عایق کاری نمای ساختمان (قیمت آب بندی نمای ساختمان)

برای اطلاع از قیمت عایق کاری نمای ساختمان با ما تماس بگیرید

آب‌ بندی نمای ساختمان برای افزایش دوام ساختمان و صرفه جویی کردن در میزان مصرف انرژی انجام می شود. همچنین عایق کاری نمای ساختمان برای تمیزی و حفظ ظاهر ساختمان در کنار کاهش میزان نفوذ پذیر بودن نمای هر ساختمانی انجام می شود. در صورتی که رطوبت به درون اجزای هر نوع سازه‌ یا ساختمانی نفوذ کند، مقاومت مصالح آن بسیار کاهش یافته و تخریب و فرسودگی در آن‌ ها رخ می‌ دهد. از این رو، آب بندی نما ساختمان یکی از راه کار های ایمن‌ سازی هر ساختمان محسوب می‌شود. روش‌ های متفاوتی برای عایق کاری نما وجود دارد که باید مناسب با شرایط اقلیم و محیط و متریال مورد نیاز، از آن‌ ها در ساختمان ‌های قدیمی یا نو ساز استفاده کرد. در این مطلب ابتدا روش های آب بندی کردن نما را به همراه مزایای ان بیان می کنیم. سپس انواع آب بندی و عایق کاری نما و قیمت آب بندی نمای ساختمان را نیز شرح می دهیم.

استعلام هزینه عایق بندی نمای ساختمان

در صورت هر گونه سوال در مورد نحوه اجرا و قیمت عایق کاری پشت بام میتوانید با کارشناسان شرکت گل چمن آریا تماس حاصل نمائید.

تلفن تماس

قیمت آب بندی نمای ساختمان

تعیین قیمت آب بندی نما بستگی به معیار ها و عوامل زیادی دارد. به همین دلیل نمی توان یک قیمت و هزینه ثابت و مشخص برای ان بیان کرد. برخی از مهم ترین و رایج ترین عوامل تعیین قیمت عایق کاری نما را در ادامه مطلب بیان می کنیم.

  • جنس نمای ساختمان: یکی از اصلی ترین و مهم ترین عوامل تاثیر گذار روی قیمت آب بندی نمای ساختمان جنس نما است. قیمت آب بندی نما در نما های سنگی، شیشه ای، آجری و … با یکدیگر متفاوت است.
  • کیفیت مواد آب‌ بندی نمای ساختمان: بدیهی است که هر چه میزان کیفیت و جنس مواد آب بندی و عایق کاری نمای ساختمان بیشتر و بهتر باشد، قیمت نما کاری نیز بالا تر می رود.
  • میزان پیچیدگی اجرای عایق بندی: میزان سختی کار و پیچیدگی نما کاری روی قیمت نهایی عایق بندی ساختمان تاثیر می گذارد.
  • مساحت و ابعاد ساختمان: ابعاد و تعداد طبقه های ساختمان روی قیمت آب بندی نمای ساختمان جنس نما تاثیر می گذارد.

همه این موارد در تعیین قیمت عایق کاری نما تأثیر گذار هستند. در مواردی که نفوذ رطوبت به درون اجزای سازه‌ ای با کاهش مقاومت ساختمان و تخریب مصالح همراه باشد، بندکشی نمای ساختمان یک راهکار ایمن‌ سازی ساختمان محسوب می‌شود. برای رهایی از مشکلات هزینه های بی ثباتی و نوسان در قیمت عایق کاری، باید کار آب‌ بندی نمای ساختمان را به شرکت های معتبر و حرفه ای بسپارید. یکی از بهترین شرکت های انجام خدمات آب بندی مجموعه گل چمن آریا است که با ارزان ترین و مناسب ترین قیمت ولی بالا ترین کیفیت تمامی خدمات انواع آب بندی نمای ساختمان را انجام می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان درباره قیمت آب بندی نمای ساختمان جنس نما می توانید با شماره تلفن 09121906282 تماس حاصل فرمایید.

مراحل عایق کاری نمای ساختمان توسط شرکت گل چمن آریا

انتخاب طرح

در مرحله ابتدایی کارفرما از میان طرح های موجود طرحی را انتخاب کرده و برای شرکت ارسال میکند.

بازدید از محل

بعد از انتخاب طرح مهندسین شرکت برای بازدید از محل و برآورد قیمت به محل ساخت مراجعه میکنند.

اجرا و ساخت

پس از خرید تجهیزات و انتقال ابزارآلات به محل، پروژه طبق زمان مشخص شده تکمیل میشود.

انواع روش های آب بندی نمای ساختمان

آب بندی نمای ساختمان یکی از مهم ترین مواردی است که در طراحی و ساخت ساختمان‌ ها مد نظر قرار می‌ گیرد. در ادامه این مطلب به بررسی انواع روش ‌های عایق کاری نمای ساختمان های مختلف می ‌پردازیم.

آب بندی نمای شیشه‌ای

آب بندی نمای شیشه‌ای

نما های شیشه ‌ای به دلیل ظاهر زیبا و امکاناتی که دارند، محبوبیت زیادی در ساختمان‌ های مختلف مخصوصا اداری و تجاری پیدا کرده اند. برای آب بندی نمای شیشه از روش‌ های خاصی مانند استفاده از سیلیکون و یا پانل ‌های آب بندی شده استفاده می ‌شود.

آب بندی نمای سنگی

آب بندی نمای سنگی

نمای سنگی به دلیل ظاهر زیبا و دوام بسیار بالا، در ساختمان ‌های مختلف کاربرد های بسیار زیادی دارد. برای اب بندی سنگ نما از روش ‌هایی مانند استفاده از پوشش‌ های آب بندی شده و روش ‌های دیگری مانند سیلیکون استفاده می‌ شود تا نمای سنگی غیر قابل نفوذ شود و دوام بالایی کسب کند.

آب بندی نمای کامپوزیت

نمای کامپوزیت یکی از مدرن‌ ترین نما های ساختمانی است که در بسیاری از ساختمان ‌های اداری و تجاری مورد استفاده قرار می‌ گیرد و امروزه طرفداران زیادی نیز دارد. برای آب بندی نمای ساختمان کامپوزیت از پوشش ‌های آب بندی شده یا موادی مانند رزین و سیلیکون استفاده می شود تا کامپوزیت ها غیر قابل نفوذ شوند.

آب بندی نمای آجری

نمای آجری به دلیل ظاهر زیبا و سنتی که دارد طرفداران زیادی را به خود جلب کرده و در بسیاری از ساختمان‌ های مختلف مورد استفاده قرار می ‌گیرد. برای آب بندی نمای آجر نیز از روش ‌هایی مانند پوشش‌ های آب بندی شده مانند سیلیکون استفاده می‌ شود تا رطوبت از داخل بافت و درز های آجر به داخل نفوذ نکند و باعث آسیب به ساختمان نشود.

عایق کاری پشت بام نانو

آب بندی نمای سیمانی

نمای سیمانی در برابر فشار های هیدرولیکی و مکانیکی بسیار حساس است. علاوه بر این میزان جذب آلودگی ‌ها توسط این نوع نما بسیار بالا است. برای آب بندی نمای سیمانی از روش‌ هایی مانند استفاده از رزین و تکنولوژی نانو استفاده می ‌شود. استفاده از رزین برای عایق کاری دیوار سیمانی می ‌تواند استحکام زیادی به بنای ساختمان بدهد و آن را به شکل کامل و درستی عایق کند. همچنین استفاده از تکنولوژی نانو برای آب بندی نمای ساختمان علاوه بر سطوح سیمانی در سطوح دیگر نیز مورد استفاده قرار می ‌گیر و از کیفیت بالایی برخوردار است.

در نهایت باید یاد آور شویم که برای انتخاب بهترین روش آب بندی و عایق کاری نما در هر نوع ساختمانی، باید به عواملی مانند نوع مصالح استفاده شده، شرایط آب و هوایی، اقلیم منطقه و محیط اطراف ساختمان توجه کنید و بر اساس آن ها روش مناسب برای آب بندی نمای ساختمان را انتخاب کنید. همچنین دقت کنید که تصمیم گیری درباره روش و مواد مورد استفاده برای عایق بندی نمای ساختمان باید توسط افراد متخصص و مجرب انجام شود.

مشاوره رایگان عایق کاری نمای ساختمان

شرکت گل چمن آریا با بیش از یک دهه فعالیت حرفه ای آماده همکاری با مهندسین، موسسات ، شرکت ها و مراکز اداری جهت آب بندی انواع سازه های استخر، دیوار و پشت بام میباشد. کیفیت در ساخت تمامی محصولات رکن اصلی  شرکت گل چمن آریا است.

نحوه آب بندی نمای ساختمان

عایق کاری نمای ساختمان یکی از موضوعات بسیار مهم در صنعت ساختمان سازی است که باید با استفاده از روش‌ های مناسب انجام ‌شود. آب بندی نمای ساختمان به معنی جلوگیری از نفوذ آب و رطوبت به داخل ساختمان است که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. زیرا می‌تواند باعث آسیب به ساختمان و سلامتی ساکنین آن شود.
برای عایق بندی نمای ساختمان ابتدا باید سطح نمای ساختمان از هر نوع گرد و غبار و آلودگی به طور کامل پاک شود. سپس ترمیم بند های ریزش کرده در نما باید انجام پذیرد و بعد از آماده ‌سازی سطح، می ‌توان از روش‌ های زیر برای آب بندی نمای ساختمان استفاده کرد:

استفاده از پوشش‌ های آب بندی شده

در این روش، از پوشش ‌هایی مانند سیلیکون و رزین استفاده می ‌شود که روی سطح نمای ساختمان قرار می گیرند تا از نفوذ آب و رطوبت به داخل ساختمان جلوگیری شود. این روش بسیار تاثیر گذار و پر طرفدار است و می‌ توان آن را به راحتی بر روی سطح ‌های مختلف اعم از سنگ، سیمان، آجر و … انجام داد.

استفاده از پوشش‌ های نانو

در این روش از پوشش ‌ها و موادی که شامل مواد نانو هستند برای عایق کاری نما استفاده می ‌شود. این مواد باعث می ‌شوند که سطح نمای ساختمان به طور کامل آب بندی شده و از نفوذ رطوبت به داخل ساختمان جلوگیری شود. این روش به دلیل استفاده از تکنولوژی نانو بسیار موثر و دارای دوام بسیار بالایی است.

استفاده از مواد ضد آب

در این روش از موادی مانند اپوکسی استفاده می‌ شود که به سطح نمای ساختمان زده می شوند و به دلیل دوام بالایی که دارند، سطح نمای ساختمان را به طور کامل آب بندی می‌ کنند. این روش برای سطوح دیگری به جز نمای ساختمان که در معرض تماس با آب قرار دارند مانند پله‌ها، حیاط‌ ها و بالکن ‌ها نیز بسیار تاثیر گذار است.

در هر روشی که برای آب بندی نمای ساختمان انتخاب شود باید با دقت و به صورت اصولی آن را اجرا کرد تا نقاط ضعف سطح نمای ساختمان پوشیده شود و در هیچ منطقه ای از نما احتمال نفوذ آب وجود نداشته باشد. همچنین باید توجه کنید که عایق کاری نما ساختمان در صورت ناکار آمدی و اجرای نا درت و غیر اصولی، می‌ تواند باعث آسیب به ساختمان و سلامتی ساکنین و ظاهر ان شود. به همین دلیل بهتر است که این کار توسط کارشناسان مجرب و متخصص انجام شود.

مزایای آب بندی نما

آب بندی کردن و عایق کاری نما برای هر ساختمانی در هر متراژی جزو واجبات است. زیرا آب بندی نمای ساختمان علاوه بر افزایش مقاومت و طول عمر مصالح ساختمانی نمای ساختمان، مزایای بی شمار دیگری نیز دارد که در ادامه مطلب آن ها را بیان می کنیم.

  • عایق سرما و گرما برای ساختمان
  • جلوگیری از نفوذ رطوبت آب در بارش باران برف
  • جلوگیری از ایجاد شوره روی سطح نما
  • افزایش بسیار زیاد طول عمر نما
  • کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری نمای ساختمان ها
  • افزایش زیبایی ظاهری و جلوه مصالح در نمای ساختمان

آب بندی نمای کامپوزیت

آب بندی نمای کامپوزیت

در نما های کامپوزیتی از درز هایی که در آن قسمت ها لاستیک های مخصوص برای آب بندی نمای کامپوزیت کار کرد خود را از دست داده اند، نفوذ و نشت آب و رطوبت اتفاق می افتد. برای آب بندی نمای ساختمان کامپوزیت از چسب هایی از جنس پلی اورتان استفاده می شود. این چسب ها در برابر نفوذ آب و تابش نور خورشید بسیار مقاوم هستند. روش آب بندی نمای کامپوزیت نیز به این صورت است که در ابتدا نوار ها و لاستیک های خراب و آسیب دیده را حذف کرده و سپس بعد از تمیز کردن سطح کامپوزیت، از چسب های پلی اورتان برای پر کردن ان استفاده می کنند.

آب بندی نمای شیشه ای

آب بندی نمای شیشه ای

نما های شیشه ای در دو نوع تولید و استفاده می شوند. نوع اول نمای شیشه ای نوع فریم لس است که در آن آب بندی نمای شیشه شبیه به آب بندی نمای ساختمان کامپوزیتی انجام می شود. در این نوع آب بندی محل نفوذ رطوبت در شیشه را پیدا کنید. سپس نوع آسیب دیدگی مانند چسب کاری اشتباه یا ترک در شیشه را پیدا کرده و با ساتفاده از چسب های مخصوص آن قسمت را پر کنید.
یکی دیگر از انواع نما های شیشه ای قاب دارد که آب بندی نمای شیشه در ان نوع نما کمی سخت تر است. در این نوع آب بندی باید شیشه های نما و فریم ها به صورت کلی خارج می شوند. سپس با استفاده از مواد آب بندی نمای شیشه مخصوص آب بندی از درون نما انجام می شود. پس از آن شیشه ها را در داخل فریم قرار داده و با استفاده از مواد و چسب های مخصوص این کار به فریم چسبیده و متصل می شود. در پایان نیز لبه های شیشه را با استفاده از مواد آب بندی می پوشانند تا میزان نفوذ پذیری نما تا حد بسیار زیادی کاهش یابد.

آب بندی نمای سیمانی و سنگی

برای آب بندی نمای سیمانی نیز می‌توان از چندین روش استفاده کرد. یکی از روش‌ های رایج مورد استفاده برای آب بندی نمای سیمان استفاده از ماده سیلان است. این ماده با ترکیب با سطح نمای سیمانی یک واکنش شیمیایی با آن داده و باعث افزایش مقاومت آن در برابر رطوبت و نفوذ آب می‌شود. برای استفاده از سیلان ابتدا سطح نمای سیمانی باید کاملا تمیز و خشک شود. سپس ماده آب بندی روی سطح نما اسپری می‌شود و به مدت حداقل 24 ساعت زمان باید بگذرد تا خشک شود. پس از آن یک لایه دیگر از ماده آب بندی بر روی سطح نما زده می شود تا کارایی آن افزایش یابد.
برای آب بندی نمای آجر یا آب بندی نمای سنگ می‌توان از روش‌ های مختلفی استفاده کرد. یکی از روش ‌های رایج آب بندی نما ساختمان در این جنس ها، استفاده از ماده آب بندی سیلیکونی است. این ماده با ترکیب با سطح نمای آجری یا سنگی واکنش شیمیایی می دهد و باعث افزایش مقاومت نما تا حد بسیار زیادی در برابر رطوبت می‌شود. برای استفاده از این ماده نیز مانند نما سیمانی ماده روی سطح نما قرار گرفته و بعد از 24 ساعت دوبراهیک لایه سیلیکون روی آن قرار داده می شود. در صورتی که نمای آجری یا سنگی درز و ترک داشته باشد می‌توان از ماده آب بندی پلی‌یورتانی برای عایق کاری ان ها استفاده کرد. این ماده با استفاده از مهره‌، درز های نمای سنگی یا آجری را پر می کند و باعث آب بندی آن‌ ها می ‌شود. قبل از استفاده از این ماده باید درز های نما خشک و تمیز شوند و پلی‌یورتان با استفاده از ابزار مناسب برای پر کردن درز های نما استفاده شود.

آب بندی نمای آجری

یکی از مشکلات مربوط با نما های آجری، نفوذ آب در درز های آن است. برای آب بندی نمای آجر می ‌توان از روش‌ های مختلفی استفاده کرد. یکی از بهترین روش ها، استفاده از لایه ‌های آب‌بندی مخصوص است که بر روی سطح نما قرار می‌گیرد. این لایه‌ های آب ‌بندی معمولاً شامل پوشش‌ های بیتومینی و چرمی، فیلم ‌های پلیمری و لایه‌ های رزینی هستند. همچنین، یکی از روش‌های دیگر آب‌بندی نمای آجر استفاده از مواد آب ‌گریز است. این مواد معمولاً شامل سیلیکون‌ های آب‌ گریز و هیدروفوبیک هستند که روی سطح نما پاشیده می شوند. در این روش قبل از استفاده از مواد آب‌ گریز سطح نمای آجری باید تمیز و خشک باشد.
به طور کلی برای انتخاب روش آب بندی مناسب برای نمای ساختمان های مختلف باید به عواملی مانند نوع نما، شرایط محیطی و همچنین بودجه مورد نظر مشتری توجه کرد. همچنین باید به یاد داشت که آب بندی صحیح نمای ساختمان، می‌تواند در کاهش هزینه‌ های تعمیر و نگهداری نما تاثیر زیادی بگذارد و از میزان آن بکاهد.

اجرای عایق کاری نمای ساختمان

عایق کاری استخر

اجرای انواع روش های آب بندی نمای ساختمان با هر نوع متریالی، باید توسط افراد حرفه ای وکار بلد انجام شود تا نمای ساختمان غیر قابل نفوذ و با دوام باشد. توجه کنید که بهره بردن از روش های نا مناسب برای عایق کاری نما ساختمان می تواند آسیب های جبران ناپذیری به نمای بیرونی و ذاخلی ساختمان شما بزند. یکی از بهترین و حرفه ای ترین شرکت های اجرایی انواع روش های آب بندی نمای ساختمان مجموعه گل چمن آریا است که در کیفیت بسیار بالا و قیمت مناسب و مقرون به صرفه اجرای عایق کاری نمای ساختمان ها را انجام می دهد. همچنین این مجموعه خدماتی مانند آبنما، مه پاش، فضای سبز، استخر و جکوزی، روف گاردن، محوطه سازی و … را در بهترین و بالا ترین کیفیت موجود در ایران انجام می دهد.