طراحی محوطه باغ میوه + جدیدترین طرح ها

برای اطلاع از هزینه محوطه سازی باغ میوه با ما تماس بگیرید

امروزه محوطه سازی باغ بسیار پر طرفدار و پر کاربرد شده است. زیرا هر فردی پس از ساخت ویلا به فکر محوطه سازی باغ ویلا نیز می افتد. همچنین اجرای محوطه سازی باغ در افزایش زیبایی و ارامش محیط نیز نقش چشم گیری دارد. با طراحی باغ توسط افراد مجرب و حرفه ای، به یک فضای مدرن و شیک دست خواهید یافت که برای دورهمی، مهمانی، کسب آرامش و گذران اوقات فراغت بسیار مناسب خواهد بود. همچنین محوطه سازی باغ میوه علاوه بر زیبایی، باعث افزایش عملکرد خاک و باغ می شود و محصولات بیشتری نیز رشد خواهند کرد. بسیاری از افراد به دنبال محوطه سازی باغ با کمترین هزینه ولی زیبا ترین طراحی هستند. در این مطلب بهترین مجری محوطه سازی باغ میوه را معرفی خواهیم کرد. همچنین عوامل تاثیر گذار روی هزینه محوطه سازی باغ را به علاوه انواع المان ها و روش های محوطه سازی معرفی می کنیم.

استعلام هزینه محوطه سازی باغ

در صورت هر گونه سوال در مورد نحوه اجرا، طرح ها و هزینه محوطه سازی باغ میوه میتوانید با کارشناسان شرکت گل چمن آریا تماس حاصل نمائید.

تلفن تماس

هزینه محوطه سازی باغ

قیمت طراحی باغ میوه

قیمت محوطه سازی باغ به عوامل بسیاری بستگی دارد. به همین دلیل نمی توان یک قیمت ثابت و مشخص برای آن بیان کرد. همچنین شرکت های بسیاری اقدام به طراحی محوطه باغ میوه کرده اند. به همین دلیل هر شرکت مبلغ مورد نظر خود را برای قیمت محوطه سازی باغ ویلا بیان می کند و باعث نوسان در آن می شود.

  • یکی از عوامل تاثیر گذار روی هزینه محوطه سازی باغ مساحت و ابعاد محیط است. به این صورت که هر چه مساحت یک باغ کوچک تر باشد، قیمت محوطه سازی باغ ویلا نیز کمتر می شود. به عنوان مثال قیمت طراحی باغ میوه 2000 متری با هزینه طراحی محوطه باغ 500 متری تفاوت زیادی دارد.
  • نوع طراحی نیز روی هزینه محوطه سازی باغ تاثیر می گذارد. به این صورت که پس از بازدید از فضای مد نظر، برآورد میزان هزینه مورد نیاز برای محوطه سازی باغ انجام شده و طراحان فضای سبز پس از بازدید، قیمت هر متر مربع محوطه سازی ویلا را تعیین می کنند.
  • تعداد و نوع گل ها و گیاهان مورد استفاده نیز روی قیمت محوطه سازی باغ ویلا تاثیر می گذارند. اصلی ترین و هزینه ای که افراد برای طراحی محوطه سازی پرداخت می کنند، مربوط به نوع و تعداد درختان و گیاهان موجود در باغ است. انتخاب گیاهان باید بر اساس نوع ساختمان، نوع طراحی، نوع خاک و … انجام شود.
  • نوع متریال مورد استفاده و کیفیت ان نیز روی هزینه محوطه سازی باغ تاثیر زیادی می گذارد. بدیهی است که هرچه کیفیت متریال مورد استفاده بالا تر باشد، قیمت نیز بیشتر می شود.
  • نوع و تعداد المان ها و تجهیزاتی که برای طراحی و اجرای محوطه سازی ویلا انتخاب می کنید نیز روی قیمت نهایی تاثیر می گذارد. در ادامه مطلب المان های مورد استفاده در محوطه‌سازی باغ را بیان خواهیم کرد.
نوع قیمت (تومان)
اجرای فضای سبز بستگی به نوع طرح متری 1,000,000 به بالا
سم پاشی بسته به نوع و مسافت از 800,000 به بالا
باغبانی از 800,000 به بالا
محوطه سازی باغ میوه متری 800,000 به بالا
طراحی باغ رستوران از 3,000,000 به بالا
محوطه سازی ویلا متری از 700,000 به بالا

برای استعلام دقیق قیمت میتوانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

مراحل اجرای محوطه سازی باغ میوه توسط شرکت گل چمن آریا

انتخاب طرح

در مرحله ابتدایی کارفرما از میان طرح های موجود طرحی را انتخاب کرده و برای شرکت ارسال میکند.

بازدید از محل

بعد از انتخاب طرح مهندسین شرکت برای بازدید از محل و برآورد قیمت به محل ساخت مراجعه میکنند.

اجرا و ساخت

پس از خرید تجهیزات و انتقال ابزارآلات به محل، پروژه طبق زمان مشخص شده تکمیل میشود.

المان های مورد استفاده در محوطه سازی باغ میوه

هرگونه محوطه سازی باغ ساده یا مدرن و پر از جزئیات، نیاز به اجرای برخی المان ها دارد تا کاربردی تر شود و زیبایی ظاهری بیشتری پیدا کند. المان های زیادی برای طراحی محوطه باغ میوه به کار برده می شوند. ولی در ادامه مهم ترین و رایج ترین نواع آن ها را بیان خواهیم کرد.

مدلهای استخر باغی استخر باغی زیبا طراحی استخر باغ

استخر

انواع استخر ها را در طراحی های مختلف و ابعاد متفاوت می توان در محوطه سازي طراحی باغ میوه کوچک یا بزرگ پیاده سازی کرد. ساخت استخر در باغ علاوه بر زیبایی، خاصیت درمانی نیز دارد.

دیوار سبز در باغ

دیوار سبز

ساخت دیوار سبز در طراحی باغ باعث ایجاد یک نقطه کانونی زیبا در باغ می شود و می توان آن را با گیاهان مختلف، پیاده سازی کرد.

آلاچیق و پرگولا

این سازه ها از زمان های قدیم وجود داشته اند و بسیار کاربردی و زیبا هستند. ساخت آلاچیق در باغ به عنوان یک رکن اساسی در طراحی باغ میوه به شمار می رود.

آبنما

ساخت آبنمای باغی باعث ایجاد یک فضای دلنشین و زیبا در باغ و ویلا می شود. هزینه ساخت آبنما نیز گران نیست و افراد می توانند از انواع آماده نیز استفاده کنند.

ساخت باربیکیو در باغ

باربیکیو

ساخت باربیکیو در طراحی محوطه ویلا مدرن یا طراحی باغ میوه ایرانی باعث می شود در مهمانی ها استفاده های زیادی از آن بکنید و یک سازه دائمی داشته باشید.

گیاهان

انتخاب گیاه در طراحی محوطه باغی بسیار حائز اهمیت است. به این دلیل که انتخاب درختان و گیاهان باید طبق شرایط آب و هوایی و جغرافیایی منطقه انجام شود تا گیاهان طول عمر و رشد بالایی داشته باشند. در طراحی محوطه باغ و ویلا ایرانی یا مدرن، از گیاهان رونده استفاده های زیادی می شود. همچنین می توانید از گیاهان با رنگ های مختلف استفاده کنید که زیبای و هارمونی خاصی به فضای باغ خود ببخشید.

مشاوره رایگان طراحی و محوطه سازی باغ میوه

شرکت گل چمن آریا با بیش از یک دهه فعالیت حرفه ای آماده همکاری با مهندسین، موسسات ، شرکت ها و مراکز اداری جهت اجرای فضای سبز، محوطه سازی و باغبانی میباشد. کیفیت در اجرا رکن اصلی  شرکت گل چمن آریا است.

نکاتی برای طراحی باغ میوه

  • محوطه سازی باغ میوه با هدف بهره وری از محصولات و رسیدن به بیشترین حد باروری خاک در باغ انجام می شود. به همین دلیل نباید در طراحی باغ میوه فضای پرتی داشته باشیم. به صورت کلی قبل از اجرای محوطه سازی باغ باید هدف از احداث آن را مشخص کرد. زیرا طراحی باغ میوه با محوطه سازی باغ سنتی یا طراحی محوطه باغ تالار تفاوت دارد.
  • نکته بعدی در طراحی باغ میوه توجه به شرایط جغرافیایی و اقلیمی منطقه است. نوع هر خاک در هر منطقه تعیین کننده نوع طراحی و محوطه سازی باغ میوه است. به طور مثال در همه نقاط کشور نمی توان انگور یا پسته به عمل آورد و قبل از اجرا، باید مطالعه و تحقیق کرد.
  • مورد بعدی در طراحی باغ میوه این است که به مساحت توجه زیادی باید کرد. به طور معمول برای باغ های زیر 2 هکتار که به هدف کاشت و فروش میوه ها طراحی باغ میوه را انجام می دهند، طراحی احداث باغ میوه انجام نمی شود. زیرا صرفه اقتصادی ندارد. ولی اگر کار فرما قصد استفاده شخصی از محصولات خود را داشته باشد و قصد فروش نداشته باشد، می توان این کار را بسته به نیاز و سلیقه مشتری و نوع خاک انجام داد.
  • تعداد و نوع درختان برای استفاده در باغ های میوه باید بعد از بررسی و مطالعه کامل درباره خاک منطقه مشخص شود. زیرا در خاک های ضعیف، نمی توان درختان قوی و حاصل خیز به عمل آورد.
  • یکی دیگر از نکات طراحی باغ میوه ایرانی یا مدرن این است که فاصله کشت در بین درختان باید متناسب باشد و رعایت شود تا بتوان آفات را کنترل کرد و فعالیت های باغداری را به راحتی انجام داد. اگر درختان میوه را بسیار نزدیک به یکدیگر بکارید، آفتاب به سختی به آن ها می رسد و قسمتی از پتانسیل باغ از بین می رود.

محوطه سازی باغ با کمترین هزینه

بسیاری از افراد علاقه مند به داشتن باغ و ویلا های زیبا و تاثیر گذار هستند. ولی درباره هزینه محوطه سازی باغ دغدغه زیادی دارند و به دنبال محوطه سازی باغ با کمترین هزینه هستند. بهترین راه برای ساخت باغ زیبا و کاربردی، سپردن پروژه به تیم حرفه ای گل چمن آریا است که صفر تا صد تحقیق، طراحی و اجرای جدیدترین محوطه سازی باغ را طبق سلیقه مشتری و پتانسیل منطقه انجام می دهد. وجه تمایز مجموعه بزرگ گل چمن آریا سابقه کاری بالا و قیمت مناسب خدماتش است که این شرکت را نسبت به سایر رقبا، بسیار برتر و معروف تر ساخته است.

انواع محوطه سازی باغ ویلا

محوطه سازی باغ ویلا در انواع و مدل های مختلف طبق سفارش و نیاز مشتری انجام می شود. رایج ترین مدل های محوطه سازی باغ عبارتند از:

محوطه سازی باغ ایرانی

بسیاری از افراد به دنبال طراحی و ساخت محوطه سازی باغ ایرانی هستند که نشان دهنده فرهنگ ایرانی است و زیبایی و آرامش بسیار زیادی دارد.

محوطه سازی باغ ساده

محوطه سازی باغ ساده

محوطه سازی باغ ساده بیشتر در طراحی محوطه باغ میوه نجام می شود که فرد به دنبال کاشت و برداشت محصول است و استفاده دیگری از باغ و ویلا انجام نمی دهد.

محوطه سازی باغ سنتی

محوطه سازی باغ سنتی

یکی از زیبا ترین و خاص ترین محوطه سازی ها، طراحی محوطه باغ سنتی است که بیشتر برای ویلا ها یا رستوران های سنتی انجام می شود.

محوطه سازی باغ شیب دار

محوطه سازی باغ شیب دار

طراحی و ساخت محوطه سازی باغ شیب دار کاری حساس و تخصصی است و باید زیر نظر افراد متخصص انجام شود تا خاک بیشترین بهره وری را داشته باشد و جریان حرکت آب نیز به مشکل نخورد. در طراحی و محوطه سازی باغ شیب دار می توان از دیزاین های پلکانی کمک گرفت.

طراحی محوطه باغ تالار

طراحی محوطه باغ تالار

یکی از پر طرفدارترین انواع محوطه سازی باغ، طراحی محوطه باغ تالار است که در سبک های مختلف اجرا می شود. این کار باید توسط شرکت های معتبر و خلاق انجام شود. زیرا بدیهی است که هر چه تالار محوطه سازی زیباتری داشته باشد، مشتریان بیشتری نیز خواهد داشت. در طراحی محوطه باغ تالار باید به چیدمان، نور پردازی، انتخاب رنگ ها، آرایش گیاهان، کفپوش ها و … دقت زیادی کرد.

طراحی محوطه ویلا مدرن

امروزه رایج ترین نوع محوطه سازی و دیزاین باغ، طراحی محوطه ویلا مدرن است که طرفداران زیادی دارد. طراحی مدرن نیز با المان های مختلف و در سبک های مختلف قابل اجرا است.

طراحی محوطه ویلا کوچک

بسیاری از افراد تصور می کنند که به دلیل داشتن باغ های کوچک، نمی توانند محوطه سازی زیبا و کاربردی انجام دهند. ولی شرکت گل چمن اریا با افتخار انواع طراحی محوطه ویلا کوچک را در سبک های مختلف انجام می دهد.

طراحی باغ میوه کوچک

همان طور که گفتیم طراحی محوطه باغ میوه در ابعاد مختلف مانند طراحی باغ میوه ۵۰۰ متری تا طراحی باغ میوه 2000 متری انجام می شود. بیشتر طراحی باغ میوه کوچک برای برداشت میوه به صورت شخصی انجام می پذیرد. زیرا طراحی احداث باغ میوه برای ابعاد کوچک و برای فروش، صرفه اقتصادی ندارد و باعث زیان به کار فرما می شود. یک نکته مهم در طراحی باغ میوه کوچک توجه به فاصله و تراکم درختان است که نور به اندازه کافی به ن ها برسد همچنین نوع خاک و شرایط آب و هوایی را نیز باید بررسی کنید تا بهترین درختان و نهال ها بتوانید مناسب با شرایط منطقه، کاشته و محصولات با کیفیت را برداشت کنید.

طراحی باغ میوه ایرانی

در طراحی محوطه باغ و ویلا ایرانی می توان با توجه به بودجه کارفرما، فضایی زیبا و ایرانی را علاوه بر کاشت درختان میوه انجام داد. در دیزاین های ایرانی می توانید از المان هایی مانند چوب، طاق های زیبا، گل کاری های ایرانی، حوض های کوچک و … بهره ببرید و طراحی باغ میوه ایرانی را به بهترین شکل ممکن انجام دهید. انتخاب نوع و سبک محوطه سازی کاملا به سلیقه مشتری بستگی دارد. مجموعه گل چمن اریا با سال ها تجربه، توانسته زیباترین محوطه سازی ها را با توجه به نیاز کاربر انجام دهد. یکی از خدمات ویژه این مجموعه ساخت و طراحی باغ میوه ایرانی است که به بهترین شکل و در هر ابعادی، می تواند آن را در کمترین زمان و مناسب ترین قیمت انجام دهد.

محوطه سازی باغ میوه

همانطور که گفتیم یکی از معتبر ترین و بهترین شرکت های فعال در زمینه طراحی و پیاده سازی انواع محوطه سازی در ایران، مجموعه بزرگ گل چمن آریا است که به دلیل کیفیت بالا و قیمت مناسب خدمات، طرفداران بسیاری را به خود جذب کرده است.
این مجموعه با بهره گیری از تیم خلاق و جوان، بهترین طراحی و محوطه سازی باغ و ویلا را انجام داده و با قیمتی مقرون به صرفه و استفاده از متریال درجه یک، پروژه را به مشتری تحویل می دهد. همچنین شرکت گل چمن آریا خدمات دیگری مانند طراحی و ساخت آبنما، دیوار سبز، استخر، سونا و جکوزی، روف گاردن، الاچیق و پرگولا، مه پاش، فایبر گلاس و … را در کیفیت بسیار بالا انجام می دهد.