آبنمای مدرن (نمونه کار + قیمت)

با شروع ساخت ساختمان های مدرن، اجرای آبنمای مدرن در ساختمان های مدرن رونق گرفت اجرای این نوع آبنما در بین معماران و آرشیتکت های محوطه سازی محبوب گردید. آبنمای مدرن ابتدا در کشورهای اروپایی و آمریکا شروع به ساخت گردید و سپس طی چند سال اخیر به خاورمیانه آمده است و در حدود 10 سال است که اجرای این نوع از آبنما ها در ایران رونق گرفته است و در طی 10 سال اخیر طرفداران بسیار زیادی را به خود گرفته است.

ساخت آبنمای مدرن به سه صورت صورت می‌گیرد. انواع آبنمای مدرن شامل قلبی شکل، پرده ای و بارانی است. در اغلب اوقات آبنمای مدرن در کنار دیوار ساخته می‌شود و حالت کاملا کلاسیک و منظمی دارد.

ریزش آب در این آبنما ها بسیار کم صدا است و صدایی را در محوطه ایجاد نمی‌کنند و تنها زیبایی ظاهری دارند. طی چند سال اخیر انواعی از آبنمای مدرن ساخته شده است که صدای آب به آنها افزوده شده و در هنگام فعالیت آبنما، صدای جاری شدن آب هم شنیده می‌شود. اما به صورت کلی آبنماهای مدرن به آن دسته از آبنماهای بی صدایی گفته می‌شود که آب از بالا به صورت ریزشی به سمت پایین و در داخل حوض سرازیر می‌شود.

طراحی و ساخت آبنمای مدرن

جهت پشتیبانی سفارش آبنما به همراه نصب و اجرا توسط تیم تخصصی گل چمن آریا با ما تماس بگیرید.

نحوه ساخت آبنمای مدرن

متریال به کار رفته در آبنمای مدرن شامل سنگ، استیل یا ورق های آهنی است. عموما به علت هزینه ی بالاتر استیل، از استیل در آبنمای مدرن کمتر استفاده می‌شود. در ساخت آبنمای مدرن از سنگ های متفاوتی همچون سنگ بازال و گرانیت استفاده می‌شود و استفاده از این سنگ ها نمای زیبای آبنمای دیواری را به محوطه شما اضافه میکند. در اطراف آبنمای مدرن قابی قرار می‌گیرد که این قاب می‌تواند از جنس سنگی یا فلزی باشد سپس بر روی آن رنگ آمیزی می‌شود که عموما از رنگ های مشکی و تیره استفاده می‌شود.

حوض آبنما ها معمولا توسط سنگ های سفید و توری پوشانده می‌شود و به همین علت دیده نمی‌شود. نورپردازی این نوع آبنما بر روی سنگ های سفید انجام می‌شود. بسته به نوع آبنما، گاهی اوقات از گل و گیاه نیز استفاده می‌شود.

نحوه ی ساخت آبنمای مدرن به این صورت است که در ابتدا سازه آهن کشی اجرا می‌شود و سپس بر روی آن رابیز و توری کشیده می‌شود و بر روی رابیز سیمان کاری انجام می‌شود. سپس در مرحله ی بعدی توسط مواد نانو آب بندی می‌شود و یک لایه ی سنگ روی اجزای گفته شد کار می‌شود.

ریزش آب در آبنمای مدرن به دو صورت ریزشی و کانالی است. پمپ مورد استفاده در این نوع آبنما، پمپ های پلاستیکی چینی است که معمولا جنس خوبی دارند و صدای کمی را ایجاد می‌کنند.

در ساخت آبنمای مدرن حتما باید سایز آبنما، دبی آب و قطر لوله ها برآورد شده باشد. به علت دشواری اجرای آبنمای مدرن، پاشش آب و کنترل حجم آب حتما باید برای ساخت این نوع از آبنما ها از نظر یک فرد متخصص بهره برد. در صورتی که قصد اجرای آبنمای مدرن را دارید میتوانید به صورت رایگان با متخصصین شرکت گل چمن آریا با شماره 09121906282 تماس حاصل فرمائید.  

ویدئو اجرای آبنمای مدرن

نورپردازی آبنمای مدرن

نورپردازی آبنمای مدرن به دو صورت انجام می‌شود. یک نوع نورپردازی آبنما از بالای آبنما و به صورت خطی تابیده می‌شود که به نورهای ریسه ای مشهور است و نوع دیگر نورپردازی آبنمای مدرن از پایین صورت می‌گیرد.

برای نورپردازی آبنما عموما از چراغ های 12 ولت استفاده می‌شود. نورپردازی آبنمای مدرن به چند صورت تک نور، چرخشی، RGB و رقص نور صورت می‌گیرد.

برای زیبایی بیشتر این آبنما، میتوان در کنار آبنما از دیوار سبز استفاده کرد و ترکیب این دو باعث ایجاد دکوراسیون بسیار زیبایی در خانه‌ی شما می‌شود.

ویژگی های آبنمای مدرن

  • در برابر وزش باد مقاوم است.
  • کارکرد راحت و بدون دردسری دارد.
  • مصرف انرژی پایینی دارد.
  • برای فضاهای مدرن و کلاسیک مناسب است.
  • اجرایی بدون محدودیت در ارتفاع های بلند دارد.
  • در ارتفاع و سالن هایی با سقف بلند قابل نصب است.
  • باعث ایجاد صدای گوش نواز جریان آب در فضاهای داخلی می‌شود.
  • نمایش خاص و متفاوتی از حرکت آب بر روی سطح دارد.

انواع آبنمای مدرن

آب‌نمای مدرن موزیکال

در این نوع آب‌نماها از سیستم هوشمند و دیجیتال استفاده می‌شود. ساخت آب‌نمای مدرن موزیکال به ۲ مرحله تقسیم‌بندی می‌شود. در مرحله اول، سیستم اتوماتیک و الکترونیکی آب‌نما ساخته می‌شود و در مرحله دوم خود آب‌نما که شامل لوله‌ها و حوضچه و قسمت ساختمانی آبنما است ساخته می‌شود. نگهداری آب‌نمای موزیکال بسیار مشکل است و نیازمند رسیدگی و نگهداری خاصی دارد. زیرا در ساخت آبنمای مدرن موزیکال از مدارهای الکترونیکی استفاده می‌شود که باید از نوع مرغوب آن استفاده نمود. به علت اینکه نگهداری این نوع از آبنما باید توسط افراد متخصص و حرفه‌ای انجام شود پیشنهاد می‌شود به هیچ وجه از شرکت های واردکننده نامعتبر که مدار های غیر اصل وارد میکنند، مدارهای الکتریکی آبنمای خود را خریداری نکنید.

اجرای-آبنمای-موزیکال

آب‌نمای مدرن بارانی

این نوع آب نما به‌عنوان آب‌نمای مدرن و یا آب‌نمای بارانی نامیده می‌شود و المان بسیار زیبایی برای رستوران‌ها، پارک‌ها، روف گاردن و حیاط منازل محسوب می‌شوند. نگهداری آبنمای مدرن بارانی بسیار راحت است و تقریبا این نوع آبنما بدون خرابی می‌باشد. پیشنهاد می‌گردد به‌جای آب‌نمای موزیکال از این نوع آبنما در طراحی وساخت آبنمای مدرن استفاده گردد.

در ساخت این نوع آب‌نما می‌توان از آهن و لوله‌کشی با لوله‌های استیل ،لوله‌های گالوانیزه، لوله‌های پلاستیکی استفاده کرد. پوشش نمای این نوع آبنما از چوب ترمووود، چوب پلاست، ورق پلاستیکی و یا ورق های استیل است.

به علت اینکه کنترل میزان ریزش آب، محاسبه قطر لوله‌ها، کنترل مقدار آب و فشار پمپ نیازمند محاسبه دقیق است، توصیه می‌شود اجرای آبنما توسط افراد حرفه‌ای صورت گیرد.

معمولا طی گذشت زمان، سوراخ های آبنما دچار گرفتگی خواهند شد، به همین تصفیه آب در این نوع آب‌نمای مدرن بارانی بسیار ضروری می‌باشد.

اجرای-آبنمای-بارانی

آب‌نمای مدرن شیشه‌ای

آب‌نمای شیشه‌ای مدرن برای مکان های مختلفی همچون تراس گاردن، لابی ساختمان و حیاط خلوت پیشنهاد می‌گردد. همچنین اجرای این آبنما در مکان‌های اداری، عمومی و خصوصی بسیار مناسب است. طراحی این آبنما همانند طراحی آبنمای بارانی است با این تفاوت که آب برروی شیشه جاری می‌گردد. ضخامت شیشه در این آب‌نما به طول و ارتفاع آب‌نما بستگی دارد و میتوان از شیشه‌های ۶ میل، ۸ میل و ۱۰ میل سکوریت استفاده کرد.

برای ساخت این آبنما از شیشه‌های بی‌رنگ استفاده شود و به کمک نورپردازی به این شیشه جلوه های بسیار زیبایی به شیشه داده می‌شود.

آبنما در روف گاردن

قیمت آبنمای مدرن

قیمت اجرای آبنمای مدرن بسته به متریال به کار رفته در آن متفاوت است. برای آگاهی از قیمت ساخت آبنما، میتوانید با کارشناسان شرکت گل چمن آریا تماس حاصل فرمائید. 

طراحی و ساخت آبنمای مدرن

جهت پشتیبانی سفارش آبنما به همراه نصب و اجرا توسط تیم تخصصی گل چمن آریا با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *