمن کاری، دیوار سبز، فایبر گلاس، استخر سازی، سونا و جکوزی و … را در کیفیت بسیار بالا انجام می دهد.