ساخت آلاچیق شیشه‌ای مدرن

آلاچیق ها یکی از المان‌هایی است که زیبایی فضاهای بیرونی ساختمان و محوطه را دوچندان می‌کند. ساخت آلاچیق در فضای باز و بیرونی ساختمان‌های سنتی و مدرن رایج است. اجرای آلاچیق در محوطه ها باعث به وجود آوردن محیطی دنج برای یک دورهمی کوچک خانوادگی یا دوستانه می‌شود. آلاچیق ها در واقع نوعی اتاقک هستند که دارای سایبانی در بالا هستند و اطراف آن توسط شیشه یا چوب پوشانده شده است. ساخت آلاچیق در مکان های مختلفی همچون باغ ویلا، روف گاردن و رستوران ها رایج است. نوع مدرن تری از این آلاچیق ها که طی چند سال اخیر رایج شده است، آلاچیق شیشه ای میباشد.
آلاچیق های شیشه ای مدرن را میتوان به گونه ای ساخت که در برابر باد و باران مقاوم باشد و حتی در هوای برفی و یا هوای بسیار گرم مقاوم باشد. دیوارهای این نوع آلاچیق‌ با شیشه سکوریت پوشانده می‌شود و در کف و سقف آلاچیق‌، معمولا از شیشه‌های لمینت استفاده می‌شود. معمولا آلاچیق‌های شیشه‌ای در اشکال مکعب مربع و مستطیل و دایره ساخته می‌شوند.

آلاچیق شیشه ای

طراحی و ساخت آلاچیق

جهت پشتیبانی سفارش آلاچیق به همراه نصب و اجرا توسط تیم تخصصی گل چمن آریا با ما تماس بگیرید.

نمونه کار آلاچیق شیشه ای

در ادامه مطلب تعدادی از نمونه کارهای آلاچیق شیشه ای که توسط تیم متخصص گل چمن آریا اجرا شده است را مشاهده می کنید.

قیمت آلاچیق شیشه ای

با توجه به اینکه طراحی و ساخت آلاچیق شیشه ای دارای مدل های متفاوتی است و بر اساس سلیقه و نیاز طراح از مصالح گوناگونی استفاده می‌شود، نمیتوان قیمت دهی دقیقی بر اساس متر مربع داشته باشیم. همچنین از موارد دیگری که در قیمت آلاچیق شیشه ای تاثیرگذار است میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ابعاد و ضخامت شیشه
  • سازه و آهن کشی
  • نوع سقف آلاچیق
  • نوع کفی که اجرا شده است
  • یراق آلات مصرفی
  • هزینه حمل و نقل شیشه

به همین دلیل نمیتوان قیمت دقیقی را برای ساخت آلاچیق شیشه‌ای تخمین زد. برای اطلاع دقیق از قیمت ساخت آلاچیق شیشه ای میتوانید با شماره‌ی 09121906282 تماس حاصل فرمائید.

طرح آلاچیق شیشه ای

انواع آلاچیق های شیشه ای

آلاچیق شیشه ای را به لحاظ سبک طراحی می‌توان در سبک هایی متفاوتی همچون گرد، چهارگوش و … اجرا کرد و بسته به سلیقه کافرما یا طراح فضای سبز انواع متفاوتی از آلاچیق را میتوان طراحی کرد.
طراحی و ساخت آلاچیق‌های شیشه‌ای هیچ محدودیتی ندارد و می‌توانید این آلاچیق را در اشکال متفاوتی همچون دایره، مستطیل و اشکال هندسی دیگر بسازید.

آلاچیق شیشه ای تاشو

در آلاچیق شیشه‌ ای آکاردئونی یا آلاچیق شیشه ای تاشو، آلاچیق را طراح به گونه ای میسازد که شیشه‌های آن با لولاهایی که در سازه تعبیه شده، بتوانند روی هم جمع شوند. این قابلیت آلاچیق برای مناطق معتدلی که در زمان‌هایی از سال خنک‌اند و وزش نسیمی دارند بسیار مناسب است.

آلاچیق شیشه ای تاشو

آلاچیق شیشه ای گرد

ساخت آلاچیق شیشه ای گرد، نمای زیباتر و حس دنج‌تری را القا می‌کنند. این سازه ها به دلیل دید مناسب‌تری که دارند و نمای 360 درجه‌ای که به محیط اطراف دارند بسیار مورد توجه قرار گرفته اند. ساخت آلاچیق شیشه ای گرد به دلیل طراحی دشوارتر و دستگاه‌های پیش‌رفته‌تری که برای ساخت آن نیاز است، معمولا قیمت بالاتری نسبت به سایر آلاچیق ها دارند.

آلاچیق شیشه ای گرد

آلاچیق شیشه ای چهار گوش

این نوع آلاچیق ساده‌ترین نوع آلاچیق است زیرا می‌توان تجهیزات آن را به راحتی در کنار هم قرار داد. طراحی و ساخت آلاچیق شیشه ای چهارگوش بسیار ساده است و همچنین به علت نصب راحت این نوع آلاچیق، از این نوع آلاچیق در بیشتر طراحی‌های فضای سبز رستوران ها و مراکز تفریحی استفاده شده است.

آلاچیق شیشه ای چهارگوش

اتاقک شیشه ای پیش ساخته

اتاقک شیشه ای پیش ساخته به علت نصب راحت، قیمت مناسب و کیفیت خوبی که دارد یک گزینه‌ی عالی برای محیط هایی با فضای کوچک است. این نوع آلاچیق ها دارای تنوع فراوانی هستند اما برخلاف سایر آلاچیق ها نمیتوان تغییری در آنها ایجاد کرد و باید به صورت آماده و از پیش ساخته شده از آنها استفاده کرد.

آلاچیق شیشه ای پیش ساخته

اجزای ساخت آلاچیق شیشه ای مدرن

آلاچیق شیشه ای از اجزای مختلفی ساخته شده و برای ساخت آلاچیق شیشه ای میتوان از متریال متنوعی استفاده نمود. این اجزا شامل کف، سقف، سازه آهنی، درب، شیشه و یراق آلات است. سقف آلاچیق شیشه ای دارای دو بخش اصلی است. بخش داخلی سقف که در دکوراسیون داخلی آلاچیق و زیبایی آن تأثیر زیادی دارد و برای ساخت این بخش می‌توان از کناف، PVC و … استفاده نمود. و بخش بیرونی سقف آلاچیق که از بیرون قابل‌ مشاهده است و از سفال، شیروانی و یا ساندویچ پنل ساخته می‌شود.
این بخش از آلاچیق به علت اینکه تحت تاثیر عوامل جوی قرار می‌گیرد، باید دقت کافی در ساخت آن به خرج داده شود، زیرا در صورتی که به درستی ساخته نشود و استحکام خوبی نداشته باشد، در کوتاه‌مدت دچار خرابی می‌شود و نیاز به بازسازی پیدا می‌کند. به همین علت توصیه می‌شود در هنگام ساخت سقف بیرونی آلاچیق، به عوامل تاثیرگذار مختلفی همچون میزان بارندگی منطقه، وضعیت منطقه در زمستان و … توجه شود.

آلاچیق شیشه ای مدرن
طراحی آلاچیق شیشه‌ای

شیشه آلاچیق

شاید فکر کنید که این نوع آلاچیق به علت اینکه از شیشه ساخته شده است استحکام خوبی ندارد و به راحتی در برابر ضربه و عوامل محیطی دچار شکستگی شود، ولی مهندسان ساخت آلاچیق به تمامی این موارد توجه کرده اند و میتوان گفت نیاز نیست هیچگونه نگرانی در برابر شکستگی شیشه در این نوع آلاچیق ها داشته باشید.
برای آلاچیق های شیشه ای، از شیشه هایی با مقاومت بسیار بالا استفاده می‌شود. برای شیشه آلاچیق میتوان از شیشه های متنوعی مثل شیشه لمینیت، شیشه دوجداره، شیشه سکوریت شفاف و یا رنگی استفاده نمود. این شیشه ها در برابر ضربه متوسط و عوامل محیطی مقاوم هستند.
شیشه سکوریت چهار برابر نسبت به شیشه خام مقاومتر است. در صورتی که شکستگی در این نوع شیشه اتفاق بیافتد، شیشه به قطعات کوچک که لبه های آن تیز و برنده نمیباشد تبدیل می‌شود و میتوان گفت هیچ خطری ندارد. در این آلاچیق ها از شیشه با ضخامت ۱۰ میلی متر یا بیشتر استفاده می‌شود.

قیمت آلاچیق شیشه ای

سقف آلاچیق

سقف الاچیق شیشه ای به دو بخش داخلی و خارجی تقسیم می‌شود. برای ساخت هرکدام از این بخش ها میتوان از مصالح متفاوتی استفاده کرد. سقف داخلی آلاچیق شیشه ای را میتوان با انواع مصالحی همچون ترموود، کناف و یا pvc اجرا کرد. همچنین سقف بیرونی آلاچیق شیشه ای را میتوان با سفال، شیروانی و یا ساندویچ پنل اجرا کرد.
سقف آلاچیق شیشه ای را میتوان در اشکال مخروطی و یا صاف اجرا کرد.

مکان های مناسب برای ساخت آلاچیق شیشه ای

آلاچیق شیشه ای را میتوان در مکان های متنوعی همچون باغ های عمومی، تفرجگاه ها، رستوران های دارای فضای سبز، روف گاردن، حیاط منازل و ویلاهای شخصی اجرا نمود.

طرح های آلاچیق شیشه ای

نمونه آلاچیق شیشه ای
طرح آلاچیق شیشه ای

سوالات متداول

گل چمن آریا با بیش از 30 سال سابقه در اجرا انواع پروژه های آلاچیق شیشه ای و تجربه ی اجرای انواع آلاچیق شیشه ای مدرن، آلاچیق شیشه ای پشت بام و … از بهترین متریال برای ساخت آلاچیق استفاده می‌کند. این شرکت آماده ارائه مشاوره رایگان و اجرای پروژه های شما می باشد.

شما می توانید با شماره 09121906282 تماس حاصل فرمائید تا کارشناسان ما، شما را تا انتهای اجرای پروژه همراهی کنند.

به صورت حدودی ۷ تا ۱۰ روز کاری زمان می برد تا ساخت آلاچیق شیشه ای به اتمام برسد.. البته بر اساس حجم پروژه این زمان میتواند کاهش و یا افزایش یابد.

طراحی و ساخت آلاچیق

جهت پشتیبانی سفارش آلاچیق به همراه نصب و اجرا توسط تیم تخصصی گل چمن آریا با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن