اجرای آبنمای بارانی

آبنمای بارانی یا آبنمای ریسه ای نوع جدیدی از آبنماهایی است که طراحی آن مبتنی بر حرکت منظم قطرات آب در میان رشته های نازک پلاستیکی نامرئی می باشد. آبنمای بارانی در فضاهای داخلی خانه استفاده می‌شود. ساخت این آبنما، زیبایی منزل و یا محل کار شما را چندین برابر می‌کند.

 

 در ابنمای بارانی، نمای زیبایی از بارش باران شبیه سازی می‌شود. آب در این آبنما توسط رشته های نازک پلاستیکی شفاف که دیده نمی‌شوند به سمت پایین هدایت می‌شود.

 

در صورت هر گونه سوال در مورد نحوه ساخت آبنمای بارانی یا قیمت آبنمای بارانی می‌توانید با کارشناسان شرکت گل چمن آریا با شماره تماس 09121906282 تماس حاصل فرمائید.

طراحی و ساخت آبنمای بارانی

جهت پشتیبانی سفارش آبنما به همراه نصب و اجرا توسط تیم تخصصی گل چمن آریا با ما تماس بگیرید.

نحوه اجرای آبنما بارانی

در پایین آبنمای بارانی یک مخزن مستطیل شکل به صورت فاکس فلزی و از جنس استیل، آهن، پلاستیک و فایبرگلاس قرار دارد و در بالای آبنما نازل های آبنما قرار دارند که قطرات آب توسط این نازل ها به پایین ریزش می‌کنند.

نوع نازل آبنمای بارانی به طول آبنما بستگی دارد. عموما برای آبنما یک متری دبی آبنما 3000 لیتر در ساعت و برای آبنما 2 متری حدود 5000 لیتر در ساعت و برای آبنمای 3 متری، نازل با دبی حدود 2000 لیتر یا 1200 لیتر انتخاب می‌شود.

لوله نازل می تواند از جنس پلی اتیلن، پلاستیک، آهنی و یا استیل باشد. انتخاب جنس لوله بستگی به سلیقه و نظر نصاب آبنما دارد.

آبنمای-بارانی-03

نورپردازی آبنما بارانی

نورپردازی در آبنمای بارانی از دو طریق امکان پذیر است. یک روش ممکن نورپردازی از بالای آبنما است و در روش دیگر میتوان از حوض پایین آبنما نورپردازی صورت گیرد. برای نورپردازی میتوان از چراغ های نقطه ای 180 درجه یا چراغ های با نور خطی استفاده نمود.

 رنگ نور مورد استفاده در آبنمای بارانی میتواند به صورت ARGP یا تک نور آبی و سفید نور باشد.

نمونه-آبنمای-ریسه-ای

انواع آبنمای بارانی

آبنما بارانی دارای انواع مختلف می باشد. شامل:

  • آبنما بارانی یک خط صاف و دو خط صاف
  • آبنما بارانی نیمه دایره
  • آبنمای بارانی گرد

هر کدام از آبنماهای نامبرده به روش خاصی ساخته می‌شود. در ادامه به بررسی انواع آبنمای بارانی میپردازیم.

آبنما بارانی یک خطی:

در این نوع آبنما کلیه مراحل ساخت و لوله کشی به صورت یک خط بوده و ریزش آب به صورت یک ردیف نازل خطی خواهد بود. از این نوع آبنما در حیاط های کوچک وتراس و بالکن استفاده می‌شود. قیمت این نوع آبنما نسبت به سایر آبنماها مناسب تر است.

آبنمای بارانی

آبنمای بارانی دو خطی:

در آبنمای بارانی دو خطی به علت صدای بالای ریزش آب، معمولا در حیاط های بزرگ، پله ها، محوطه های رستوران و هتل ها مناسب می باشد. در این نوع آبنما صدای شورشور آب خیلی زیاد بوده و به پمپ و سیستم قوی نیاز دارد. روش ساخت این نوع آبنما همانند آبنمای بارانی یک خطی است.

ساخت آبنمای بارانی

آبنما بارانی نیمه دایره:

در آبنمای بارانی نیم دایره، از سیستم لوله کشی از جنس گالوانیزه و استیل استفاده می شود. لوله های نازل در این آبنما به طور عمود نصب می‌گردد. لوله کشی لوله آبنما به ارتفاع 2 الی 3 اجرا خواهد شد و معمولا لوله کشی آن به صورت عمودی طراحی می شود. پمپ موجود در آبنما، از نوع کف کشی می باشد.

پمپ کف کش داخل خود آبنما قرار می گردد و آب توسط پمپ سرکوله می شود وارد لوله ها می شود و ریزش آب به صورت بارانی صورت می‌گیرد.

اجرای-آبنمای-بارانی

مکان های مناسب ساخت آبنمای بارانی

مکانهای مناسب آبنما و آبها چه مکانهای برای آبنما بارانی مناسب خواهد بود

ساخت آبنمای بارانی در مکان های مختلفی امکان پذیر است. برای مثال میتوان از آبنمای بارانی در داخل حیاط های کوچک، حیاط ویلا، محوطه پارک های شهری، میدان های شهری، روبه‌روی هتل ها و کافه ها، رستورانها و تالار ها استفاده کرد.

قیمت آبنمای بارانی

عموما قیمت آبنما بارانی بستگی به نوع مصالح و متریال مورد استفاده در آبنما دارد ولی این آبنماها از سایر آبنما به مراتب ارزان تر بوده و قیمت پائین تری را دارند. برای اطلاع دقیق از قیمت آبنما و نحوه‌ی اجرای آبنما بارانی، میتوانید با کارشناسان شرکت گل چمن آریا با شماره 09121906282 تماس حاصل فرمائید.

طراحی و ساخت آبنما

جهت پشتیبانی سفارش آبنما به همراه نصب و اجرا توسط تیم تخصصی گل چمن آریا با ما تماس بگیرید.

آبنمای-بارانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *