سم پاشی منازل و ساختمان - اجرای سم پاشی

برای اطلاع از قیمت هزینه سمپاشی منزل با ما تماس بگیرید

هر فردی هنگام سفارش خدمات سم پاشی، دغدغه هزینه سمپاشی را دارد. اخیرا به دلیل افزایش جمعیت و در پی آن افزایش فاضلاب و از بین رفتن مسیل ها، حضور حشرات و حیوانات موذی افزایش چشم گیری داشته است. برای هر فردی دیدن سوسک یا موش در خانه مانند آشپزخانه یا اتاق خواب، ترسناک و چندش آور است و به یک معضل بزرگ تبدیل شده است. همچنین یکی دیگر از دغدغه های بزرگ کشاورزان و باغداران، سمپاشی محصولات کشاورزی است که آفات را از بین ببرد. با سم پاشی باغ محصولات سالم تری رشد می کنند و خسارت های آسیب وارد شده به محصولات نیز از بین می رود.
اجرای سم پاشی در دوره های مشخص برای هر ساختمانی جزو واجبات است که از ورود و نفوذ حشرات و … پیشگیری کند. اگر شما هم درگیر آفت محصولات کشاورزی، گیاهان خانگی و آپارتمانی یا درگیر مزاحمت های حیوانات و حشرات موذی هستید، تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید تا علاوه بر بیان نکاتی درباره هزینه سمپاشی ، مراحل سم پاشی باغچه را به طور کامل بیان کنیم. همچنین در این مطلب کلیه نکات مربوط به سم پاشی آفات، حشرات و … در ساختمان ها و فضا های سبز را معرفی می کنیم.

استعلام هزینه سم پاشی منازل

در صورت هر گونه سوال در مورد نحوه اجرا و هزینه سمپاشی ساختمان میتوانید با کارشناسان شرکت گل چمن آریا تماس حاصل نمائید.

تلفن تماس

هزینه سم پاشی منزل

به یاد داشته باشید که همه فضا ها نیاز به اجرای سم پاشی دارند. زیرا بسیاری از حشرات و آفات را نمی توان با چشم تشخیص داد و امکان آسیب رساندن به مواد غذایی، محصولات یا انسان ها توسط آن ها وجود دارد. همانطور که گفتیم هزینه سمپاشی منزل یا باغ برای بسیار از افراد سوال شده است. به صورت کلی نمی توان یک قیمت مشخص و ثابت برای قیمت این خدمات بیان کرد. زیرا برخی عوامل وجود دارند که باعث ایجاد نوسان در هزینه سمپاشی ساختمان ، باغ و … می شوند. به دلیل رشد حیوانات و حشرات موذی و آفات کشاورزی، شرکت های بسیاری برای اجرای خدمات سم پاشی به وجود آمده اند. به همین علت هر شرکت، هزینه سم پاشی مجزایی برای خدماتش بیان می کند. برخی دیگر از مهم ترین عوامل تاثیر گذار روی هزینه سمپاشی باغ ، خانه و … را نیز در ادامه مطلب بیان می کنیم.

متراژ و نوع فضا

 

از آن جایی که همه مکان ها نیاز به اجرای سم پاشی به صورت اصولی دارند، هزینه سم پاشی برای هر فضایی متفاوت است. ساختمان هایی مانند هتل ها، بیمارستان ها، مدارس، منازل شخصی، رستوران ها، خوابگاه ها و … حتما باید در دوره های مشخص بسته به نیاز و شدت آسیب، سم پاشی شوند. هزینه سم پاشی هر کدام از این فضا ها با توجه به متراژ و نوع آن ها متفاوت اعلام می شود. همچنین سم پاشی خانه های حیاط دار یا فضا هایی با متراژ بالا، بیشتر محاسبه خواهد شد.

نوع حشره و آفت

 

بدیهی است که نوع حیوان و حشره موذی که دچار آسیب به مکان مورد نظر شده است، به صورت کاملا مستقیم بر هزینه سمپاشی منازل یا فضا های دیگر تاثیر دارد. از آن جایی که بعضی از حشرات نسبت به سم های معمولی مقاوم هستند، نمی توان قیمت ثابتی برای همه نوع سم پاشی بیان کرد. به عنوان مثال هزینه سمپاشی سوسک با هزینه سمپاشی ساس تفاوت دارد. برای تعیین نوع سم مورد نیاز باید افراد متخصص در این حوزه تصمیم گیری کنند تا بتوان در کمترین زمان، این آفات را کاملا از بین برد و از ایجاد آسیب های بیشتر جلوگیری کرد. همچنین توجه کنید که اگر انتخاب سم توسط افراد متخصص و به صورت اصولی انجام نشود، امکان آسیب به سلامت افراد وجود دارد. برخی حشرات نیاز به استفاده از سموم بسیار قوی دارند که طبیعتا هزینه سم پاشی بیشتری نیز برای انجام آن نیاز است.

موقعیت جغرافیایی

 

یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار روی قیمت سمپاشی باغ یا خانه، موقعیت جغرافیایی آن است. به صورتی که برخی فضا ها فاصله بیشتری با شهر دارند و با طی مسافت، قیمت خدمات سم پاشی نیز افزایش خواهد یافت. در این موارد بهتر است که با شرکت های معتبر و تخصصی در این زمینه همکاری کنید. زیرا این گونه شرکت ها اغلب مشتریانی دارند که سفارش خدمات خود را از محدوده و خارج از شهر اعلام می کنند و به همین دلیل هزینه سم پاشی مناسب تری دریافت خواهند کرد.

یکی از معتبر ترین و بهترین شرکت های شناخته شده در حوزه خدمات سم پاشی درختان، سم پاشی گیاهان آپارتمانی، خدمات سمپاشی درختان میوه، سمپاشی باغات و … مجموعه گل چمن آریا است که با بهترین قیمت و بالا ترین کیفیت، تمامی خدمات خود را زیر نظر کارشناسان و متخصصین در حوزه شناخت آفات و انواع سم ها ارائه می کند. برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات کامل درباره انواع خدمات سم پاشی و هزینه سم پاشی برای هر نوع فضایی، می توانید با شماره تلفن 09121906282 تماس حاصل فرمایید.

نوع قیمت (تومان)
اجرای فضای سبز بستگی به نوع طرح متری 1,000,000 به بالا
سم پاشی بسته به نوع و مسافت از 800,000 به بالا
باغبانی از 800,000 به بالا
محوطه سازی باغ میوه متری 800,000 به بالا
طراحی باغ رستوران از 3,000,000 به بالا
محوطه سازی ویلا متری از 700,000 به بالا

برای استعلام دقیق قیمت میتوانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

مراحل اجرای سم پاشی منزل و ساختمان توسط شرکت گل چمن آریا

انتخاب طرح

در مرحله ابتدایی کارفرما از میان طرح های موجود طرحی را انتخاب کرده و برای شرکت ارسال میکند.

بازدید از محل

بعد از انتخاب طرح مهندسین شرکت برای بازدید از محل و برآورد قیمت به محل ساخت مراجعه میکنند.

اجرا و ساخت

پس از خرید تجهیزات و انتقال ابزارآلات به محل، پروژه طبق زمان مشخص شده تکمیل میشود.

سمپاشی آفات گیاهان آپارتمانی

سم پاشی گل های آپارتمانی

همه گیاهان آپارتمانی در معرض خطر حمله و اسیب آفات و حشرات هستند. حضور گیاهان در خانه و محیط اطراف، باعث ایجاد حس شادابی و آرامش می شود. ولی با هجوم آفت ها به گیاهان، سلامت آن ها از بین می رود. در این مواقع باید برای مبارزه با این مشکل، سمپاشی آفات گیاهان آپارتمانی را انجام داد. آفت هایی که این گیاهان را درگیر می کنند شامل شپشک، کنه، قارچ، حلزون، پشه های قارچی، شته و … هستند. ولی توجه کنید که سم پاشی گیاهان آپارتمانی اگر توسط افراد نا بلد انجام شود، می تواند به طور کامل گیاه را از بین ببرد و بهتر است تا از افراد متخصص و حرفه ای فعال در این زمینه کمک بگیرید.

خدمات سمپاشی درختان میوه

خدمات سمپاشی درختان میوه

سمپاشی باغات میوه برای پیشگیری یا از بین بردن آفت های درختان و میوه ها انجام می شود. هجوم آفات به درختان میوه و باغ های میوه، باعث از بین رفتن کل محصولات و سرمایه می شود. به همین دلیل باید خدمات سمپاشی باغ میوه را به درستی و در زمانی درست انجام داد. از ان جایی که سم های مورد استفاده برای سمپاشی درختان میوه، قوی و بسیار خطرناک هستند، حتما باید این خدمات توسط افراد متخصص انجام شود تا باعث ایجاد مسمومیت های شدید و آسیب به افراد نشود. همچنین در سم پاشی باغ میوه، سم مورد استفاده برای هر میوه ای متفاوت است و اگر به درستی انتخاب نشود، باعث از بین رفتن درخت میوه خواهد شد.

مشاوره رایگان سم پاشی منزل

شرکت گل چمن آریا با بیش از یک دهه فعالیت حرفه ای آماده همکاری با مهندسین، موسسات ، شرکت ها و مراکز اداری جهت سم پاشی منزل و ساختمان میباشد. کیفیت در اجرا رکن اصلی  شرکت گل چمن آریا است.

وکتور سم پاشی

سم پاشی فضای سبز

سمپاشی باغات

وجود بیماری ها، آفت ها و علف های هرز می تواند به طور کامل باعق از بین رفتن و نابود شدن گیاهان و فضای سبز در هر مکانی شود. سم پاشی فضای سبز برای پیشگیری از بروز این مشکلات و نگهداری کردن از سلامت گیاهان فضای سبز، یک امر ضروری است. سم پاشی فضای سبز باید به صورت دوره ای و توسط افراد حرفه ای برای از بین بردن حشرات، بیماری های گیاهان و آفت ها انجام شود تا سلامت و زیبایی فضای سبز حفط شود و آسیبی به گیاهان نرسد. همچنین به دلیل وجود تنوع در نوع گیاهان موجود در هر فضای سبز، اجرای خدمات سم پاشی درختان و گیاهان باید طبق اصول و توسط افراد مجرب انجام شود که تمامی آفات و گیاهان را به طور کامل می شناسند.

سم پاشی ساس

سم پاشی ساس

همانطور که می دانید ساس ها حشراتی کوچک و ریز هستند که اکثرا در تختخواب وجود دارند و با مکیدن خون انسان، تغذیه می کنند. گزیده شدن توسط ساس ها باعث بروز بیماری های پوستی می شود و مخصوصا برای کودکان، خطرناک است. این حشرات اغلب با چشم و در حالت عادی قابل رویت نیستند. به همین دلیل نیاز است که اگر احساس خارش در هنگام خوابیدن دارید، حتما با مشاوران و کارشناسان حوزه سم پاشی مشورت کنید و خدمات سم پاشی را دریافت کنید تا هر چه زودتر از گسترش این حشرات موذی و آسیب های ناشی از آن، جلوگیری کنید. هزینه سمپاشی ساس نیز بسته به میزان گسترش ان ها و اندازه فضای مد نظر متفاوت است.

سم پاشی سوسک

سوسک ها با مواد آلوده بسیاری مانند فاضلاب به صورت مستقیم در تماس هستند. از طرفی پس از ورود به خانه، به صورت گسترده در مکان هایی مانند انبار، حمام، سرویس بهداشتی، آشپرخانه و … رشد و حرکت می کنند که باعث بروز بیماری ها و آلودگی های بسیاری برای افراد خانه می شوند و به راحتی بیماری های مختلف خطرناکی را به انسان مخصوصا کودکان، منتقل می کنند. پس جلوگیری از رشد و تکثیر آن ها یک امر ضروری است. به دلیل افزایش سوسک ها، هر خانه ای نیاز به انجام یک دوره سم پاشی سوسک دارد تا حتی از ورود آن ها به محیط پیشگیری شود. سوسک ها موجوداتی بسیار مقاوم هستند. به همین دلیل باید از سم های مخصوص و قوی برای از بین بردن آن ها استفاده کرد و خدمات سم پاشی نیز باید توسط افراد متخصص انجام شود. هزینه سمپاشی سوسک نیز بسته به میزان گسترش و ابعاد فضا، متفاوت است که مجموعه گل چمن اریا، در بهترین قیمت این خدمات را انجام می دهد.

سم پاشی ویلا

در اکثر موارد افراد به صورت دائم در ویلای خود حضور ندارند. زیرا ویلا یک مکان تفریحی محسوب می شود. از این رو موجودات موذی و حشرات مانور زیادی در این مکان ها می دهند و سریعا گسترش پیدا می کنند. حتی با استفاده از توری ها یا درز گیر ها نیز، حشرات و آفات در هر صورت به ویلا و باغ وارد شده و باعث آسیب به محصولات یا انسان ها می شوند. به همین دلیل بهترین راه حل برای جلوگیری از بیماری های گیاهان و انسان ها، انجام سم پاشی باغ و ویلا است. مجموعه گل چمن آریا با بهترین متد و بهره گرفتن از دانش روز، سم پاشی ویلا را در کمترین زمان و بهترین کیفیت انجام می دهد و ویلا را به طور کامل از هر گونه جانور و حشرات موذی، پاک می کند. یکی از بهترین ویژگی های شرکت گل چمن آریا است که برای سمپاشی باغات و ویلا ها، نیازی به جمع کردن لوازم و سایل خانه ندارید. زیرا این مجموعه از سم های بدون بو و بدون آسیب به وسایل برای سم پاشی ویلا استفاده می کند.

بهترین زمان برای سم پاشی

بهترین زمان برای سم پاشی

انجام خدمات سمپاشی درختان و گیاهان به صورت سالانه، می تواند باعث تقویت سلامت آن ها بشود. درخت های میوه ی سالم، بیشتر از باقی درختان نسبت به حشرات و آفت ها مقاوم هستند. هر گیاهی بسته به نوع، در زمان خاصی نیاز هسم پاشی دارد. همچنین سم پاشی خانه ها وساختمان ها نیز بهتر است در زمان هایی انجام شود که متخصص سم پاشی تعیین می کند تا بهترین نتیجه گیری را داشته باشد.

 • خدمات سمپاشی درختان میوه بهتر است در اواخر زمستان و اوایل بهار انجام شود. زیرا در این مواقع برگ های زیادی روی درخت وجود ندارد و سم کمتری نیزا است. به همین دلیل صرفه اقتصادی بالایی دارد. از طرفی سموم استفاده شده به کل درخت و شاخه و ساقه های آن می رسند و تاثیر بهتری روی تنه درخت می گذارند. همچنین یکی دیگر از دلایل انجام سمپاشی درختان میوه در زمستان این است که محصولی روی درخت وجود ندارد و میوه ها دچار مسمومیت نمی شوند. دقت کنید که سم پاشی درختان در زمانی که شکوفه ها باز شدند، باعث از بین رفتن گرده افشانی، آسیب به زنبور ها و در نتیجه کاهش بازدهی درختان و میوه ها خواهد شد.
 • یکی دیگر از دلایلی که اوایل فصل بهار به عنوان بهترین زمان برای سمپاشی محصولات کشاورزی و سمپاشی باغات میوه انتخاب شده است، رطوبت و باران است. برای سم پاشی باید روز هایی را انتخاب کنید که بارندگی وجود نداشته باشد زیرا سموم استفاده شده توسط باران از درخت شسته شده و به خاک وارد می شوند. به صورت کلی بهترین زمان برای سم پاشی درختان و میوه ها هنگامی است که آب و هوا خنک و بدون باران و خاک نیز نیمه مرطوب باشد.
 • از نظر دمایی نیز بهترین زمان برای انجام سم پاشی، در دمای بین 15 تا 30 درجه است. در هوای گرم تر و تابش شدید نور خورشید، قطره های سم موجود روی برگ و گیاهان، مانند ذره بین نور آفتاب را متمرکز می کنند و باعث سوختگی برگ ها می شوند. از طرفی وجود حرارت بالا باعث می شود تا سموم استفاده شده تبخیر شوند و اثر بخشی مناسبی نداشته باشند. همچنین در طوب روی بهترین زمان برای سم پاشی، بین ساعات 9 تا 10 صبح و 6 تا 7 بعد از ظهر است.
 • وجود رطوبت برای حرکت شیره در گیاه و تاثیر بهتر سم، نیاز است. به همین دلیل باید یک روز بعد از انجام سم پاشی، آبیاری درختان و گیاهان انجام شود. ولی از طرفی سم ها در رطوبت، از سریق سیستم آوندی وارد گیاه و درخت بشوند. این مشکل باعث کاهش عملکرد سم و ایجاد بیماری هایی مانند آنترانوز، لکه غربالی، سفیدک و … بشود. به همین دلیل برای انتخاب بهترین زمان سم پاشی حتما از شرکت های معتبر و تخصصی مانند گل چمن آریا کمک بگیرید تا آسیبی به گیاهان و محصولات شما وارد نشود.

مراحل سم پاشی

یکی از چالش های باغداران و کشاورزان، سم پاشی باغچه یا میوه ها است که باید در زمان درست و طبق مراحلی اصولی، برای از بین بردن و پیشگری از نفوذ آفات انجام شود. میوه ها و محصولات کشاورزی علاوه بر طعم لذیذ برای انسان ها، برای جانوران موذی و آفات نیز خوشمزه هستند. به همین دلیل حشرات و جانوران با از بین بردن و خوردن میوه ها و محصولات خسارت های زیادی به کشاورز و کار فرما وارد می کنند. به همین دلیل انجام درست و اصولی سم پاشی فضای سبز یا باغچه ها جزو الزامات است.
برای انجام اصولی سم پاشی و از بین بردن افات، باید از افراد مجرب کمک بگیرید که طی مراحل خاصی با ابزار های درست و به کار گیری سم های مناسب، در کمترین زمان بتوانند مشکلات و جانوران را از بین ببرند. ولی به صورت کلی برای انجام سم پاشی باید مراحل و نکات زیر رعایت شود:

 • شناخت و بررسی درست آفت، حیوان و حشره موذی
 • شناخت و بررسی کامل گیاه، درخت، میوه یا محیط ساختمان
 • تعیین زمان مناسب برای سم پاشی
 • تخلیه کردن محیط از افراد و وسایل بر حسب نیاز
 • استفاده از بازار مناسب
 • استفاده از آب با PH و EC مناسب
 • استفاده از سورفکتانت ها
 • انجام سم پاشی به صورت یکنواخت
 • آبیاری در صورت نیاز در روز های آتی
 • بررسی تاثیر سم بر روی گیاه

انواع سم ها

آفت کش ها و سموم تنوع زیادی دارند و به صورت کلی به دسته های جونده کش، کنه کش، حشره کش، علف کش، قارچ کش، پرنده کش، باکتری کش، جلبک کش، کرم کش، فنماتود کش، حلزون کش، ماهی کش و تعدیل کننده های رشد تقسیم می شوند. تقسیم بندی این سموم بر اساس نوع عملکرد، نوع آفت، میزان سمی بودن و نوع ماده شیمیایی ان ها صورت می گیرد.
سموم کشاورزی بیشترین استفاده را در بین انواع سموم در کشور دارند. این سموم به انواع فن پیروکسی میت، اکسی دایمتون متیل، اندوسولفان، دلتا مترین، سایپرمترین و … تقسیم می شوند که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند و تاثیرات خاصی نیز روی هر گیاه و محصول می گذارند.
سم پاشی جانوران موذی موجود در خانه ها و ساختمان ها نیز باید با سموم خاصی انجام شود که اغلب برای انسان ضرر داشته و نباید توسط افراد غیر حرفه ای، انجام پذیرد.

اجرای سم پاشی منزل و ساختمان

همانطور که گفتیم سم پاشی اصول و قواعدی دارد که هر کسی نباید ان ها را به صورت خود جوش انجام دهد. همچنین هر نوع آفت و حشره ای نیاز به یک سم مخصوص دارد. از طرفی رعایت کردن زمان در انجام سم پاشی بسیار مهم است. به همین دلیل بهترین راه حل این است که از ابتدا کلیه مراحل صفر تا صد انجام خدمات سم پاشی باغات، سم پاشی محصولات کشاورزی، سم پاشی گیاهان آپارتمانی، سم پاشی سوسک و … را به مجری های معبتر بسپرید.
یکی از بهترین و معتبر ترین شرکت های انجام کلیه خدمات سم پاشی در تمامی محیط ها، مجموعه گل چمن آریا است که با استفاده از سموم پیشرفته و ابزار های حرفه ای، تمامی آفت ها و حشرات موذی را در کمترین زمان از بین می برد. همچنین این مجموعه با چندین دهه سابقه، علاوه بر اجرای خدمات سم پاشی با هزینه سم پاشی مناسب، خدمات دیگری مانند ساخت روف گاردن، دیوار سبز، مه پاش، استخر و سونا، جکوزی، محوطه سازی، فایبر گلس و … را نیز در کیفیت بالا و قیمت مقرون به صرفه انجام می دهد.