محوطه سازی باغ رستوران + نمونه طرح های 2023

برای اطلاع از هزینه محوطه سازی باغ رستوران با ما تماس بگیرید

یکی از مهم ترین و اصلی ترین عامل های جذب مشتری و افزایش درامد و سود هر رستوران، محوطه سازی باغ رستوران است. در طراحی باغ رستوران می توان با استفاده از المان های مختلفی مانند میز و صندلی، گیاهان، آبنما، اتشکده و … فضایی دلپذیر و زیبا ساخت که مشتریان زیادی را به خود جذب کند. طراحی محوطه سازی رستوران باید به صورت تخصصی انجام شود تا راحتی را برای مشتریان فراهم کند و جذابیت ظاهری نیز داشته باشد. اگر قصد ساخت باغ رستوران در هر ابعادی و در هر نقطه از کشور را دارید، حتما تا انتها این مطلب را مطالعه کنید تا نکاتی درباره مزایای طراحی محوطه باغ رستوران بدانید و هر چه زودتر اقدام به زیبا سازی رستوران خود بکنید.

نمونه کار های طراحی باغ رستوران

استعلام هزینه محوطه سازی باغ رستوران

در صورت هر گونه سوال در مورد نحوه اجرا، طرح ها و هزینه محوطه سازی باغ رستوران میتوانید با کارشناسان شرکت گل چمن آریا تماس حاصل نمائید.

تلفن تماس

هزینه محوطه سازی باغ رستوران

هزینه و قیمت طراحی باغچه رستوران به عواملی بستگی دارد که روی قیمت ساخت آن تاثیر می گذارند. به همین دلیل نمی توان یک قیمت ثابت و مشخص برای هزینه طراحی پلان باغ رستوران بیان کرد. برخی از این عوامل شامل موارد زیر هستند:

  • مساحت و ابعاد باغ رستوران
  • نوع تاسیسات الکترونیکی، آبی
  • و مکانیکی در طراحی باغ رستوران
  • نوع و کیفیت متریال مورد استفاده
  • نوع و میزان گیاهان مورد استفاده در طراحی رستوران سنتی یا مدرن
  • میزان امکانات و تجهیزات مانند آلاچیق حوض و …
  • سبک آشپزخانه
  • وجود پارکینگ مشتری
  • سبک طراحی

بهترین راه حل برای ساخت و محوطه سازی باغ رستوران با قیمت مناسب، سفارش خدمات از مجموعه گل چمن آریا است که کیفیت را اولویت کارخود قرار داده است و انواع طراحی باغ رستوران را در تمامی سبک ها و ابعاد مختلف، به بهترین شکل نجام می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان می توانید با شماره تلفن 09121906282 تماس حاصل فرمایید.

نوع قیمت (تومان)
اجرای فضای سبز بستگی به نوع طرح متری 1,000,000 به بالا
سم پاشی بسته به نوع و مسافت از 800,000 به بالا
باغبانی از 800,000 به بالا
محوطه سازی باغ میوه متری 800,000 به بالا
طراحی باغ رستوران از 3,000,000 به بالا
محوطه سازی ویلا متری از 700,000 به بالا

برای استعلام دقیق قیمت میتوانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

مراحل اجرای محوطه سازی باغ رستوران توسط شرکت گل چمن آریا

انتخاب طرح

در مرحله ابتدایی کارفرما از میان طرح های موجود طرحی را انتخاب کرده و برای شرکت ارسال میکند.

بازدید از محل

بعد از انتخاب طرح مهندسین شرکت برای بازدید از محل و برآورد قیمت به محل ساخت مراجعه میکنند.

اجرا و ساخت

پس از خرید تجهیزات و انتقال ابزارآلات به محل، پروژه طبق زمان مشخص شده تکمیل میشود.

المان های مورد استفاده در طراحی باغ رستوران

برای طراحی کافه باغ زیبا و دل نشین المان های زیادی به کار می رود که هر کدام کاربرد خاصی دارند و زیبایی متفاوتی نیز به محیط می بخشند. برخی از رایج ترین المان های به کار رفته در طراحی محوطه باغ رستوران شامل موارد زیر هستند:

آلاچیق، پرگولا و کلبه

ساخت پرگولا، آلاچیق و کلبه های چوبی در فضای باغ رستوران باعث افزایش زیبایی محیط و جذب مشتریان زیادی می شود. برای ساخت این موارد در محوطه سازی باغ رستوران باید برنامه ریزی دقیقی از ابعاد، نوع مصالح مورد نیاز و جایگاه آن ها بکنید تا بهترین بهره را از ساخت این سازه ها در فضای باغ رستوران خود ببرید.

آبنمای پرده‌ای استخر

آبنما

ساخت آبنما در محوطه سازی باغ رستوران توسط سنگ، فلز، شیشه و … انجام می شود و زیبایی، جذابیت و آرامش را به فضای باغ رستوران می بخشد. با ساخت و طراحی آبنمای زیبا بر احساسات و روحیه مشتریان به طور مستقیم تاثیر می گذارید.

نورپردازی باغ رستوران

نور پردازی

با استفاده از عنصر نور پردازی و با در نظر گرفتن سبک رستوران، می توانید تجربه مشتریان را از بازدید از رستوران خود افزایش دهید و باعث جذب مشتری های بیشتری شوید. نور پردازی درست و اصولی باید توسط طراحان حرفه ای در محوطه سازی رستوران انجام شود تا باعث ایجاد آرامش در مشتریان شود.

مبلمان فضای باز

انتخاب درست مبلمان در فضای باغ رستوران باید طبق قوانین انجام شود. مبلمان و صندلی فضای باز رستوران باید در برابر نور خورشید، رطوبت، آلودگی و … مقاوم باشد و زیبایی ظاهری نیز داشته باشد. همچنین باید آرامش و آسایش را برای مشتریان به ارمغان بیاورد و از طرفی به راحتی قابل شستشو و نظافت باشد.

دیوار سبز در باغ

دیوار سبز

با ساخت و طراحی دیوار سبز مطابق با سبک طراحی باغ رستوران مورد نظرتان، می توانید یک نقطه کانونی زیبا و جذاب به وجود بیاورید. همچنین علاوه بر افزایش زیبایی و جذب مشتری، باعث تصفیه هوای رستوران و خنک کردن هوای محیط در فصول گرم نیز می شود.

گیاهان

یکی از اصلی ترین و مهم ترین اجزای طراحی معماری باغ رستوران سنتی یا مدرن انتخاب درست گل و گیاه آن است که تاثیر به سزایی در زیبایی محیط رستوران دارند. همچنین انتخاب این گیاهان باید به صورت تخصصی و طبق شرایط اقلیمی انجام شود.

مشاوره رایگان طراحی باغ رستوران مدرن و سنتی

شرکت گل چمن آریا با بیش از یک دهه فعالیت حرفه ای آماده همکاری با مهندسین، موسسات ، شرکت ها و مراکز اداری جهت اجرای فضای سبز، محوطه سازی و باغبانی میباشد. کیفیت در اجرا رکن اصلی  شرکت گل چمن آریا است.

انواع سبک طراحی باغ رستوران

طراحی باغچه رستوران در سبک های مختلفی با توجه به سلیقه و نیاز مشتری، محیط، شرایط آب و هوایی و … انجام می شود. رایج ترین انواع طراحی و محوطه سازی باغ رستوران شامل موارد زیر هستند:

1. طراحی باغ رستوران مدرن

طراحی باغ رستوران مدرن بیشتر با استفاده از رنگ های روشن و مینیمال انجام می شود. همچنین از عناصری مانند فلز، شیشه و … در محوطه سازی رستوران به سبک مدرن اتسفاده می شود که فضا را خلوت تر و روشن تر نشان بدهند. همچنین در طراحی باغ کافی شاپ یا رستوران مدرن فضا باز تر است و پنجره ها نیز بیشتر و روشن تر هستند.

طراحی باغ رستوران سنتی

2. طراحی باغ رستوران سنتی

در طراحی باغ رستوران سنتی از عناصری مانند سنگ و چوب به عنوان عناصر اصلی بیشتر استفاده می شود. برای نور پردازی نیز از لامپ ها و لوستر های سنتی و قدیمی استفاده می شود. گیاهان مورد استفاده در طراحی معماری باغ رستوران سنتی نیز گیاهانی مانند آفتابگردان، بنفشه، بوته و … هستند. در محوطه سازی رستوران به سبک سنتی از الگو های سنتی و محلی برای دیوار ها، کفپوش و … استفاده می شود.

طراحی باغ رستوران کلاسیک

3. طراحی باغ رستوران کلاسیک

در طراحی باغ رستوران کلاسیک از عناصری مانند سنگ بیشتر استفاده می شود. در طراحی پله ها و … نیز از سنگ های زیبا استفاده می شود. برای نور پردازی نیز از آویزه ها و لوستر های کلاسیک استفاده می شود. همچنین برای محوطه سازی رستوران به سبک كلاسيك از گیاهانی با تنوع بالا استفاده می شود.

طراحی سفره خانه سنتی

یکی از پر طرفدار ترین و پر کاربرد ترین فضا های تفریحی در ایران، سفره خانه ها هستند که اغلب در طراحی های سنتی و ایرانی ساخته می شوند تا فرهنگ ایرانی را نیز حفظ کنند. در طراحی سفره خانه سنتی باید فضایی ایجاد شود که شاد، ارام و زیبا باشد تا مشتریان بتوانند به راحتی اوقات فراغت خود را در آن بگذرانند. طراحی سفره خانه سنتی نیازمند ذوق و سلیقه و هنر فراوانی است که باید توسط افراد حرفه ای انجام شود. توجه به نوع نور پردازی، فرش ها و تابلو ها، دکوراسیون داخلی و … در طراحی سفره خانه سنتی بسیار حائز اهمیت است. همچنین طراحی آبنما و مسیر های عبور آب نیز در ساخت سفره خانه بسیار مهم است که احساسات مشتریان را به جریان بیندازد و فضایی آرام ولی شاد را ایجاد کند. به دلیل وجود این حساسیت ها در طراحی سفره خانه سنتی، باید این پروژه ها را به شرکت های معتبری مانند گل چمن آریا بسپارید تا به بهترین شکل ممکن و با قیمت مناسب، صفر تا صد ساخت سفره خانه سنتی را انجام بدهند.

محوطه سازی باغ رستوران

محوطه سازی باغ رستوران کاری حساس و مهم است که روی جذب مشتری و عملکرد رستوران ها، سفره خانه ها، کافه رستوران ها و … تاثیر زیادی می گذارد. به همین دلیل کار طراحی و ساخت باغ رستوران را باید به شرکت های معتبر و افراد کار بلد بسپرید.
یکی از بهترین و معتبر ترین شرکت های اجرایی صفر تا صد خدمات طراحی، ارائه طرح توجیهی باغ رستوران، ساخت و دیزاین این فضا ها مجموعه گل چمن آریا است که در بهترین کیفیت با استفاده از بهترین متریال، زیبا ترین و شیک ترین دکوراسیون های باغ رستوران را انجام می دهد. یکی از بهترین ویژگی های این مجموعه قیمت مناسب خدماتش است که آن را نسبت به سایر رقبا برتر و متمایز ساخته است و طرفداران زیادی را به خود جذب کرده است.
شرکت بزرگ گل چمن آریا با سال ها تجربه کاری، علاوه بر طراحی باغ رستوران، خدمات دیگری مانند آبنما، دیوار سبز، الاچیق، روف گاردن، فایبر گلاس، مه پاش، سونا و جکوزی، انواع استخر، عایق کاری، سم پاشی و … را نیز در کیفیتی بسیار بالا و قیمتی مقرون به صرفه انجام می دهد.