قیمت ساخت استخر خانگی در سال ۱۴۰۲

برای مشاهده طراحی استخر خانگی و اطلاع از قیمت ساخت استخر خانگی با ما تماس بگیرید

ساخت استخر در منزل به دغدغه بسیاری از افراد تبدیل شده است زیرا تصور می کنند قیمت استخر خانگی زیاد و گران است و پیاده سازی آن نیز در هر نوع خانه ای امکان پذیر نیست. در حالی که فقط کافی است تا این مطلب را مطالعه کنید تا بتوانید بهترین استخر خانگی لاکچری را در منزل خود ساخته و از اوقات فراغت در کنار خانواده و دوستان خود لذت ببرید.
در این مطلب استخر خانگی و مزایای آن را به شما معرفی می کنیم. همچنین درباره قیمت ساخت استخر خانگی اطلاعات جامعی به شما خواهیم داد. پس از معرفی مراحل ساخت استخر خانگی نیز انواع مختلف طرح استخر خانگی زیبا و خاص را برای ایده گرفتن شما، معرفی می کنیم.

نمونه کار ساخت استخر خانگی

استعلام قیمت طراحی استخر خانگی

در صورت هر گونه سوال در مورد نحوه اجرا و قیمت ساخت استخر خانگی میتوانید با کارشناسان شرکت گل چمن آریا تماس حاصل نمائید.

تلفن تماس

هزینه ساخت استخر خانگی

اگر برای شما نیز سوال پیش آمده که ساخت استخر خانگی چقدر هزینه دارد باید بگوییم که برخی عوامل روی قیمت ساخت استخر خانگی تاثیر می گذارند و باعث می شوند تا هزینه ساخت استخر در منزل نوسان داشته باشد و برای مشتری ثابت و مشخص نباشد. این عوامل شامل موارد زیر هستند:

 • نوسانات دلار و نرخ ارز از عوامل تاثیر گذار روی هزینه ساخت استخر در خانه هستند.
 • ابعاد استخر نیز به دلیل میزان مورد نیاز از مصالح برای ساخت، روی هزینه استخر خانگی برای مشتری تاثیر میگذارند.
 • کیفیت مصالح به کار رفته برای ساخت استخر خانگی روی هزینه ی ساخت استخر خانگی تاثیر زیادی می گذارند. زیرا مصالح با کیفیت تر، قیمت بیشتری دارند.
 • نوع استخر نیز از مهم ترین عوامل تاثیر گذار روی هزینه استخر خانگی کوچک است. به صورت کلی استخر های ساخته شده در منازل از مدل های بتنی، وینیل، فایبر گلاس یا فلزی هستند که قیمت هر کدام با یکدیگر تفاوت دارد.
 • مکان ساخت استخر نیز یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار روی قیمت استخر خانگی هستند. به طوری که در استخر های داخل زمین به دلیل نیاز به گود برداری، هزینه بیشتری نسبت به استخر هایی که روی سطح زمین هستند وجود دارد.

مهم ترین نکته برای کاهش هزینه استخر خانگی این است که از یک تیم تخصصی و حرفه ای برای ساخت استخر کوچک در منزل کمک بگیرید که تمامی کار های طراحی استخرهای خانگی تا ساخت با بالاترین کیفیت و کمترین قیمت انجام می دهند. بهترین و معتبر ترین تیم ساخت و طراحی استخر خانگی سرپوشیده یا رو باز، تیم گل چمن آریا است که در طی سال های فعالیت خود تجربه بسیاری از نحوه ساخت استخر خانگی با هزینه بسیار مقرون به صرفه به دست آورده است . برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر از خدمات و هزینه های تیم مجرب گل چمن آریا، می توانید با شماره تلفن 09121906282 تماس بگیرید.

نوع استخر قیمت (تومان)
ساخت جکوزی متری 5,000,000 الی 12,000,000
ساخت سونا خشک و بخار متری 3,000,000 به بالا
ساخت استخر بتنی متری 6,000,000 به بالا
ساخت استخر کشاورزی متری 3,000,000 به بالا
ساخت استخر در باغ متری 3,000,000 به بالا
ساخت استخر خانگی متری 5,000,000 به بالا
ساخت پارک آبی متری 4,000,000 به بالا
ساخت استخر روی پشت بام بسته به نوع استخر متری 6,000,000 به بالا
ساخت استخر شیشه ای متری 5,000,000 الی 12,000,000
ساخت استخر عمومی متری 5,000,000 به بالا

برای استعلام دقیق قیمت میتوانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

مراحل اجرای استخر خانگی توسط شرکت گل چمن آریا

انتخاب طرح

در مرحله ابتدایی کارفرما از میان طرح های موجود طرحی را انتخاب کرده و برای شرکت ارسال میکند.

بازدید از محل

بعد از انتخاب طرح مهندسین شرکت برای بازدید از محل و برآورد قیمت به محل ساخت مراجعه میکنند.

اجرا و ساخت

پس از خرید تجهیزات و انتقال ابزارآلات به محل، پروژه طبق زمان مشخص شده تکمیل میشود.

مراحل ساخت استخر خانگی

1- جا نمایی مکان استخر

اولین مرحله ساخت استخر خانگی لاکچری ، مکان یابی آن است. سعی کنید بهترین مکان از نظر نور خورشید، دور بودن از درختان، دور بودن از سیم ها و لوله کشی فاضلاب و … را برای ساخت استخر خانگی با بلوک یا متریال های دیگر انتخاب کنید.

2- طراحی استخر

دومین مرحله نیز طراحی داخلی استخر خانگی است که بدانید چه شکل و طرحی برای استخر خود در نظر گرفته اید. طرح های استخر خانگی شامل گرد، مستطیل، مربع، بیضی یا اشکال خاص است.

گودبرداری استخر

3- گود برداری استخر

یکی دیگر از مراحل مهم در نحوه ساخت استخر خانگی گود برداری است که مهم ترین قسمت ساخت استخر لاکچری نیز است. در این مرحله با توجه به سایز و مکان استخر، توسط بیل مکانیکی و .. گود برداری استخر انجام می شود.

4- زیر سازی استخر

در این قسمت از مراحل ساخت استخر خانگی به وسیله ماسه بادی صاف و فشرده شده، تسطیح خاک کف استخر انجام می شود. در استخر خانگی فایبرگلاس یا استخر خانگی پلاستیکی پس از این مرحله استخر خانگی اماده را در محل استخر قرار می دهند. در استخر های بتنی نیز مراحل آرماتور بندی، قالب بندی، سیم کشی و … انجام می شود.

5- آرماتور بندی استخر

در این مرحله از ساخت استخر مدرن خانگی، دیواره های استخر با استفاده از شبکه های مش برای استحکام بیشتر آرماتور بندی می شوند.

6- لوله کشی در استخر

در مرحله لوله کشی استخر مهم است که از یک لوله کش ماهر و با تجربه کمک بگیرید تا سیستم گردش آب و تصفیه استخر به درستی نصب شود و کار کند.

7- سیم کشی استخر

یکی از مهم ترین مراحل اجرای استخر خانگی، سیم کشی آن است که باید توسط برق کار مجرب و با تجربه انجام شود. زیرا ترکیب برق و آب بسیار خطرناک است و ممکن است باعث شوک الکتریکی در شنا گر های استخر بشود.

8- بتن ریزی

در این مرحله توسط بتن با روش های بتن پاشی یا قالب گیری دیواره ها سطح استخر با بتن پوشانده و حالت می پذیرد. همچنین شیب استخر نیز مشخص می شود.

9- عایق کاری و آب بندی استخر

بهترین ماده برای انجام عایق کاری، آب بندی یا عایق با فایبر گلاس است. این مرحله باید توسط یک متخصص انجام شود در غیر این صورت کل پروژه طراحی و ساخت استخر خانگی با پلاستیک یا بتن یا ساخت استخر خانگی ارزان به مشکل می خورد.

10- سرامیک کاری استخر

در این مرحله مهم از ساخت استخر خانگی با کمترین هزینه طبق سلیقه مشتری نما و سرامیک کاری استخر انجام می شود. این مرحله برای زیبایی و جلوه استخر بسیار حائز اهمیت است. در این مرحله ترجیح برخی افراد این است که به جای سرامیک کاری، رنگ کاری سطوح استخر توسط رنگ های ضد آب و مقاوم انجام شود.

طراحی استخر در باغ ویلا

11. نصب سیستم های استخر

در این قسمت حتی برای ساخت استخر خانگی ساده نیز باید سیستم های تصفیه آب، گرمایش، جکوزی، سیستم الکتریکی و … توسط یک تیم حرفه ای نصب شود تا با گذشت زمان برای استخر مشکلی پیش نیاید و دچار خسارت نشوید. سیستم گرمایش در استخر شامل دو نوع گرمایش محیط و گرمایش آب می شود. گرمایش محیط برای گرمایش از کف استخر است و با سیستم گرمایش آب، دمای آب استخر نزدیک به دمای بدن انسان تنظیم می شود تا افراد احساس آرامش داشته باشند. همچنین در سیستم تصفیه آب نیز، تصفیه میکروبی و فیلتر دار اعمال می شود تا از جلبک زدن یا آلوده شدن آب استخر و خطر برای سلامتی انسان جلوگیری شود.

طراحی استخر خانگی

طرح استخر خانگی

طراحی استخر خانگی اولین و مهم ترین مرحله در ساخت استخر در منزل است. بهتر است تا اگر حتی خودتان نیز طرحی در ذهنتان دارید، برای طراحی داخلی استخر خانگی از یک مجموعه و تیم حرفه ای کمک بگیرید که از صفر تا صد طراحی استخر خانگی سرپوشیده یا رو باز را انجام می دهند و با کار فرما مشورت می کنند تا طبق سلیقه او بهترین طراحی را انجام دهند. تیم گل چمن آریا با کمک گرفتن از بهترین تیم طراحی استخرهای خانگی تا اجرای آن ها با بهترین متریال، توانسته به یکی از بزرگ ترین و پر طرفدار ترین مجموعه های ساخت و طراحی انواع استخر ها در مکان ها مختلف مخصوصا طراحی استخر در منزل تبدیل شود.

انواع استخر خانگی

انواع روش های ساخت استخر در حیاط خانه یا داخل خانه وجود دارد که افراد با توجه به سلیقه، بودجه و نوع استخر مد نظرشان می توانند یکی از ان ها را انتخاب و اجرا کنند. مدل های انواع استخر خانگی عبارت هستند از:

استخر خانگی اماده - استخر خانگی فایبرگلاس

استخر خانگی فایبرگلاس

استخر خانگی اماده که در اغلب اوقات توسط فایبر گلاس ساخته می شود و به آن استخر خانگی فایبرگلاس نیز گفته میشود. این استخر از قبل طراحی و در مکان گود برداری شده، جایگذاری می شود.

طراحی استخر خانگی سرپوشیده

استخر خانگی سرپوشیده

استخر خانگی سرپوشیده بیشتر در داخل خانه طراحی و ساخته می شود و ساخت آن زمانبر تر و تخصصی تر از استخر های دیگر است. ساخت استخر خانگی سرپوشیده باید توسط افراد حرفه ای و متخصص انجام شود.

استخر خانگی روباز

استخر رو باز در حیاط و باغ، ویلا و خانه ساخته می شود. ساخت استخر خانگی روباز توسط بتن، وینیل، فایبر گلاس و بلوک انجام می شود و یک گزینه عالی برای فصول گرم سال است. همچنین توسط سیستم های گرمایشی می توان در بقیه فصول سال نیز از استفاده از استخر لذت برد.

مشاوره رایگان ساخت استخر خانگی

شرکت گل چمن آربا با بیش از یک دهه فعالیت حرفه ای آماده همکاری با مهندسین، موسسات ، شرکت ها و مراکز اداری جهت طراحی و ساخت انواع استخر، جکوزی و سونا میباشد. کیفیت در ساخت تمامی محصولات رکن اصلی  شرکت گل چمن آریا است.

تجهیزات مورد نیاز برای ساخت استخر خانگی

طرح جکوزی

برای ساخت هر استخری، یک سری تجهیزات نیاز است که باید در بهترین کیفیت تهیه شوند و توسط افراد حرفه ای در استخر تعبیه شوند تا با گذشت زمان، مشکلی برای تجهزیات و سازه استخر ایجاد نشود و کار فرما نیز مجبور به پرداخت هزینه ها و خسارت های گزافی نشود. تجهیزات مورد نیاز برای ساخت استخر خانگی شامل موارد زیر می شود:

 • پمپ تصفیه و سیرکوله آب
 • پکیج برای گرمایش استخر و دیگ آب گرم
 • فن برای تخلیه هوا (اگزاست)
 • فن کویل و هوا ساز برای گرمایش محیط استخر
 • شیر آلات
 • موگیر
 • منبع انبساط
 • کلکتور
 • مبدل های حرارتی برای گرم کردن آب استخر
 • پمپ سیرکولایون
 • فیلتر شنی و صافی برای استخر

قیمت تجهیزات استخر خانگی نیز بستگی به برند و کیفیت آن ها دارد. همچنین این متریال ها و قیمت آن ها روی قیمت نهایی استخر برای مشتری نیز اثر گذار هستند. پس بهترین راه حل برای اجرای استخر خانگی با کیفیت و کم هزینه، کمک گرفتن از افراد با تجربه و با سابقه در این حوزه است تا بتوانند با داشن و مهارت خود، بهترین استخر را با کمترین قیمت طراحی و پارده سازی کنند.

ساخت استخر خانگی کوچک

استخر خانگی کوچک

افراد زیادی علاقه مند به ساخت استخر کوچک در منزل هستند ولی تصور می کنند که امکان ساخت استخر در خانه به دلیل ابعاد زمین و خانه، میزان بودجه و … وجود ندارد. ولی باید بگوییم که دیگر نگران این مشکل نباشید و اگر قصد ساخت استخر خانگی کوچک را دارید می توانید به راحتی با صرف کمترین هزینه و زمان به خواسته خود برسید. تیم گل چمن آریا می تواند در بهترین کیفیت با متریال و مصالح برند و اورجینال، استخر خانگی کوچک شما را حتی در فضا های بسیار کوچک با ابعاد کم طراحی کند و بسازد. قیمت استخر خانگی کوچک که توسط مجموعه گل چمن آریا طراحی و ساخته می شود بسیار مناسب و مقرون به صرفه است. همچنین اگر دیزاین خاصی برای پیاده سازی طرح استخر خانگی کوچک نیز دارید تیم طراحی و اجرای گل چمن آریا بهترین طراحی را با هزینه های مناسب برای شما انجام می دهد.

ساخت استخر خانگی ارزان

ساخت استخر

ساخت استخر خانگی با کمترین هزینه دغدغه بسیاری از افراد است. زیرا با توجه به افزایش قیمت روزانه مصالح و نوسان در بازار، طراحی و اجرای یک استخر توسط کار فرما یا تیم های نا معتبر بسیار گران و هزینه بر خواهد بود. به دلیل تفاوت در قیمت تجهیزات مورد نیاز برای ساخت استخر در خانه علاقه مندان به داشتن استخر در منزل شخصی فکر می کنند قیمت نهایی استخر نیز گران می شود و توانایی ساخت آن را ندارند. در حالی که ساخت استخر خانگی ساده توسط تیم حرفه ای هزینه مناسب و منطقی ای دارد. تیم مجرب گل چمن آریا تمامی مراحل ساخت استخر خانگی ارزان از صفر تا صد را انجام می دهد.

مزایای ساخت استخر در خانه

ساخت استخر در خانه ویلایی

ساخت استخر خانگی یکی از کار هایی است که طرفداران زیادی دارد و خانه های زیادی انواع مدل های استخر را در حیاط و باغ خود یا به صورت سر پوشیده در منزل خود ساخته و از گذراندن اوقات فراغت خود در آن لذت می برند. ساخت انواع استخر ها مانند بتنی، فایبر گلاس، وینیل، فلزی و … در خانه مزایای فراوانی دارد. مزایای ساخت استخر در منزل شامل موارد زیر است:

 • در برخی استخر ها مانند استخر بتني طول عمر استخر به دلیل استحکام و مقاومت بتن بسیار بالا است.
 • نگهداری از استخر های داخل منزل مخصوصا استخر بتنی بسیار راحت است. زیرا بتن در برابر مواد شیمیایی مقاومت بسیار زیادی دارد.
 • در انواع اقلیم ها می توان استخر را پیاده سازی کرد. به عنوان مثال استخر های فایبر گلاس در برابر تغییر دما مقاوم هستند. همچنین استخر های بتنی از بقیه انواع استخر محکم تر هستند و آسیبی نمی بینند.
 • در سایز ها و ابعاد مختلف می توانید استخر را پیاده سازی کنید. به طوری که با توجه به متراژ فضای مد نظر شما، می توانید استخر خانگی بزرگ یا کوچک ساخته و از مزایای آن برای بدن لذت ببرید.
 • در ساخت استخر های خانگی می توانید خلاقیت به خرج بدهید و در طرح ها و اشکال مختلف آن را بسازید. همچنین می توانید یک استخر خانگی لاکچری یا استخر خانگی مدرن بسازید یا یک استخر خانگی کوچک برای گذران اوقات فراغت کودکانتان بسازید.
 • با ساخت و طراحی استخر در هر ابعاد و شکلی در منزل، ویلا یا حیاط به صورت سر پوشیده یا رو باز، ارزش ملک شما بالا تر می رود. به صورتی که هنگام فروش خانه، وجود یک استخر در آن باعث اقزایش قیمت فروش آن تا حد بسیار زیادی می شود.
 • ساخت استخر در خانه برای سلامتی بدن انسان بسیار مفید است. مخصوصا اگر استخر آب گرم در کنار سونا و جکوزی باشد. شنا در استخر می تواند باعث تنظیم فشار خون، کمک به کالری سوزی و لاغری، بهبود ضربان قلب، بهبود سلامت پوست به دلیل تعریق و باز شدن منافذ و … بشود. اگر از بیماری های قلب و عروق، بیماری پوستی، چربی خون، چاقی یا … رنج می برید، شنای منظم در طول هفته می تواند تا حد بسیار زیادی به سلامت شما کمک کند.
 • ساخت استخر می تواند باعث سرگرمی کودکان بشود.
 • وجود یک استخر در خانه بهترین مکان برای دورهمی های دوستانه و خانوادگی است.
 • با ساخت استخر و شنای منظم در آن، به سلامت روان و روحیه خود کمک می کنید.
 • قیمت ساخت استخر خانگی اگر توسط یک تیم حرفه ای و مجرب انجام شود، بسیار مناسب و مقرون به صرفه تر از ساخت و اجرای پروژه توسط خود شخص است.
پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن