آلاچیق روف گاردن

طراحی و ساخت آلاچیق روف گاردن یکی از گزینه های جدید و بکری است که طی چند سال اخیر در ساختمان ها اجرا می‌شود. اگر میخواهید آرامش طبیعت را در منزل خود برقرار سازید، می تواند روف گاردن یکی از گزینه های بسیار جذاب و کاربردی برای شما باشد. آلاچیق پشت بام یکی از ایده های زیبا و منحصر به فردی است که استفاده از آن بسیار شایع شده است.

برای ساخت آلاچیق بر روی پشت بام از متریال های مختلفی نظیر چوب، سنگ، شیشه و سیمان استفاده می شود که پیشنهاد می‌شود آلاچیقی را انتخاب کنید که از کیفیت خوبی برخوردار باشد و صرفا به خاطر قیمت پایین تر، الاچیق بی کیفیتی خریداری نکنید. علاوه بر این انتخاب متریال مورد استفاده در ساخت آلاچیق بر روی پشت بام، به محیط و منطقه ای که قصد اجرای آلاچیق را دارید بستگی دارد. آلاچیق چوبی و آلاچیق سیمانی و آلاچیق فلزی از انواع مدل های پرطرفدار آلاچیق می باشند که میتوان بر روی پشت بام خود اجرا کنید.

آلاچیق روف گاردن

طراحی و ساخت آلاچیق در روف گاردن

جهت پشتیبانی سفارش آلاجیق روی پشت به همراه نصب و اجرا توسط تیم تخصصی گل چمن آریا با ما تماس بگیرید.

نمونه کار آلاچیق پشت بام

شما عزیزان چند نمونه از پروژه‌ های اجرا شده آلاچیق روف گاردن که توسط تیم گل چمن آریا اجرا شده است را مشاهده می‌کنید:

طراحی آلاچیق روف گاردن

شاید طراحی آلاچیق روی پشت بام به نظر ساده باشد اما نیاز است که در اجرای نکات مهمی را رعایت کنید زیرا این سازه بر روی پشت بام ساخته می‌شود و هر گونه خطا در اجرای آن ضرر و زیان فراوانی به همراه دارد. به همین خاطر ضروری است که برای اجرای آلاچیق روف گاردن از کمک افراد مجرب و حرفه ای استفاده کنید.
هنگامی که قصد ساخت آلاچیق روف گاردن را داریم، با موارد زیادی روبرو می‌شویم که این موارد بخشی از وسایل مورد نیاز برای اجرای روف گاردن می‌باشند. از موارد مختلف این وسایل می توان به آبنما، انواع گل و گیاه، مبلمان بیرونی آلاچیق روف گاردن اشاره کرد که در میان معماران و صاحب خانه ها از محبوبیت بالایی برخوردار است.
به سازه ای آلاچیق می‌گویند که با سقف بسته یا نیمه بسته و فضایی نیمه باز ساخته شده و بر روی ستون های جانبی اجرا می‌شود. یک آلاچیق با کیفیت خوب می‌تواند یک انتخاب بسیار عالی برای جذاب و دلنشین کردن بام سبز شما باشد.
استفاده از آلاچیق روف گاردن به همراه یک دیزاین زیبا باعث می‌شود هم روف گاردن خانه جذاب و دیدنی باشد و هم اینکه کاربرد بیشتری برای ساختمان داشته باشد.
در شرکت گل چمن آریا طراحی آلاچیق روی پشت بام با مناسب ترین هزینه و بهترین متریال انجام می شود و شما صاحب یک آلاچیق می شوید که در همه ی فصول سال کاربرد خود را دارد. آلاچیق روف گاردن در فصول بهار و تابستان به عنوان مانعی برای تابش مستقیم آفتاب است و در فصول پاییز و زمستان با برپایی آتش در وسط آلاچیق می توانید خود را گرم کنید.

آلاچیق مدرن پشت بام

انواع آلاچیق پشت بام

در صورتی که قصد ساخت آلاچیق بر روی پشت بام را دارید، می توانید انواع آلاچیق پشت بام را به صورت چوبی در طرح های مختلف، آلاچیق های فلزی روف گاردن در مدل های جدید و حتی از آلاچیق های سیمانی نیز استفاده کنید. این نوع آلاچیق ها را می توانید در سایز های متنوعی به صورت کوچک، متوسط و بزرگ مورد استفاده قرار دهید. با ساخت آلاچیق بر روی پشت بام می‌توانید سطح روی پشت بام ساختمان خود را به یک پارک بسیار زیبا و مجلل تبدیل کنید.
آلاچیق روف گاردن انواع متفاوتی دارد که در ادامه به بررسی انجام آلاچیق پشت بام میپردازیم.

آلاچیق شیشه‌ای روف گاردن

در آلاچیق شیشه ای روف گاردن، با یک اتاقک زیبا از جنس شیشه در فضایی دلنشین روبرو هستیم. عمده تجهیزات به کار رفته در این نوع آلاچیق از ترکیب شیشه است و طی چند سال اخیر طرفداران بسیاری را به خود جذب کرده است. همچنین آلاچیق شیشه ای در فصل زمستان، مکانی بسیار زیبا برای ارتباط گرفتن با طبیعت و تزریق حس آرامش است. نحوه‌ی بازو بسته کردن درب آلاچیق شیشه‌ای به دو صورت ریلی و یا شیشه آکاردئونی می‌باشد.
البته به علت تغییرات هوایی و تابش مستقیم نور آفتاب پیشنهاد می‎شود از این نوع آلاچیق بر روی پشت بام استفاده نشود.

آلاچیق شیشه ای روف گاردن

آلاچیق چوبی روی پشت بام

آلاچیق چوبی از چهارضلعی‌هایی با چندین پایه، ستون چوبی و یک سقف شیبدار ساخته می‌شود. اطراف آلاچیق چوبی باز بوده و یا از مقداری نرده چوبی استفاده شده است. این نوع آلاچیق‌ها از چوب‌های جنگلی و یا چوب روسی ساخته می‌شود. با گذر زمان انواع گلدان‌های چوبی و شیشه نیز در اطراف آن اضافه شدند و به عنوان آلاچیق سنتی یا آلاچیق ایرانی از آن یاد می‌شود.
به صورت کلی آلاچیق چوبی روف گاردن از ۳ جزء اصلی ساخته می‌شود. کف آلاچیق از جنس چوب، سیمان، کاشی و یا موزاییک بوده و جنس کف آلاچیق بستگی به نوع محل سازه دارد. ستون‌های آلاچیق چوبی از چوب چهار ضلعی بوده و حدود ارتفاع آن بین ۲ الی 5/2 متر در اطراف و 3 متر در مرکز است. برای زیبایی و جلوگیری از نفوذ آب به داخل آلاچیق، آلاچیق به صورت شیب‌دار ساخته می‌شود.
برای جلوگیری از تابش نور خورشید و نفوذ آب به داخل آلاچیق می‌توان از تخته، گلش، الوار و نی استفاده کرد. در داخل آلاچیق چندین صندلی ساخته می‌شود و این صندلی ها به صورت نیمکت بوده و برای نشیمن و استراحت مورد استفاده قرار می‌گیرد.

آلاچیق چوبی مدرن

آلاچیق پرگولا در روف گاردن

همانطور که پیش از این گفته شد، در پشت‌بام از انواع آلاچیق می‌توان بهره گرفت لذا می‌توانیم در محل‌های باریک و بر روی راه‌های ورودی برای ایجاد زیبایی و دکوراسیون، از نوع آلاچیق روباز به نام پرگولا استفاده کنیم. پرگولا تقریباً روش ساخت مشابه آلاچیق را دارد ولی نسبت به سایر آلاچیق ها سبک‌تر بوده و همچنین دارای سقف کاملاً باز می‌باشد و بیش‌تر جنبه زیبایی و حصار گل‌های رونده را دارند.
بر روی پرگولا انواع متفاوتی از گیاهان را میتوان کاشت مثل رونده، یاس رونده، پیچ ساعتی، یاس امین الدوله، یاس خوشه‌ای، یاسمن، پیچ اناری، پیچ گلیسین، آبشار طلایی، کلماتیس و …

 

آلاچیق فلزی روی پشت بام

آلاچیق روف گاردن فلزی از انواع دیگر آلاچیق های مدرن است و به دلیل استفاده از فلز آهن نسبت به سایر آلاچیق ها وزن بیشتری دارد. به همین خاطر به صورت ترکیبی ساخته می شود تا افزایش وزن زیادی بر روی پشت بام شما نداشته باشد. به همین دلیل میتوان با خیالی راحت از این آلاچیق ها در روف گاردن استفاده کرد.
این نوع آلاچیق امروزه یکی از زیباترین و بهترین نوع آلاچیق به شمار می رود و چون از چوب ارزان‌تر و مقرون‌به‌صرفه‌تر است، طرف‌داران بیشتری پیدا کرده است. ستون‌های آلاچیق و کف آلاچیق در آلاچیق فلزی، به صورت شیب‌دار و سقف با آهن‌آلات پروفیل به صورت شبکه‌ای ساخته می‌شود
از آلاچیق فلزی در صورتی میتوانیم در بام‌سبز استفاده کنیم که از پروفیل سبک ساخته شده باشد. همچنین برای رنگ آمیزی آن می‌توانیم از رنگ‌های اپوکسی و اکرونیک و رنگ کوره‌ای بهره ببریم.

آلاچیق فلزی و پرگولا در روف گاردن

ساخت آلاچیق در پشت بام

 • سقف آلاچیق: سبک طراحی سقف آلاچیق بسته به طراحی روف گاردن، می‌تواند به صورت بسته، نیمه باز و به صورت مسطح، شیبدار و یا گنبدی ساخته شود. نحوه طراحی سقف روف گاردن درتمامی طرح‌های بیان شده متفاوت است و نحوه‌ی اجرای هر کدام به سلیقه و بستر کلی محیط بستگی دارد.
 • دیواره آلاچیق: برای ساخت دیواره آلاچیق گاهی ممکن است از هیچ دیواره‌ای استفاده نشود و تنها میزان کمی دیواره به منظور استحکام و مرزبندی آلاچیق استفاده شود. برای ساخت دیواره از مصالحی مانند فلز، چوب، چوب پلاست و شیشه میتوان استفاده نمود.
 • کف آلاچیق: از دیگر اجزای مهم در آلاچیق کف آن است که نقش بسزایی در در استحکام این سازه دارد. برای ساخت کف آلاچیق نیاز به زیرسازی خاصی نیست و آلاچیق بدون اتصال به کف روف گاردن ساخته می شود. برای اجرای کف روف گاردن ابتدا شاسی کشی های لازم انجام می شود و سپس با چوب پلاست کاور می شود.
آلاچیق پشت بام کلاسیک

نکات اصلی در ساخت آلاچیق روف‌گاردن:

در هنگام طراحی و ساخت انواع آلاچیق در پشت‌بام، رعایت چندین نکته ضروری است که در ادامه به صورت خلاصه بیان میکنیم و امیدواریم مورد توجه واقع گردد:

 • اتصال آلاچیق به سطح پشت بام یکی از این نکات بوده و باید طوری به سطح پشت بام متصل شود که در اثر باد حرکت نکند.
 • محاسبه چگالی وزنی آلاچیق در سطح پشت‌بام باید مورد توجه قرار گیرد و به صورتی اصولی اجرا شود.
 • ارتفاع آلاچیق حتی الامکان کوتاه باشد؛ حدود ۲ متر نهایتاً 2.5 متر باشد تا در مقابل شرایط جوی و طوفان و باد شدید مقاومت داشته باشد.
 • حتی الامکان دور آلاچیق محصور و باز باشد تا با محیط اطراف ارتباط داشته باشد.

مزایای آلاچیق در روف‌گاردن:

 • بهترین جای نشیمن و مورد استفاده در روف‌گاردن بوده و نوع متریال و نوع مصالح آن می‌تواند با شرایط بودجه و هزینه شما تغییرات داشته باشد.
 • اجرای سریع و آسان آن در سازه روف‌گاردن
 • کاربردی‌ترین منطقه در سطح پشت‌بام روف‌گاردن خواهد بود.
 • یک حریم خصوصی در سطح پشت بام ایجاد می‌کند.
 • در شرایط بد آب و هوایی هنگام باد و باران و آفتاب مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • جلوه و زیبایی بسیار عالی در سطح پشت بام خواهد داشت.

معایب آلاچیق روف‌گاردن:

 • هزینه نسبتاً بالای آن
 • اجرای آلاچیق حتماً نیاز به تخصص حرفه‌ای دارد.
 • در صورت استفاده از متریال با کیفیت پایین ماندگاری کمی دارد.
آلاچیق پشت بامی

قیمت آلاچیق روف گاردن

برای ساخت آلاچیق در روف گاردن موارد زیادی از جمله نوع متریال به کار رفته، ابعاد پروژه، مصالح مورد استفاده، مبلمان آلاچیق، نوع طراحی آلاچیق، سقف مورد نظر و مدت زمان ساخت در قیمت اجرای آلاچیق روف گاردن دخیل است. به همین دلیل نمیتوان قیمت دقیقی برای ساخت آلاچیق روف گاردن مطرح کرد.
برای اطلاع از قیمت دقیق ساخت آلاچیق بر روی پشت بام میتوانید با شرکت چمن آریا با شماره 09121906282 تماس حاصل فرمائید.

طراحی و ساخت آلاچیق

جهت پشتیبانی سفارش آلاجیق روی پشت به همراه نصب و اجرا توسط تیم تخصصی گل چمن آریا با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *