قیمت ساخت سونا خشک و بخار

برای اطلاع از قیمت ساخت سونا خشک و بخار و نحوه اجرای سونا با ما تماس بگیرید

پس از گذشت یک روز طولانی تنها راه حل برای خلاصی از خستگی های روز، استفاده از سونای خشک یا بخار است. برای داشتن همیشگی سونا در خانه، می توانید حتی در ابعاد کوچک نیز با یک تیم حرفه ای هماهنگی های لازم را انجام داده و از رفع خستگی ها و تنش های بدن یا درد های بدنی در سونای خانگی خود لذت ببرید. در ساخت سونا خشک از قدرت گرمای خشک استفاده می شود و بخار نقشی در سونای خشک ندارد. دما نیز در این نوع سونا از 80 تا 100 درجه متغیر است. همچنین رطوبت نیز از 5 تا 20 درجه وجود دارد. در سونا خشک سموم بدن با تعریق دفع می شود و گردش خون نیز بیشتر می شود. سونای بخار بر عکس سونا خشک، کاملا مرطوب و پر از بخار است. خواص آن برای بدن شامل بهبود گردش خون، کمک به لاغری، کمک به لطافت پوست و … می شود.
در این مطلب برخی از عوامل تاثیر گذار روی قیمت ساخت سونا خشک را بیان می کنیم. همچنین مراحل ساخت سونا خشک و بخار را نیز معرفی می کنیم. خوب است بدانید که تیم گل چمن آریا، علاوه بر تمامی فعالیت های خود ساخت سونا خشک خانگی و ساخت سونا بخار خانگی را در بالا ترین کیفیت ممکن در کشور با زیبا ترین طراحی ها و دیزاین ها، انجام می دهد.

نمونه کار ساخت سونا خشک و بخار

استعلام قیمت ساخت سونا خشک

در صورت هر گونه سوال در مورد نحوه اجرا و قیمت ساخت سونا میتوانید با کارشناسان شرکت گل چمن آریا تماس حاصل نمائید.

تلفن تماس

قیمت ساخت سونا خشک

بسیاری از افراد از هزینه ساخت سونا خشک خانگی اطلاع کافی ندارند و نگران هستند که هزینه ساخت سونا برایشان گران شود. هنگام طراحی و ساخت سونا خشک، مانند ساخت هر محیط دیگری برخی عوامل هستند که روی قیمت ساخت سونا خشک تاثیر زیادی می گذارند. قیمت سونا بخار خانگی نیز از این قاعده مستثنی نیست و این عوامل روی هزینه ساخت سونا بخار نیز تاثیر می گذارند. در ادامه این عوامل را بیان می کنیم:

 • نوع متریال و مصالح استفاده شده روی هزینه ساخت سونا خشک تاثیر زیادی می گذارند. زیرا برخی از چوب ها و مصالح از نمونه های دیگر و چوب های معمولی، گران تر هستند.
 • نوسانات دلار و ارز روی قیمت اجرای سونا خشک تاثیر بسزایی دارند. زیرا با تغییر قیمت دلار، هزینه مصالح و متریال وارداتی نیز تغییر می کند.
 • هزینه و اجرت تیم طراحی و اجرا، روی هزینه نهایی ساخت سونا خشک خانگی تاثیر خواهد گذاشت.
 • ابعاد و متراژ سونا خشک نیز روی قیمت ساخت سونا خشک در خانه تاثیر می گذارد. زیرا هر چه متراژ سونا بزرگ تر باشد، قیمت اجرای سونا خشک نیز بیشتر خواهد بود.

شرکت گل چمن آریا ساخت سونا خشک را در بهترین کیفیت با زیبا ترین طراحی ها طبق سلیقه مشتری انجام می دهد. همچنین اجرای سونا خشک زیر نظر گل چمن آریا، قیمت بسیار مناسبی خواهد داشت. برای مشاوره رایگان و اطلاع از شرایط می توانید با شماره 09121906282 تماس حاصل کنید.
همچنین مجموعه گل چمن آریا خدمات دیگر نیز دارد که یکی از بهترین های آن ها که باید در کنار سونا خشک اجرا شود، جکوزی است. هزینه ساخت جکوزی خانگی توسط تیم گل چمن آریا بسیار مناسب است. به طوری که قیمت ساخت جکوزی توسط گل چمن آریا از بسیاری از شرکت های مشابه دیگر پایین تر بوده ولی کیفیت کار بسیار بالایی دارند.

نوع استخر قیمت (تومان)
ساخت جکوزی متری 5,000,000 الی 12,000,000
ساخت سونا خشک و بخار متری 3,000,000 به بالا
ساخت استخر بتنی متری 6,000,000 به بالا
ساخت استخر کشاورزی متری 3,000,000 به بالا
ساخت استخر در باغ متری 3,000,000 به بالا
ساخت استخر خانگی متری 5,000,000 به بالا
ساخت پارک آبی متری 4,000,000 به بالا
ساخت استخر روی پشت بام بسته به نوع استخر متری 6,000,000 به بالا
ساخت استخر شیشه ای متری 5,000,000 الی 12,000,000
ساخت استخر عمومی متری 5,000,000 به بالا

برای استعلام دقیق قیمت میتوانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

مراحل اجرای سونا خشک توسط شرکت گل چمن آریا

انتخاب طرح

در مرحله ابتدایی کارفرما از میان طرح های موجود طرحی را انتخاب کرده و برای شرکت ارسال میکند.

بازدید از محل

بعد از انتخاب طرح مهندسین شرکت برای بازدید از محل و برآورد قیمت به محل ساخت مراجعه میکنند.

اجرا و ساخت

پس از خرید تجهیزات و انتقال ابزارآلات به محل، پروژه طبق زمان مشخص شده تکمیل میشود.

قیمت ساخت سونا بخار

ساخت سونای بخار

سونا بخار نیز فواید بسیار زیادی برای بدن انسان دارد که ساخت و اجرای آن در خانه ها و ویلا ها امری ضروری است. مانند هزینه ساخت سونا خشک ، عواملی روی قیمت سونا بخار خانگی نیز تاثیر می گذارند. به عنوان مثال هزینه دلار و تورم نیز مانند قیمت اجرای سونا خشک ، روی قیمت ساخت سونا بخار تاثیر زیادی دارد. به گونه ای که با بالا رفتن دلار، هزینه متریال استفاده شده در ساخت سونا بخار نیز افزایش می یابد.
جنس متریال استفاده شده در ساخت سونای بخار خانگی مانند جنس و نوع سرامیک های دیوار و کف، جنس و نوع لوله ها و … روی هزینه ساخت سونا تاثیر گذار است.
همچنین ابعاد و متراژ فضای سونا بخار برای محاسبه قیمت سونا بخار خانگی مهم است. بدیهی است که هر چه متراژ فضای مد نظر بیشتر باشد، متریال مورد نیاز بیشتر و هزینه ساخت سونا بخار نهایی اجرا شده نیز بیشتر خواهد بود.
شرکت گل چمن آریا علاوه بر ساخت سونای خشک خانگی ، مراحل صفر تا صد از طراحی تا ساخت سونا بخار خانگی را نیز در کیفیت بالا و دیزاین های مدرن انجام می دهد و قیمت بسیار مناسب و منطقی ای نیز برای انجام خدماتش دارد. برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره تلفن 09121906282 تماس حاصل فرمایید.

سونای خشک و بخار چیست و چه کاربردی دارد؟

قبل از اینکه به بیان مراحل اجرای سونا خشک و بخار بپردازیم، تعریفی دقیق تر از این دو نمونه سونا بیان می کنیم و سپس از کاربرد های بی نظیر آن در منزل و فواید آن برای انسان خواهیم گفت.

سونای خشک:

در سونا خشک از قدرت گرمای خشک بدون حضور رطوبت و بخار استفاده می شود. همانطور که در ابتدای مطلب گفتیم دمای سونا خشک بین 80 تا 100 درجه سانتی گراد است. همچنین میزان رطوبت آن نیز از 5 تا 20 درصد متغیر است.
ساخت سونا خشک در خانه کاربرد ها و فوایدی مانند:

 1. کالری سوزی و کمک به لاغری
 2. تقویت بدن و کمک به درمان بیماری ها
 3. رفع خستگی و تنش های بدن
 4. دفع سموم بدن از طریق تعریق کمک به گردش خون
ساخت سونای خشک خانگی

سونای بخار:

در ساخت سونای بخار خانگی از یک ژنراتور که پر از آب جوش است برای تولید بخار و گرما استفاده می شود. در برخی از نمونه های سونا بخار از عصاره اکالیپتوس استفاده می شود که تنفس را راحت تر می کند.
کاربرد ها و فواید اجرای سونا بخار در خانه شامل موارد زیر است:

 1. کمک به بهبود سرماخوردگی
 2. بهبود احتقان در سینوس
 3. کاهش درد عضلات
 4. کمک به گردش خون
 5. کمک به سلامت پوست
ساخت سونا چوبی

ساخت سونای خشک خانگی

ساخت سونا خشک خانگی

عملیات ساخت سونا خشک خانگی یکی از تخصص های مدرن در حوزه ساختمان سازی و صنایع استخر است. برای اجرای سونا خشک باید از افراد حرفه ای و با تجربه در ان حوزه کمک گرفت تا نتیجه نهایی با کیفیت و کم هزینه باشد. در مجموعه گل چمن آریا ساخت سونای خشک را با استفاده از چوب های بسیار با کیفیت برای کف و دیواره انجام می دهیم. همچنین با طراحی زیبا و اصولی محل نشیمن و استراحت را به بهترین شکل ممکن دیزاین کرده و راه اندازی خواهیم کرد. برای تولید حرارت و گرمایش در سونا نیز از سنگ هیتر با جنس بسیار مرغوب و انواع با کیفیت ترین هیتر ها استفاده می کنیم.

مشاوره رایگان ساخت سونا خشک

شرکت گل چمن آربا با بیش از یک دهه فعالیت حرفه ای آماده همکاری با مهندسین، موسسات ، شرکت ها و مراکز اداری جهت طراحی و ساخت انواع استخر، جکوزی و سونا میباشد. کیفیت در ساخت تمامی محصولات رکن اصلی  شرکت گل چمن آریا است.

مراحل ساخت سونای خشک

مراحل ساخت سونای خشک

اجرای سونا خشک به صورت کلی دارای 5 مرحله است:

 1. مرحله اول ساخت سونا خشک خانگی، شامل آماده سازی اتاقک سونا است. این اتاقک سیمانی است و ابعاد مناسب و کمی باید داشته باشد. زیرا سونای خانگی در ابعاد بزرگ باعث هدر رفتن زیاد گرما می شود.
 2. بعد از ساخت اتاقک سیمانی، مرحله چوب کاری انجام می شود. در چوب کاری ابتدا شاسی کشی انجام شده و سپس عایق کاری و چوب کاری انجام می شود.
 3. در مرحله بعد عملیات رنگ کاری انجام می شود. به طور معمول از سیلر کیلر برای این کار استفاده می شود.
 4. مهم ترین مرحله نیز نصب هیتر سونا خشک است. در این مرحله از هیتر های برقی یا گازی استفاده می شود.
 5. پس از اتمام ساخت، کار های جانبی مانند لوازم روشنایی و تزئینی انجام می شود.

مراحل ساخت سونای بخار

مراحل ساخت سونای بخار

برای ساخت سونای بخار خانگی نیز باید مراحلی را طی کرد که کار یک تیم حرفه ای و نصاب سونا متخصص است.

 1. ابتدا باید جا نمایی اتاقک سونا را انجام داد. کف اتاق سونا بخار باید نفوذ ناپذیر باشد و در ساخت و کف سازی آن از سیمان، سرامیک یا وینیل استفاده می شود.
 2. سیم کشی برای گرمایش و روشنایی سونا بسیار مهم است. در این مرحله باید از یک برقکار حرفه ای کمک گرفته شود تا فضای لوله بخاری، کلید ها و چراغ ها را به درستی آمده کند.
 3. مرحله بعدی عایق کاری است که دیوار ها با فیبر یا پشم شیشه و … پوشانده می شود. بعد از آن دیواره های خارجی نیز با فایبر گلاس پوشانده می شود. همچنین سقف سونا بخار نیز نیاز به عایق کاری دارد. از آن جایی که جنس، ضخامت و فاصله در این مرحله بسیار مهم است، پیشنهاد ما سپردن کار به تیم متخصص گل چمن آریا است.
 4. مرحله بعدی نصب سیستم گرمایش سونا بخار است. فاصله در نصب آن مهم است زیرا ممکن است باعث آتش سوزی شود.
 5. مرحله بعد ساخت یا نصب نیمکت های سونا بخار است. همچنین نورپردازی آن ها نیز در این مرحله انجام می شود.
 6. برای نصب درب سونا بخار نیز باید مراقب درز گیری و عایق کاری آن بود.

ساخت جکوزی

اگر قصد ساخت سونای خشک در منزل خود را دارید، حتما در کنار آن به فکر ساخت جکوزی خانگی افتاده اید. شرکت گل چمن آریا با بیش از 20 سال سابقه در ساخت انواع جکوزی آماده ی همکاری با شما هموطن گرامی است. برای اطلاع از قیمت ساخت جکوزی خانگی میتوانید صفحه ساخت جکوزی را مشاهده کنید.

تجهیزات مورد نیاز برای ساخت سونای خشک

برای راه اندازی و ساخت سونا خشک باید به کیفیت محصولات دقت زیادی کنید. زیرا در استاندارد سونا خشک نیازمند آن ها هستید. اگر در اجرای سونا خشک از لوازم بی کیفیت استفاده کنید، پس از گذشت کمتر از یک سال معیوب خواهند شد و باید هزینه گزافی را برای تعمیر و ساخت دوباره آن بپردازید.

هیتر

یکی از مهم ترین اجزای سونا خشک است که باید از برند خوب و با کیفیت تهیه شود. در ساخت سونا خانگی معمولا از هیتر های برقی استفاده می شود.

سنگ دریچه هیتر

سنگ دریچه هیتر:

با استفاده از این سنگ که از جنس گرانیت است، دما به صورت ملایم تر در محیط پخش می شود. همچنین زیبایی فضا نیز چند برابر می شود.

چوب:

چوب های استفاده شده در ساخت سونا خشک باید از جنس بسیار مقاوم باشند و زیبایی ظاهری نیز داشته باشند. زیرا در اثر گرمای خشک دچار مشکل و شکنندگی نشوند. با سپردن صفر تا صد ساخت سونا خشک خانگی یا در ابعاد بزرگ به تیم گل چمن آریا، نگران کیفیت هیچ کدام از محولات نخواهید بود. زیرا از بهترین برند های موجود در بازار برای ساخت سونا خشک استفاده می کنیم.

چوب برای ساخت سونا

مزایای ساخت سونای خشک

سونا خشک فواید بسیار زیادی دارد و تاثیرات مثبتی روی سلامتی انسان دارد. در برخی افراد پزشکان توصیه می کنند که استفاده از سونا خشک برای آن ها ضرر دارد. مثلا افرادی که دچار تنگی دریچه آئورت هستند نمی توانند از سونای خشک استفاده کنند. در بسیاری از موارد سونا خشک روی بیماری سختی مانند سرطان، برونشیت، آنفولانزا شدید، سکته قلبی و … مفید است. پزشکان می گویند که استفاده ی منظم از سونای خشک برای سلامت دستگاه تنفسی، قلبی، عروقی و … مفید است. به همین دلیل ساخت سونا خشک خانگی حتی در ابعاد کوچک نیز برای خانه ها یک امر مفید است. همچنین به صورت کلی فواید سونا خشک شامل:

 1. کاهش فشار خون و بهبود عملکرد قلب
 2. کاهش استرس و احساس آرامش برای بدن
 3. سلامت و روشن شدن پوست با دفع سموم و باز کردن منافذ
 4. ریکاوری بدن پس از ورزش مخصوصا برای ورزشکاران حرفه ای
 5. رفع تنش و خستگی های بدن
 6. چربی سوزی و کالری سوزی و کمک به لاغری سریع تر
 7. کاهش 65 درصدی آلزایمر با استفاده منظم در هفته
 8. باعث تفریح و آرامش در تنهایی یا جمع های دوستانه
 9. کمک به سلامت و زیبایی موها
 10. کمک به دفع عفونت های بدن

نصاب سونای خشک

ساخت استخر

همانطور که گفتیم ساخت سونای خشک و بخار در خانه کاری است که نیزمند تخصص و تجربه ای زیادی است. برای صرفه جویی در هزینه ها و از بین بردن هزینه ها و خسارت های تعمیر و نگهداری سونا، بهتر است که کار ساخت سونا بخار و خشک را به افراد کار بلد و حرفه ای بسپرید.
مجموعه گل چمن آریا با بیش از 30 سال تجربه در زمینه معماری و طراحی فضاهای خاص مانند سونا، جکوزی، استخر و … به یکی از بزرگ ترین شرکت های فعال دز این زمینه های تبدیل شده است.
این مجموعه با بهره گرفتن از دانش برترین مهندسین معماری کشور و مهارت بهترین نصاب ها در زمینه هایی مانند ساخت سونا خشک، سونا بخار، انواع استخر ها، آبنما، جکوزی، انواع مه پاش ها، عایق کاری، محوطه سازی، ساخت دیوار سبز، روف گاردن و … خدمات رسانی دارد.
همچنین گل چمن اریا خدمات صفر تا صد از طراحی تا ساخت فضا های سبز، آلاچیق، چمن کاری، آبیاری و … را توسط بهترین نصاب ها و تیم اجرایی، انجام می دهد.
گل چمن آریا برای ساخت سونا خشک و اجرای سونا بخار در هر ابعادی برای استفاده در خانه های شخصی تا مراکز بزرگ تفریحی و استخر ها دارای کمترین هزینه ساخت استخر سونا جکوزی است که باعث شده در تمام سال های فعالیت با دریافت هزینه ساخت سونا و جکوزی خانگی به صورت منطقی و ارزان، رضایت تمامی مشتریان خود را به دست بیاورد.
برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان و اطلاع از هزینه ساخت سونا و جکوزی می توانید با شماره تلفن 09121906282 تماس حاصل فرمایید.