اجرای سیستم آبیاری هوشمند + هزینه ساخت 1402

برای اطلاع از هزینه آبیاری هوشمند با ما تماس بگیرید

آبیاری هوشمند یک راه مقرون به صرفه و ساده برای آبیاری محصولات کشاورزی و خانگی در هر ابعادی است. با توجه به رشد جمعیت و کاهش منابع آب، روش های نوین تامین نیاز گیاه به آب مانند سیستم آبیاری هوشمند بهترین انتخاب است. بیشتر از 70 درصد از منابع آبی دنیا برای آبیاری گیاهان و درختان استفاده می شوند که این درصد با استفاده از روش های نا مناسب افزایش نیز می یابد. در این مطلب صفر تا صد اطلاعات جامع درباره قیمت سیستم آبیاری هوشمند را بیان می کنیم. همچنین توضیحات کاملی درباره اینکه سیستم آبیاری هوشمند چیست می دهیم. علاوه بر این مزایا و معایب سیستم آبیاری اتوماتیک از راه دور را در کنار بهترین مجری برای اجرای آبیاری هوشمند را معرفی می کنیم.

استعلام هزینه آبیاری هوشمند

در صورت هر گونه سوال در مورد نحوه اجرا و قیمت اجرای آبیاری هوشمند میتوانید با کارشناسان شرکت گل چمن آریا تماس حاصل نمائید.

تلفن تماس

قیمت سیستم آبیاری هوشمند

اجرای آبیاری قطره ای هوشمند در بسیاری از زمین های کشاورزی، باغ ها، باغچه ها، گل خانه ها، محیط های مسکونی و … استفاده می شود. قیمت سیستم آبیاری هوشمند با توجه به عواملی تعیین می شود که هر کدام تاثیر زیادی بر هزینه این سیستم می گذارند. برخی از مهم ترین عوامل تاثیر گذار بر قیمت سیستم آبیاری هوشمند عبارت اند از:

 • نوع گیاه
 • متراژ زمین و باغ
 • نوع و میزان رطوبت مورد نیاز گیاه
 • دمای مورد نیاز گیاه
 • نوع و تعداد تجهیزات مورد استفاده
 • نوع آبپاشی مد نظر

در خرید سیستم آبیاری هوشمند قیمت تاثیر زیادی دارد. زیرا شرکت های متعددی خدمات اجرای تکنولوژی آبیاری هوشمند را انجام می دهند و هر کدام یک مبلغ خاص را برای قیمت سیستم آبیاری هوشمند در نظر می گیرند. برای برخی از افراد ممکن است با در نظر گیری قیمت اولیه تجهیزات و اجرای سیستم آبیاری اتوماتیک از این کار منصرف شوند. ولی نکته مهم در آبیاری هوشمند قطره ای این است که نگرانی ها و دشواری های مربوط به آبیاری گیاهان و زمین های کشاورزی با اجرای سیستم آبیاری هوشمند از بین می روند. همچنین در صرفه جویی در آب تاثیر بسیار زیادی دارد.
مهم ترین نکته در آبیاری هوشمند باغ یا منازل این است که کار را به یک تیم حرفه ای و مجرب بسپارید. زیرا اجرای آبیاری هوشمند کاری حساس است و اگر به درستی و طبق اصول انجام نشود، امکان آسیب رسیدن به محصولات و زیان های مالی برای مشتری وجود دارد. یکی از بهترین و معتبر ترین شرکت های اجرای سیستم آبیاری هوشمند مجموعه گل چمن آریا است که با در نظر گرفتن کیفیت بسیار بالا در کنار قیمت مقرون به صرفه و مناسب برای محصولاتش، توانسته رضایت تمامی مشتریان خود را در سال های فعالیت خود به دست بیاورد. مجموعه بزرگ گل چمن آریا با چندین دهه سابقه فعالیت، جزو برترین و معتبر ترین شرکت های طراحی و تولید سیستم آبیاری هوشمند است. برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر درباره خدمات این مجموعه می توانید با شماره تلفن 09121906282 تماس بگیرید.

نوع سیستم آبیاری قیمت (تومان)
آبیاری قطره ای متری 5,000 تا 30,000
آبیاری هوشمند متری 30,000 تا 70,000
آبیاری بارانی متری 20,000 تا 40,000
آبیاری تحت فشار متری از 10,000 به بالا

برای استعلام دقیق قیمت میتوانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

مراحل اجرای آبیاری هوشمند توسط شرکت گل چمن آریا

انتخاب طرح

در مرحله ابتدایی کارفرما از میان طرح های موجود طرحی را انتخاب کرده و برای شرکت ارسال میکند.

بازدید از محل

بعد از انتخاب طرح مهندسین شرکت برای بازدید از محل و برآورد قیمت به محل ساخت مراجعه میکنند.

اجرا و ساخت

پس از خرید تجهیزات و انتقال ابزارآلات به محل، پروژه طبق زمان مشخص شده تکمیل میشود.

سیستم آبیاری هوشمند چیست؟

با پیاده سازی سیستم آبیاری اتوماتیک از راه دور می توان آبیاری گلخانه، باغ، گلدان و … را بدون حضور در محل به راحتی انجام داد. سیستم آبیاری اتوماتیک خانگی یا پیشرفته، با تعریف سناریو و برنامه ریزی می تواند به صورت منظم گیاهان را آبیاری کند. با استفاده از تکنولوژی آبیاری هوشمند می توان آبیاری هوشمند مزرعه ، خانه و … را انجام داد. همچنین می توانید به راحتی با آبیاری هوشمند با آردوینو شرایط آب و هوا، وضعیت خاک، میزان رطوبت، میزان آب مورد نیاز گیاهان و … را سنجیده و با یک زمان بندی مشخص و خودکار نیاز گیاه به اب را رفع کرد.
یکی از بهترین ویژگی های سیستم آبیاری اتوماتیک این است که در هنگام بارندگی، آبیاری را قطع کرده و در مصرف آب صرفه جویی بسیاری می کند. همچنین این دستگاه آبیاری اتوماتیک می تواند در زمانی که کاهش بارندگی اتفاق می افتد یا دما افزایش می یباد، میزان آبیاری را با توجه به نیاز گیاه براورده کند. استفاده از آبیاری هوشمند برای مقیاس ها و ابعاد بزرگ در زمین های کشاورزی که محصولات زیادی وجود دارد، بسیار مفید و کار آمد است و باعث رشد بیشتر گیاه و بازدهی بهتر می شود.

اجزای آبیاری هوشمند

سیستم آبیاری هوشمند از دو قسمت نرم افزاری و سخت افزاری تشکیل شده است. اجزای این سیستم شامل:

 • مدار های ارتباطی و محافظتی
 • ایستگاه مرکزی
 • ایستگاه پمپاژ
 • حسگر ها
 • ایستگاه هوا شناسی
 • دستگاه کنترل کننده

مشاوره رایگان طراحی سیستم آبیاری قطره ای

شرکت گل چمن آربا با بیش از یک دهه فعالیت حرفه ای آماده همکاری با مهندسین، موسسات ، شرکت ها و مراکز اداری جهت طراحی و ساخت انواع سیستم های آبیاری میباشد. کیفیت در ساخت تمامی محصولات رکن اصلی  شرکت گل چمن آریا است.

مزایای آبیاری اتوماتیک

آبیاری قطره ای باغ

استفاده از آبیاری اتوماتیک مزایای بسیاری دارد که آن را نسبت به سایر روش های آبیاری متمایز و برتر کرده است.

 • صرفه جویی در هزینه، زمان و انرژی
 • جلوگیری از هدر رفتن آب
 • افزایش بازدهی و رشد محصولات کشاورزی
 • اعلام خطر به کاربر با پیامک
 • آبیاری خودکار و از راه دور بدون نیاز به حضور افراد

معایب آبیاری اتوماتیک

علاوه بر مزایای بی شماری که پیاده سازی سیستم آبیاری هوشمند دارد، این روش معایبی نیز دارد. معایب این سیستم عبارت اند از:

 • گرفتگی قطره چکان ها
 • هزینه نصب و اجرای اولیه
 • محدودیت در گسترش ریشه
 • تجمع نمک در سطح خاک

آبیاری اتوماتیک باغ

همانطور که گفتیم اجرای آبیاری قطره ای هوشمند برای همه نقاط قابل اجرا است. ولی بهترین مکان برای استفاده از این سیستم در باغ ها است. سیستم آبیاری اتوماتیک برای محیط هایی با مقیاس بالا بسیار مناسب هستند. همچنین این تکنولوژی برای محیط هایی مانند باغ که افراد هر روز امکان سر زدن به آن را ندارند، بسیار مناسب است. زیرا به صورت اتوماتیک طبق برنامه ریزی آبیاری گیاهان را انجام داده و مانع از خشک شدن و از دست دادن طراوت گیاه می شود. از طرفی سیستم آبیاری هوشمند باغ با دستگاه هایی مانند موبایل و تبلت قابل کنترل از راه دور است و می توان به راحتی زمان آبیاری گیاه را برنامه ریزی و اجرا کرد.

اجرای آبیاری هوشمند

اجرای سیستم آبیاری

همانطور که گفتیم اجرای آبیاری هوشمند کاری حساس و دشوار است. به همین دلیل بهتر است تا صفر تا صد اجرای آن را به افراد مجرب و شرکت های معتبر سپرد تا از نظر مالی و زمان اتلافی وجود نداشته باشد.
یکی از بهترین و معتبر ترین شرکت های اجرایی سیستم آبیاری هوشمند و اتوماتیک در بهترین کیفیت و بازدهی، مجموعه گل چمن آریا است که توانسته با ارائه کیفیت بسیار بالا ولی قیمت مقرون به صرفه و مناسب برای خدماتش، رضایت تمامی مشتریان خود را به دست بیاورد. همچنین شرکت گل چمن آریا خدمات دیگری مانند اجرای دیوار سبز، روف گاردن، انواع استخر ها، سونا و جکوزی، مه پاش، محوطه سازی و … را در بالا ترین کیفیت موجود در ایران زیر نظر تیم جوان و خلاق و حرفه ای انجام می دهد.