خزه تثبیت شده

راهنمای کامل خزه تثبیت شده

خزه تثبیت شده به خزه هایی گفته میشود که دیگر زنده نیستند و به صورت شیمیایی حفظ شده و برای اهداف تزئینی و هنری استفاده میشوند. به کمک نصب دیوار خزه ای میتوانید انرژی فوق العاده طبیعت را به خانه خود اضافه کنید.

خزه تثبیت شده در مکان های مختلفی مثل هتل ها، رستوران ها، سالن های ورزشی، داخل منازل، استخرها و در لابی آپارتمان ها قابل نصب است.

یکی از دلایل زیبایی خیره کننده این دیوار خزه ای این است که برای ساخت آن از خزه واقعی استفاده شده است. این فرآیند با دست چین کردن خزه طبیعی، خشک کردن و حفظ آن آغاز می شود. پس از نگهداری از خزه ها، کارشناسان خزه ها را بر روی یک سطح به صورت سفارشی نصب میکنند.

خزه تثبیت شده چیست؟

خزه تثبیت شده چیست؟

خزه تثبیت شده به خزه هایی گفته می شود که برای مدت طولانی تری سبز و شاداب باقی می مانند. این کار با خشک کردن، منجمد کردن یا اضافه کردن مواد شیمیایی به خزه انجام می گیرد. خزه های تثبیت شده می توانند سال های طولانی بدون محو شدن یا از دست دادن رنگ خود دوام بیاورند و آن ها را به گزینه ای محبوب برای دیوارهای تزئینی یا خانه ها تبدیل می کنند.

ساخت خزه تثبیت شده

آیا خزه های تثبیت شده رشد می کند؟

پاسخ منفی است. برای حفظ خزه، ریشه ها و خود گیاه با یک ماده شیمیایی جایگزین می شود که آن را برای مدت طولانی در شرایط عالی نگه می دارد. به همین دلیل این نوع خزه ها قادر به رشد نیستند.

خزه تثبیت شده چیست

تفاوت بین خزه های تثبیت شده و خزه های خشک شده چیست؟

خزه خشک شده در حالت خوابیده است و با گذشت زمان رنگ سبز خود را از دست می دهد. با این حال، هنگامی که دوباره آب شود، به زندگی باز می گردد و دوباره شروع به رشد می کند. اما خزه های نگهداری شده دیگر زنده نیستند و برای حفظ طراوت و جذابیت خود تحت تاثیر مواد شیمیایی قرار گرفته اند و به همین علت دیگر قابلیت رشد ندارد.

خزه تثبیت شده

آموزش تثبیت خزه

برای تثبیت خزه دو روش اصلی وجود دارد:

در روش اول می توانید با کمک گلیسرول و متیله اسپریت اقدام به تثبیت سازی خزه کنید. و در روش دیگر برای تثبیت کردن و حفظ خزه می توانید از گلیسرول و آب گرم استفاده کنید. گلیسرول چربی است که جایگزین رطوبت سلولز می شود و به خزه اجازه می دهد بافت فنری خود را حفظ کند. و الکل متیله خزه را کم آب می کند، بنابراین گلیسیرین بیشتری می تواند جذب شود. به همین دلیل، روش گلیسیرین و الکل دناتوره موثرتر است.

آموزش تثبیت خزه

آموزش نصب خزه تثبیت شده

برای نصب خزه تثبیت شده باید مراحل زیر را طی کنید:

1. سطح دیوار را آماده کنید. خزه نیاز به سطحی خشن دارد که بتواند به آن بچسبد، بنابراین مطمئن شوید که دیوار تمیز شده است و سطح صیقلی ندارد.

2. در مرحله بعدی خزه های تثبیت شده را آماده میکنید. مطمئن شوید که خزه ها کاملاً خشک شده است و سعی کنید هنگام برداشتن خزه آسیبی به آن وارد نشود.

3. خزه های تثبیت شده را بر روی سطح وصل کنید. قبل از چسباندن خزه، از یک برس استفاده کنید.

قیمت خزه تثبیت شده

کاربرد خزه های تثبیت شده:

از این نوع دیوار سبز که با خزه های تثبیت شده آماده شده است می‌توان در مکان‌های مختلفی مثل مراکز تجاری و فروشگاه‌ها، هتل ها، لابی آپارتمان ها و  رستوران‌ها استفاده کرد. همچنین از دیوار خزه ای میتوان در طراحی لوگو یا طراحی متن خاص بر روی دیوار محل کاراستفاده کرد.

همچنین این امکان وجود دارد که خزه های تثبیت شده به صورت تابلو آماده شود و تابلوی دیوار خزه ای را بر روی دیوار نصب کنید. اما به این نکته باید دقت شود که تابلو باید در جایی نصب شود که در معرض تابش نور خورشید نباشد.

دیوار سبز خزه ای تثبیت شده

خزه تثبیت شده

خزه تثبیت شده نوعی خزه زنده است که طی فرآیندی خاص نگهداری می شود تا ماندگاری بالایی داشته باشد و در برابر شرایط محیطی مقاوم شود. برای نصب خزه تثبیت شده، باید سطحی را انتخاب کنید تا به آن بچسبد و بر اساس آن منطقه را آماده کنید. همچنین باید چسبی را برای چسباندن خزه انتخاب کنید، مانند چسب حرارتی یا چسب ساختمانی. پس از استفاده از چسب، خزه را با دقت روی سطح فشار دهید و محکم فشار دهید تا مطمئن شوید که در جای خود باقی می ماند. در نهایت، برای اطمینان از سالم بودن خزه، می توانید به آن آب دهید.

دیوار خزه ای

انواع خزه تثبیت شده

انواع مختلفی از خزه تثبیت شده وجود دارد که می توان از آنها برای ایجاد دیوارها یا ویژگی های تزئینی در خانه یا باغ استفاده کرد. انواع خزه تثبیت شده عبارتند از خزه ورقه ای، خزه گوزن شمالی و …

هر خزه تثبیت شده برای سبز ماندن و حفظ شادابی نیاز به رعایت یک سری نکات دارد، بنابراین مهم است که نوع مناسب دیوار خزه ای را با توجه شرایط محل نصب تهیه کنید.

قیمت خزه تثبیت شده

قیمت خزه تثبیت شده به عوامل مختلفی بستگی دارد و به همین نمیتوان قیمت ثابتی را برای ساخت این نوع دیوار سبز مشخص کرد.
برای مثال میزان مساحت و اینکه دیوار بر روی چه سطحی انجام شده و از چه خزه ای استفاده شده، قیمت‌های متفاوتی خواهد داشت. به همین دلیل شما می‌توانید با ارتباط گرفتن با متخصصان شرکت گل چمن آریا از قیمت دقیق اجرای دیوار خزه ای تثبیت شده با خبر شوید. برای اطلاع دقیق از قیمت میتوانید با شماره 09121906282 تماس حاصل فرمائید.

شرکت گل چمن آریا با سی سال سابقه درخشان در اجرای دیوار سبز و اجرای دیوار خزه ای آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان است.

نمونه دیوار خزه ای تثبیت شده

سوالات متداول خزه تثبیت شده:

آیا خزه تثبیت شده باعث تصفیه هوا می شود؟

خزه های تثبیت شده دیگر زنده نیستند، بنابراین مانند خزه های زنده هوا را تصفیه نمی کنند، با این حال، فواید زیاد دیگری نیز دارند. این نوع خزه ها به نگهداری کمتری نیاز دارند و برای حفظ طراوت آن ها نیاز به استفاده از مه پاش نیست.

خزه های تثبیت شده چقدر ماندگاری خواهند داشت؟

طول عمر یک دیوار خزه ای تثبیت شده می تواند بین دو تا هشت سال باشد. ماندگاری این آثار هنری به نوع خزه مورد استفاده، رطوبت هوا و میزان دسترس بودن آن بستگی دارد.

چگونه خزه تثبیت می شود؟

خزه به کمک محلولی با ترکیب متیل هیدرات، گلیسیرین و آب گرم تثبیت می شود. خزه های تثبیت شده می توانند رنگ خود را از دست بدهند. رنگ‌های خوراکی، رنگ اکریلیک یا رنگ‌های فعال فیبر را می‌توان برای بازگرداندن رنگ یا ایجاد خزه به هر رنگی که می‌خواهید استفاده کرد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن